CSR

Trzecia edycja studiów podyplomowych „Psychologiczne wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie” – prowadzonych przez APS w partnerstwie z Adamed Pharma – dobiegła końca

W niedzielę 16 czerwca 2024 r. odbyło się zakończenie roku akademickiego na studiach podyplomowych „Psychologiczne wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie” w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Program edukacyjny po raz kolejny został zrealizowany przy wsparciu Adamed Pharma, który pełnił rolę wyłącznego partnera inicjatywy.
21 czerwca 2024
Wydarzenia

Adamed Pharma partnerem raportu „Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce”

Kancelaria Rymarz Zdort Maruta we współpracy z Unicef Polska przygotowała raport „Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce”, którego partnerem jest Adamed Pharma.
19 czerwca 2024
Nagrody i wyróżnienia

Marcin Nowak wyróżniony nagrodą Dyrektora Zarządzającego Roku w branży farmaceutycznej w Hiszpanii

Pod koniec maja br. Marcin Nowak, Dyrektor Zarządzający Adamed Laboratorios, został wyróżniony przez dziennik "La Razon" nagrodą CEO Roku w branży farmaceutycznej. To prestiżowe wyróżnienie jest dowodem uznania nie tylko dla samego Marcina Nowaka, ale też dla całego zespołu. Adamed działa na rynku hiszpańskim przez swoje przedstawicielstwo od 2009 roku.
11 czerwca 2024
CSR

Fundacja Adamed zakończyła wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

W drugiej połowie maja odbyły się ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED SmartUP Academy. Od początku kwietnia Fundacja Adamed we współpracy z trzema uczelniami wyższymi w trzech miastach przeprowadziła 18 weekendowych kursów, w których uczestniczyło blisko 150 młodych entuzjastek i pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych.
3 czerwca 2024
Wydarzenia

Rusza konkurs wspierający przestrzeganie zaleceń lekarskich w Hiszpanii

Od początku maja ośrodki zdrowia, stowarzyszenia pacjentów oraz organizacje społeczne i non-profit działające w sektorze zdrowia na terenie Hiszpanii mogą zgłaszać się do konkursu, który wspiera przestrzeganie zaleceń lekarskich, zorganizowanego przez Adamed Laboratorios, przedstawicielstwo firmy Adamed w tym kraju.
29 maja 2024
CSR

Wspierająca Szkoła – ruszyła druga, po pilotażu, edycja programu Fundacji Adamed i serwisu Życie Warte Jest Rozmowy. 25 szkół z całej Polski weźmie udział w warsztatach na temat zapobiegania zachowaniom samobójczym wśród dzieci i młodzieży

Fundacja Adamed wraz z serwisem Życie Warte Jest Rozmowy kontynuuje zapoczątkowany w ubiegłym roku projekt Wspierająca Szkoła, by budować wspierające otoczenie dla młodych osób w kryzysie psychicznym. W kwietniu rozpoczęła się kolejna edycja, która obejmie przynajmniej 25 placówek edukacyjnych.
13 maja 2024
Nagrody i wyróżnienia

Adamed Pharma ponownie liderem wśród najlepszych pracodawców według prestiżowych rankingów Forbes Polska oraz Wprost

Adamed Pharma ponownie zajął 1. miejsce wśród pracodawców branży farmaceutyczno-biotechnologicznej oraz 15. w zestawieniu ogólnym rankingu Poland’s Top Employers magazynu Forbes Polska i międzynarodowego instytutu badawczego Statista. Z kolei w najnowszej edycji, niezależnego rankingu 50 Najlepszych Polskich Pracodawców tygodnika Wprost, Adamed zajął wysokie 7 miejsce.
25 kwietnia 2024
CSR

Dobre praktyki Adamed Pharma po raz kolejny wyróżnione w Raporcie FOB

Aż 5. dobrych praktyk Adamed Pharma, zostało wyróżnionych w tegorocznej edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2023”. To najważniejsza cykliczna publikacja FOB, wydawana od 2002 roku i zarazem największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju.
17 kwietnia 2024
CSR

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego Fundacji Adamed

Fundacja Adamed zakończyła rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze rekrutacyjnej wzięło udział 9550 chętnych. W letnim obozie naukowym ADAMED SmartUP, który odbędzie się w drugiej połowie lipca br., będzie uczestniczyć 50 uczniów i uczennic, którzy ukończyli grę z najwyższym wynikiem i najlepiej umotywowali chęć udziału w programie.
12 kwietnia 2024
Wydarzenia

Adamed Pharma na IX Kongresie Wyzwań Zdrowotnych HCC 2024

W tegorocznym Kongresie Wyzwań Zdrowotnych, który odbył się już po raz 9., Katarzyna Dubno, dyrektor ds. relacji zewnętrznych, ESG i ekonomiki zdrowia Adamed Pharma S.A. brała udział w panelu Operacja „polski lek”, podczas którego skupiono się na roli krajowych producentów w kontekście bezpieczeństwa lekowego Polski oraz na innowacyjnym podejściu do produkcji leków.
14 marca 2024
CSR

„Wspierająca Szkoła” – wręczono certyfikaty szkołom uczestniczącym w programie Fundacji Adamed i serwisu Życie Warte Jest Rozmowy

Pilotaż programu „Wspierająca Szkoła” trwał od IX do XII 2023 roku w 5 szkołach w województwie mazowieckim oraz łódzkim. 19 lutego br., w obecności przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym minister Barbary Nowackiej, prezydenta Pabianic, przedstawicieli Sejmu i Senatu RP oraz członków Fundacji Adamed i serwisu Życie Warte jest Rozmowy, certyfikat odebrali dyrektorzy szkół.
22 lutego 2024
Wydarzenia

Adamed Pharma partnerem głównym III Kongresu ESG „Liderzy zrównoważonego rozwoju - Europa”

III Kongres ESG to platforma dialogu dla europejskich liderów zrównoważonego rozwoju – przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, NGO, środowisk naukowych, ekspertów i mediów. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Liderzy zrównoważonego rozwoju - Europa”.
6 lutego 2024
Wydarzenia

ADAMED PHARMA PARTNEREM GŁÓWNYM 32. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w Pabianicach! Gramy Razem!

Adamed Pharma jako firma odpowiedzialna społecznie, której misją jest odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny, od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Już w najbliższą niedzielę 28.01 jako partner główny finału w Pabianicach, zapraszamy do strefy zdrowia Głęboki Oddech oraz uczestnictwa w licznych atrakcjach, jakie odbędą się na terenie C.H.Tkalnia w Pabianicach.
25 stycznia 2024
Komunikaty

Raport ESG Adamed Pharma

Adamed Pharma opublikował Raport ESG za lata 2021-2022. W Raporcie przedstawiono zarówno dane, jak i szereg przykładów dobrych praktyk podkreślających zaangażowanie Adamed Pharma w obszarze zrównoważonego rozwoju.
21 grudnia 2023
Nagrody i wyróżnienia

Program „Wspierająca Szkoła” wyróżniony w konkursie „Innowator ESG 2023”

Program „Wspierająca Szkoła” realizowany we współpracy z Fundacją Adamed został wyróżniony w konkursie „Innowator ESG 2023” w kategorii: „S” – Innowacja w obszarze społecznym. Adamed Pharma jest partnerem programu.
18 grudnia 2023
Nagrody i wyróżnienia

Agencja Badań Medycznych nagrodziła Adamed Pharma w kategorii „Przedsiębiorstwo”

5 grudnia podczas konferencji pt. „Agencja Badań Medycznych – impuls dla rozwoju nauki, zdrowia i innowacji" zostały wręczone Nagrody Prezesa Agencji Badań Medycznych "Medycyna Jutra". Adamed Pharma otrzymał nagrodę w kategorii „Przedsiębiorstwo”.
11 grudnia 2023
Wydarzenia

Adamed Pharma w Radzie Polskich Przedsiębiorców Globalnych

18 największych polskich, prywatnych przedsiębiorstw powołało Radę Polskich Przedsiębiorców Globalnych (RPPG). Celem Rady jest ochrona polskiego interesu gospodarczego poprzez wzrost konkurencyjności krajowej gospodarki i zwiększenie liczby polskich firm globalnych. W gronie organizacji jest również Adamed Pharma.
27 listopada 2023
CSR

Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie i Fundacja Adamed zorganizowali drugą edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii

15 października bieżącego roku Fundacja Adamed we współpracy z Uniwersytetem Autonomicznym w Barcelonie (UAB) zorganizowała drugą edycję ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii. Tegoroczne bezpłatne warsztaty, w których wzięło udział niemal 100 uczniów szkół średnich, odbyły się pod hasłem "Nauka w erze antropocenu. Chemia i fizyka jako odpowiedź".
22 listopada 2023
Wydarzenia

Strategiczne partnerstwo Adamed Pharma z Organon we Włoszech

Włoskie przedstawicielstwo Adamed Pharma, wzmacniając swoją pozycję na rynku włoskim, podpisało umowę marketingowo-dystrybucyjną z firmą Organon Italia.
8 listopada 2023
CSR

Kiedy kolejna Maria Skłodowska-Curie? Według badania Fundacji Adamed uczennicom szkół średnich brak jest wiary w ich zdolności do nauk ścisłych.

7 listopada obchodzimy rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie – jedynej jak dotąd kobiety dwukrotnie uhonorowanej Nagrodą Nobla. Z badania przeprowadzonego pośród nastoletnich miłośniczek nauki[1] wynika, że odkrywczyni pozostaje największą idolką – wskazało ją aż 85% respondentek.
7 listopada 2023
Wydarzenia

Adamed na CPHI 2023: W Sercu Światowej Farmacji

Targi farmaceutyczne CPHI to największe tego typu wydarzenie w branży farmaceutycznej, które gromadzi ponad 100,000 przedstawicieli sektora z całego świata. To okazja nie tylko do rozwijania biznesu, ale również budowania międzynarodowej rozpoznawalności. Adamed jako stały uczestnik, po raz dwudziesty trzeci wziął udział w tegorocznej edycji, która odbyła się w dniach 24-26 października w malownic
3 listopada 2023
Wydarzenia

Eksperci i politycy Wspólnoty Madrytu na zaproszenie hiszpańskiego przedstawicielstwa Adamed - debatowali na temat roli przestrzegania zaleceń lekarskich w opiece zdrowotnej

W połowie października tego roku w Madrycie odbyła się trzecia debata z serii "Przestrzeganie zaleceń lekarskich jako kluczowy element sukcesu terapii". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Adamed Laboratorios, przedstawicielstwo Adamed w Hiszpanii, we współpracy z BioInnnova Consulting i Parlamentem autonomicznego regionu Madrytu.
20 października 2023
Nagrody i wyróżnienia

Grupa ALSTAL nagrodzona w konkursie „Budowa Roku 2022” za rozbudowę Centrum Produkcyjno-Logistycznego Adamed Adamed Pharma S.A.

ALSTAL Grupa Budowlana otrzymał nagrodę I stopnia w konkursie „Budowa Roku 2022”, za realizację pakowni P4 oraz magazynu gotowych wyrobów farmaceutycznych Centrum Produkcyjno-Logistycznego Adamed Pharma w Pabianicach. Organizatorem konkursu jest Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.
6 października 2023
Wydarzenia

Serwis Adamed Expert także dla pielęgniarek

W ramach serwisu Adamed Expert od września dostępna jest podstrona dedykowana pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym. To obiektywne i rzetelne treści merytoryczne –pogłębiające możliwość edukacji, rozwoju zawodowego, ale także porady z zakresu prawa, czy wsparcia psychologicznego dla tej grupy zawodów medycznych.
22 września 2023
Wydarzenia

Adamed Pharma na XXXII Forum Ekonomicznym w Karpaczu

W tym roku po raz kolejny przedstawiciele Adamed Pharma uczestniczyli w Forum Ekonomicznym w Karpaczu. To największe ekonomiczno-gospodarcze wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Nowe wartości Starego Kontynentu - Europa u progu zmian”.
21 września 2023
CSR

Adamed Pharma kolejny raz diamentowym sponsorem Dni Pabianic

W pierwszy weekend września w Pabianicach, razem z naszymi Współpracownikami, ich rodzinami i mieszkańcami Pabianic po raz kolejny obchodziliśmy święto Miasta. Podczas dwóch dni wydarzenia na uczestników czekało wiele atrakcji skierowanych do całych rodzin, w tym strefa zdrowia przygotowana przez Adamed Pharma. W tym roku podczas obchodów przeprowadziliśmy ponad 1000 badań i konsultacji.
20 września 2023
CSR

To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3 tegorocznych stypendystów podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 11 września.
13 września 2023
CSR

„Wspierająca Szkoła” – rusza pilotaż nowego programu Fundacji Adamed we współpracy z Fundacją Życie warte jest rozmowy

86 proc. respondentów badania przeprowadzonego na zlecenie Adamed uważa, że w Polsce konieczne jest większe wsparcie dla szkół i rodziców w zakresie pomocy psychologicznej dzieci i młodzieży. By wzmocnić dobrostan uczniów, Fundacja Adamed wraz z serwisem Życie warte jest rozmowy rozpoczęła projekt „Wspierająca Szkoła”.
11 września 2023
CSR

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe dla pedagogów i psychologów szkolnych. Kierunek ponownie pod patronatem Adamed Pharma

W październiku 2023 r. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku psychologia po raz kolejny uruchomi studia podyplomowe dla pedagogów i psychologów szkolnych. Zajęcia "Psychologiczne wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie" ruszyły w roku 2021 i cieszą się bardzo dużą popularnością. Adamed Pharma jest partnerem kolejnej edycji.
24 sierpnia 2023
Wydarzenia

„Przestrzeganie zaleceń lekarskich kluczem do sukcesu terapii” – pod takim hasłem odbyła się debata w Sewilli zorganizowana we współpracy z hiszpańskim przedstawicielstwem Adamed i Parlamentem Andaluzji

Po ubiegłorocznej, cieszącej się dużym zainteresowaniem debacie, Adamed działając przez swoje przedstawicielstwo w Hiszpanii – Adamed Laboratorios – ponownie podjął się rozmów o zdrowiu organizując serię debat we współpracy z parlamentami regionów autonomicznych.
31 lipca 2023
CSR

Adamed gromadzi największe młode talenty w jednym miejscu. Trwa 9. edycja obozu naukowego ADAMED SmartUP

Adamed Pharma konsekwentnie realizuje politykę odpowiedzialnego wpływu na otoczenie. Odzwierciedleniem tej idei jest z sukcesem realizowany od lat program edukacyjny ADAMED SmartUP. W ramach działań, które wspierają rozwój naukowy najzdolniejszej młodzieży, 16 lipca br., rozpoczął się obóz naukowy 9. już edycji programu.
18 lipca 2023
Wydarzenia

Nowe miejsca pracy w Pabianicach. Zapraszamy na Dni Otwarte - Adamed Pharma rekrutuje

Adamed Pharma poszukuje nowych pracowników do nowoczesnego Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicach. Podczas dwóch Dni Otwartych, które odbędą się 8 i 15 lipca wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się i zobaczyć, na czym polega praca w jednej z największych firm farmaceutyczno-biotechnologicznych.
3 lipca 2023
Wydarzenia

Pomoc ma znaczenie. Adamed na międzynarodowej konferencji „Ukrainian Recovery Conference”

Starania i działania pomocowe Adamed Pharma na rzecz Ukrainy po raz kolejny zostały dostrzeżone. Na zaproszenie rządu Wielkiej Brytanii, firma gościła na wyjątkowej międzynarodowej konferencji „Ukrainian Recovery Conference”. Podczas wydarzenia przedstawiciel Adamed miał możliwość podzielenia się informacjami nt. zakresu pomocy, jaką dostarcza Ukrainie.
1 lipca 2023
Komunikaty

Grzegorz Chełmicki dołączył do Zarządu Adamed Pharma S.A.

Rada Nadzorcza Adamed Pharma powołała Grzegorza Chełmickiego, Dyrektora ds. Finansowych do Zarządu Adamed Pharma S.A.
28 czerwca 2023
Rozwój i innowacje

Adamed wprowadza nowy polski lek skutecznie wspierający pacjentów z chorobami urologicznymi

Adamed Pharma wprowadza na rynek swój najnowszy lek złożony zawierający innowacyjną kompozycję solifenacyny i tamsulozyny, który stanowi istotne uzupełnienie terapii dostępnych w dziedzinie farmakoterapii dolegliwości dróg moczowych u mężczyzn wywołanych przez łagodny przerost gruczołu krokowego.
26 czerwca 2023
Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Zaufania „Złoty OTIS z Diamentami 2023” dla programu stypendialno-naukowego ADAMED SmartUP

13 czerwca 2023 w siedzibie PAP odbyła się uroczysta gala „Złoty OTIS z Diamentami 2023”, w której w wyniku głosowania 25-osobowego jury nagrodę otrzymał program ADAMED SmartUP. Statuetki Nagrody Zaufania „Złoty OTIS z Diamentami 2023” Laureatom wręczył Marszałek Senatu Profesor Tomasz Grodzki.
15 czerwca 2023
Rozwój i innowacje

Adamed Pharma 100 procentowym udziałowcem Davipharm – jednej z najszybciej rozwijających się firm farmaceutycznych w Wietnamie

Adamed Pharma to nie tylko jeden z liderów polskiego rynku farmaceutycznego, ale także aktywny zagraniczny inwestor. W Wietnamie pod koniec 2017 r. spółka nabyła większościowe udziały (70 proc.) w lokalnej firmie farmaceutycznej Davipharm, a w kwietniu br. zamknięta została transakcja nabycia pozostałych 30 proc. udziałów.
7 czerwca 2023
Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata Adamkiewicz laureatką nagrody TOP CHARITY 2023

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, przewodnicząca Rady Nadzorczej i współwłaścicielka Adamed Pharma, została laureatką nagrody TOP CHARITY 2023 przyznanej w głosowaniu internautów.
7 czerwca 2023
Nagrody i wyróżnienia

Adamed Pharma najlepszym pracodawcą branży farmaceutycznej!

Adamed Pharma znalazł się na pierwszym miejscu wśród pracodawców branży farmaceutyczo-biotechnologicznej w prestiżowym Rankingu Forbes Polska: Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023. Redakcja przygotowała ranking wraz z międzynarodowym instytutem badawczym Statista. Badanie objęło kilkuset najlepszych pracodawców z 25 branż, zatrudniających co najmniej 250 osób.
27 kwietnia 2023
Nagrody i wyróżnienia

Dwie Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2023 dla Adamed Pharma

Podczas jubileuszowej XX edycji Nagród Zaufania Złoty OTIS, Adamed Pharma został uhonorowany aż dwukrotnie. W czasie uroczystej gali, która odbyła się 25 kwietnia w Warszawie, Adamed otrzymał nagrodę w kategorii „Akcje profilaktyczne i edukacyjne” za ubiegłoroczną kampanię „Adamed dla Rodziny” oraz towarzyszący jej raport „Stan Zdrowia Polaków”.
26 kwietnia 2023
Nagrody i wyróżnienia

Dobre praktyki Adamed wyróżnione w Raporcie FOB

Aż 6. dobrych praktyk Adamed Pharma, zostało wyróżnionych w tegorocznej edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2022”. To najważniejsza cykliczna publikacja FOB, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm w zakresie CSR, ESG i zrównoważonego rozwoju.
18 kwietnia 2023
Rozwój i innowacje

Otwieramy wraz z Uniwersytetem w Alcalá de Henares katedrę CNS

Hiszpańskie przedstawicielstwo Adamed z końcem lutego 2023 roku podpisało z Uniwersytetem w Alcalá de Henares porozumienie, na mocy którego powołana zostanie katedra rozwoju projektów z zakresu Ośrodkowego Układu Nerwowego. Umowa z jednym z najstarszych uniwersytetów w tym kraju to krok w odpowiedzi na ogromne potrzeby w obszarze zaburzeń psychicznych, które dotykają nie tylko Hiszpanii,.
4 kwietnia 2023
Wydarzenia

Adamed Honorowym Gospodarzem XIV Wiosennej Konferencji Farmaceutycznej

Hasłem przewodnim tegorocznej XIV już Konferencji Farmaceutycznej, która odbyła się 29 i 30 marca w Warszawie - była “optymalizacja i efektywność”. Honorowym Gospodarzem wydarzenia był Adamed Pharma.
4 kwietnia 2023
Wydarzenia

VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Przedstawiciele Adamed Pharma w debacie na temat bezpieczeństwa lekowego Polski i jury konkursu Start-Up-Med

O tym „Czy Polska jest bezpieczna lekowo?” dyskutowano podczas debaty oksfordzkiej w ramach VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Uczestnicy debaty zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo lekowe kraju w obliczu wojny i pandemii. Na podstawie doświadczeń nabytych w trakcie ostatnich lat pełnych kryzysów i niewiadomych, wyciągnięto wnioski i rekomendacje na przyszłość.
14 marca 2023
Wydarzenia

II Kongres Zdrowia Kobiet ze wsparciem Adamed Pharma

II Kongres Zdrowia Kobiet był kolejną okazją do porozmawiania o sytuacji zdrowotnej Polek. Adamed Pharma, od lat zaangażowana w promowanie profilaktyki i edukację zdrowotną, została partnerem tego wydarzenia. Jak podkreślali organizatorzy – Fundacja Żyjmy Zdrowo – kluczowym celem kongresu była możliwość pogłębionych dyskusji o kwestiach najważniejszych – zdrowiu kobiet i ich najbliższych.
13 marca 2023
Nagrody i wyróżnienia

Adamed Pharma w pierwszej dziesiątce Czempionów Narodowych rankingu Polityka Insight

W najnowszej edycji raportu Polityki Insight, którego premiera miała miejsce 10 marca - analitycy sprawdzili jak czempioni narodowi dbają o bezpieczeństwo Polski. Raport wskazuje istotną rolę w tym zakresie czempionów narodowych, w tym Adamed Pharma, jako odpowiedzialnego partnera bezpieczeństwa lekowego państwa.
13 marca 2023
Komunikaty

Konflikt zbrojny w Ukrainie trwa już rok, nie zaprzestajemy działań pomocowych

W rok od militarnej agresji Rosji na Ukrainę, na terenach gdzie trwają działania wojenne wciąż potrzebna jest pomoc, zaangażowanie i wsparcie. Od roku priorytetem działań pomocowych Adamed Pharma związanych z wojną w Ukrainie jest zabezpieczenie dostaw leków.
23 lutego 2023
Komunikaty

Rusza Program Platformy Mentoringowej Warsaw Health Innovation Hub z udziałem ekspertów Adamed Pharma

Adamed Pharma, jako partner Platformy Mentoringowej Warsaw Health Innowation Hub (WHIH), będzie wpierał swą wiedzą zwycięskie zespoły I edycji Programu. Indywidualne spotkania mentorskie zaplanowane zostały na kwiecień-czerwiec br.
21 lutego 2023
Wydarzenia

Adamed Pharma partnerem Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2023

Adamed Pharma był partnerem tegorocznej edycji Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2023. Wydarzenie to, organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą, jest miejscem do debaty nad rozwojem polskiej gospodarki w synergii z współpracą międzynarodową. Dla Adamed, który obecny jest w ponad 70 krajach na świecie, to okazja do wymiany doświadczeń i spotkania w międzynarodowym gronie.
13 lutego 2023
Wydarzenia

Adamed Pharma kolejny rok partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

6 lutego 2023 r. Adamed Pharma na zaproszenie Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, razem z Ministrem Rozwoju i Technologii Waldemarem Budą, Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego, Piotrem Adamczykiem, oraz przedsiębiorcami działającymi w regionie zainaugurowali kolejny rok współpracy w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
9 lutego 2023
Wydarzenia

Adamed wraz ze Stowarzyszeniem Dziennikarze dla Zdrowia nagradza najlepszych dziennikarzy

Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia od 15 lat organizuje Konkurs na Dziennikarza Medycznego Roku. Prestiżową nagrodę otrzymują przedstawiciele prasy, radia, telewizji i internetu zajmujący się tematyką zdrowotną. W tym roku Adamed Pharma miał przyjemność być partnerem nagród kategorii specjalnej.
3 lutego 2023
Komunikaty

Lek Hydroxychloroquine Adamed dostępny dla pacjentów w Polsce

Adamed Pharma rozwinęła w swoich laboratoriach i wytwarza w zakładach produkcyjnych w Polsce lek Hydroxychloroquine Adamed. Produkt uzyskał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na terytorium Polski i od pierwszych dni lutego 2023 r. rozpocznie się dystrybucja do hurtowni a następnie lek będzie dostępny w aptekach.
2 lutego 2023
Komunikaty

Adamed współfinansuje Apeiron Synthesis – polski deep tech, którego aspiracją jest dostarczanie innowacyjnych i przełomowych rozwiązań chemicznych

Apeiron Synthesis, dzięki myśli polskich naukowców – wytwarza zaawansowane produkty chemiczne, takie jak katalizatory metatezy olefin. Przy użyciu rozwiązań spółki można produkować wartościowe związki chemiczne taniej, szybciej i bardziej ekologicznie, w tym np. leki.
21 grudnia 2022
Nagrody i wyróżnienia

Adamed Pharma z nagrodą „Wektory Serca” Pracodawców RP za ponad przeciętną pomoc Ukrainie w obliczu wojny

„Wektory Serca” - przyznawane od ponad 20 lat przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, przypadły jako wyróżnienie dr n. med. Małgorzacie Adamkiewicz oraz Adamed Pharma, jako firmie, która po wybuchu wojny w Ukrainie zaangażowała się w natychmiastową pomoc lekową obywatelom ukraińskim.
20 grudnia 2022
CSR

Adamed wspiera edukację kardiologiczną w Uzbekistanie

Adamed Pharma we współpracy z Rządowym Specjalistycznym Naukowo-Praktycznym Centrum Kardiologii w Taszkencie działa na rzecz edukacji w obszarze kardiologii. Adamed ma swoje przedstawicielstwo w Uzbekistanie od 2020 roku.
12 grudnia 2022
Wydarzenia

Kampania „Adamed Dla Rodziny” sprawdziła stan zdrowia Polaków

Zakończyła się tegoroczna edycja kampanii „Adamed dla Rodziny”, w ramach której w 6 miastach Polski wykonano 2153 bezpłatne badania i konsultacje. Największym zainteresowaniem cieszyły się badania echo serca, USG i dna oka. Dodatkowym działaniem w ramach inicjatywy było sprawdzenie stanu zdrowia Polaków poprzez przeprowadzenie badania opinii na reprezentatywnej próbie.
23 listopada 2022
Nagrody i wyróżnienia

Adamed Pharma zwycięzcą konkursu IPMA PMO Award

Ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu IPMA PMO Award. Pierwsze miejsce w konkursie zajął zespół PMO Adamed, czyli Dział Zarządzania Projektami Biznesowymi.
21 listopada 2022
Wydarzenia

Nowe biuro Adamed w Uzbekistanie otwarte

Na początku października, w Taszkiencie, oficjalnie otwarto biuro firmy Adamed, w nowej lokalizacji. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele dyplomacji, administracji publicznej oraz świata akademickiego. Nowa siedziba symbolizuje wzrost i rozwój Adamed na tamtejszym rynku.
14 listopada 2022
Wydarzenia

Adamed po raz kolejny na targach CPhI Worldwide

CPhI Worldwide to kluczowe wydarzenie branży farmaceutycznej, które łączy dostawców i nabywców produktów farmaceutycznych, otwierając przed nimi nowe możliwości do pozyskiwania kontaktów, nawiązywania relacji biznesowych i łączenia kontrahentów. Rokrocznie wydarzenie gromadzi dziesiątki tysięcy przedstawicieli branży farmaceutycznej.
3 listopada 2022
Komunikaty

Adamed Pharma i Good Sleeper wspólnie zadbają o zdrowy sen obywateli Ukrainy

W ramach współpracy Adamed Pharma i spółki Good Sleeper, powstała ukraińska wersja językowa znanej aplikacji wspomagającej terapię bezsenności - Good Sleeper. Do 31 grudnia 2022 roku, możliwe będzie użycie jednego z 10 tys. nieodpłatnych kodów dostępu, który pozwoli skorzystać z jej wersji podstawowej obywatelom Ukrainy.
26 października 2022
Wydarzenia

Adamed Pharma głównym partnerem XI edycji Forum Nowych Idei

Adamed Pharma jako główny partner Europejskiego Forum Nowych Idei 2022, aktywnie uczestniczył w tym prestiżowym wydarzeniu. Blisko 1400 osób z kilkunastu krajów, w tym wybitni ekonomiści, liderzy biznesu i naukowcy, wzięło udział w zakończonej 14 października XI edycji sopockiego Forum, którego organizatorem jest Konfederacja Lewiatan.
25 października 2022
Wydarzenia

Serwis Adamed Expert – kompleksowe kompendium wiedzy dla pacjentów

Nowoczesny, ekspercki portal wiedzy jest już dostępny dla pacjentów. Adamed Expert to bieżąca wiedza medyczna oraz merytoryczne treści opracowane przez wybitnych specjalistów swoich dziedzin medycznych. Serwis www.adamed.expert to wyjątkowe na rynku, pełne i wartościowe kompendium, skierowane zarówno do pacjentów oraz ich opiekunów, jak i przedstawicieli zawodów medycznych.
27 września 2022
CSR

Psychologiczne wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie - studia podyplomowe dla pedagogów i psychologów szkolnych kolejny rok pod auspicjami Adamed Pharma

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w 2021 roku utworzyła nowe studia podyplomowe Psychologiczne wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie na kierunku psychologia. Format i zakres przekazywanej wiedzy spotkał się z niezwykle dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy. W tym roku akademickim rusza kolejna edycja tych studiów i tak jak poprzednio - partnerem jest Adamed Pharma.
26 września 2022
Wydarzenia

Adamed Pharma na XXXI Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Jak co roku reprezentanci Adamed Pharma obecni byli na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Udział w największym ekonomiczno-gospodarczym wydarzeniu w Europie Środkowo-Wschodniej wiąże się z wieloma możliwościami pogłębionych dyskusji między innymi na temat systemu ochrony zdrowia i funkcjonowania rynku farmaceutycznego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Europa w obliczu nowych wyzwań”.
19 września 2022
Wydarzenia

Adamed wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa z sektora zdrowia na rynku hiszpańskim

AcexHealth to program wsparcia i mentoringu prowadzony przez Uniwersytet w Granadzie, hiszpański Park Technologii Medycznych, rząd Andaluzji i Izbę Handlową Granady. W ostatnim tygodniu nagrodził trzy najbardziej innowacyjne andaluzyjskie firmy w sektorze zdrowia. Inicjatywę jako partner II edycji programu wspiera firma Adamed Pharma, która w Hiszpanii od 2009 roku ma swoje przedstawicielstwo.
19 września 2022
CSR

Znamy już tegorocznych laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

Interesują się fizyką, chemią, medycyną, inżynierią, ale również drukują narządy w 3D, pilotują samoloty, budują rakiety, uprawiają sport i angażują się społecznie. Przedstawiamy najbardziej utalentowanych uczniów w kraju, czyli laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP.
14 września 2022
Wydarzenia

Adamed Pharma na 44. Dniach Pabianic

W pierwszą sobotę września, Pabianice, w których działa Adamed Pharma S.A. – odchodziły święto Miasta. Prezydent Miasta, Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta oraz partnerzy wydarzenia, m. in. Adamed Pharma przygotowali dla mieszkańców liczne atrakcje dla całych rodzin. W trakcie 44. Dni Pabianic w strefie zdrowia firmy Adamed zostało przeprowadzonych ponad 600 badań i konsultacji.
5 września 2022
CSR

„Adamed Dla Rodziny” – rusza nowy program bezpłatnych badań i porad medycznych

Bezpłatne strefy zdrowia „Adamed dla Rodziny” pojawią się pod koniec sierpnia w Pabianicach, Kołobrzegu, a we wrześniu i październiku w Lesznie, Ełku oraz Nowym Sączu. Będzie tam można wykonać m.in. badania kardiologiczne, pulmonologiczne, okulistyczne, diabetologiczne, USG oraz skorzystać z porad urologicznych i warsztatów psychologicznych.
9 sierpnia 2022
Rozwój i innowacje

Adamed Pharma współpracuje z międzynarodowym środowiskiem naukowym

Stawiając na rozwój międzynarodowy oraz wzmacnianie innowacyjności, Adamed Pharma rozpoczyna współpracę naukową z włoskimi instytucjami. To kontynuacja sprawdzonego modelu biznesu, w którym Adamed współpracuje z licznymi ośrodkami naukowymi z kraju i ze świata.
18 lipca 2022
Wydarzenia

Adamed Expert. Nowy serwis dla lekarzy i farmaceutów

Wystartował nowy portal dla lekarzy i farmaceutów Adamed Expert. Serwis to kompendium aktualnej wiedzy medycznej i merytorycznych treści opracowanych przez najlepszych specjalistów swoich dziedzin medycznych. Bogactwo formatów, personalizacja treści oraz najwyższa jakość treści gwarantują otrzymanie tylko takiej wiedzy, która jest oczekiwana przez użytkowników.
12 lipca 2022
CSR

Zjazd Absolwentów ADAMED SmartUP – spotkanie na żywo po dwuletniej przerwie

Po dwóch latach przerwy, absolwenci programu ADAMED SmartUP spotkali się osobiście podczas Zjazdu Absolwentów 2022. Spotkania, które odbyły się 2 i 3 lipca były dla SmartUP’owej społeczności okazją do integracji, wymiany doświadczeń i czerpania wzajemnych inspiracji z pracy naukowej uczestników i uczestniczek programu.
8 lipca 2022
Komunikaty

Adamed Pharma, w ramach strategii New Drug Discovery, rozbudowuje zaplecze laboratoryjne do realizacji nowych projektów rozwoju leków

Adamed Pharma traktuje prace badawczo-rozwojowe jako jeden z głównych filarów swojej działalności. Będąc wiodącym krajowym producentem leków, zapewnia milionom pacjentów w kraju i na rynkach międzynarodowych dostęp do nowoczesnych terapii, konsekwentnie stawiając na inwestycje i rozwój.
14 czerwca 2022
Nagrody i wyróżnienia

Złoty Listek CSR Polityki dla Adamed Pharma

Adamed Pharma już po raz kolejny został wyróżniony przez redakcję tygodnika „Polityka” za wdrażanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku, na uroczystej gali, która odbyła się 31 maja 2022 roku, firmie został przyznany Złoty Listek CSR Polityki.
1 czerwca 2022
CSR

Działania Adamed ponownie wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało 20. edycję raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W tym roku ponownie zostały wyróżnione działania Adamed Pharma. Publikacja jest największym w Polsce przeglądem inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju.
25 maja 2022
Komunikaty

Adamed Pharma zwiększa moce produkcyjne w Pabianicach

W Pabianicach trwa rozbudowa jednego z najnowocześniejszych w polskiej farmacji Centrum Produkcyjno-Logistycznego. Dzięki tej inwestycji firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed Pharma S.A. zwiększy bezpieczeństwo lekowe polskich pacjentów. Poprzez rozwój zakładu w Pabianicach, Adamed podniesie swoje zdolności produkcyjne oraz zwiększy poziom automatyzacji i robotyzacji procesów.
19 maja 2022
CSR

Adamed przekazał zestawy do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej

Adamed Pharma przekazał 45 zestawów do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej już 9-ciu placówkom zdrowotnym w Polsce. Zestawy przekazywane są w związku z akcją społeczną prowadzoną przez firmę od marca 2022 roku w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki chorób serca i naczyń „Serce na nowo”.
9 maja 2022
CSR

Fundacja Adamed wspiera dzieci z Ukrainy

W związku z toczącą się w Ukrainie wojną Fundacja Adamed postanowiła dołożyć swoją cegiełkę do pomocy najmłodszym uchodźcom. 2100 wyprawek szkolnych, materiały edukacyjne w języku ukraińskim, darowizny finansowe to nasze wsparcie dzieci i młodzieży z Ukrainy, które w Polsce znalazły schronienie.
4 maja 2022
Wydarzenia

Adamed Pharma na XIV Europejskim Kongresie Gospodarczym

Adamed Pharma po raz kolejny aktywnie uczestniczył w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach oraz towarzyszącej mu imprezie European Tech and Start-up Days i konkursie Start-up Challenge. Temat innowacyjności krajowej branży farmaceutycznej zdominował sesję „Przemysł farmaceutyczny”, której Adamed Pharma był Partnerem.
28 kwietnia 2022
Komunikaty

Adamed Pharma kontynuuje pomoc Ukrainie

[Aktualizacja informacji] Bieżącym priorytetem działań pomocowych Adamed Pharma związanych z wojną w Ukrainie jest zabezpieczenie dostaw leków. Dotychczas Adamed Pharma przeznaczył na pomoc dla Ukrainy, w tym leki i środki pomocy medycznej, w sumie 5,5 mln zł. Jednocześnie cały czas firma koncentruje uwagę na zapewnieniu dostępności leków w Polsce.
31 marca 2022
CSR

Adamed Pharma wspiera rehabilitację kardiologiczną – nowa akcja w ramach programu „Serce na nowo”

Adamed Pharma w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki chorób serca i naczyń „Serce na nowo” rozpoczął akcję społeczną wspierającą rehabilitację kardiologiczną w Polsce. W ramach programu „Serce na nowo” i nowej inicjatywy, Adamed Pharma przekaże 175 zestawów do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej 35-ciu placówkom zdrowotnym w całej Polsce.
22 marca 2022
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z hiszpańskim tytułem „Lider w dziedzinie badań i rozwoju w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym”

Dziennik „La Razón” w ramach pierwszej edycji plebiscytu Madryt Stolica Przyszłości 2022 (Premios Madrid Futuro), głosami ekspertów przyznał Adamed Laboratorios - hiszpańskiej spółce Adamed Pharma - tytuł „Lidera w dziedzinie badań i rozwoju w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym”.
7 marca 2022
Wydarzenia

VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych w cieniu wojny w Ukrainie

Wyzwania przed jakimi stoi polski system ochrony zdrowia w obliczu toczących się działań wojennych w Ukrainie, były jednym z wiodących tematów zakończonego właśnie VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych 2022 - Health Challenges Congress (HCC) w Katowicach.
4 marca 2022
Komunikaty

#standwithukraine

Ostatnie dni kolejny raz pokazały, że „Rodzina Adamed” nie jest tylko hasłem, a tym jak rzeczywiście działa Adamed Pharma. Zawsze w chwilach próby jednoczymy nasze siły i robimy absolutnie wszystko, aby pomagać tym, którzy tego potrzebują. Podobnie, w obliczu toczących się działań wojennych w Ukrainie - na bieżąco analizujemy sytuację i podejmujemy adekwatne, skoordynowane działania pomocowe.
1 marca 2022
Komunikaty

Zmiana kategorii dostępności produktu Tadalafil MAXON

Adamed Pharma jako pierwsza firma farmaceutyczna na świecie uzyskała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu leku z substancją czynną tadalafil 10 mg bez recepty.
15 lutego 2022
Rozwój i innowacje

Adamed otwiera nową linię terapeutyczną w Hiszpanii

Adamed to dziś znana i międzynarodowa marka, której produkty dostępne są dla pacjentów w 76 krajach na świecie. Jednym z nich jest Hiszpania. Wykorzystując potencjał zarówno samego rynku, jak i portfela Adamed Pharma, firma podjęła strategiczną decyzję o znaczącym poszerzeniu swojej obecności w tym właśnie regionie. Efektem jest rozwój linii kardiologicznej Adamed Cardio.
31 stycznia 2022
Wydarzenia

Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022 z udziałem Adamed Pharma

Zapewnienie i utrzymanie bezpieczeństwa lekowego pozostaje jednym z kluczowych priorytetów zdrowotnych w roku 2022. O aktualnych wyzwaniach, potrzebach oraz niezbędnych rozwiązaniach z perspektywy dwóch lat pandemii, podczas sesji „Bezpieczeństwo lekowe Polski” w trakcie Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022 – rozmawiali przedstawiciele pacjentów, organizacji branżowych, producentów i administracji.
28 stycznia 2022
Adamed dla Seniora

Dla 70% polskich Seniorów pandemia ma coraz gorszy wpływ na kondycję psychiczną i fizyczną

Choroby nie czekają, ale seniorzy na lekarzy owszem. Aż 74,9% polskich Seniorów ma problemy z dostępem do służby zdrowia podczas drugiego roku pandemii, według najnowszego raportu Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej. To o blisko 9 punktów procentowych więcej niż w 2020 roku. Przedłużająca się sytuacja epidemiologiczna ma silnie pogłębiający się negatywny wpływ na tę liczną grupę społeczną
26 stycznia 2022
Rozwój i innowacje

Adamed kolejny rok z rzędu wspiera startupy regionu CEE

12 stycznia 2022 roku, podczas Demo Day ogłoszono laureatów 11. edycji Autumn 2021 programu MIT Enterprise Forum CEE. Dzień później, 13 stycznia 2022 roku, rozpoczęła się natomiast rekrutacja przedsiębiorców do kolejnej, 12. edycji programu Spring 2022, której partnerem ponownie jest Adamed.
17 stycznia 2022
Nagrody i wyróżnienia

Adamed Pharma „Czempionem Narodowym” 4. edycji rankingu Polityka Insight

Adamed Pharma został wyróżniony tytułem „Czempiona Narodowego”, zajmując 6 miejsce na 126 badanych przedsiębiorstw w 4. edycji rankingu Polityka Insight. Tym samym firma wzmocniła swoją pozycję oraz zanotował wzrost aż o 6 miejsc wobec ubiegłorocznego wyniku rankingu.
15 grudnia 2021
Nagrody i wyróżnienia

Złote Spinacze 2021 wręczone. Adamed nagrodzony w kategorii PR produktu

Podczas uroczystej gali w dniu 3 grudnia br. zostały wręczone nagrody w konkursie Złote Spinacze. Srebrny Spinacz w kategorii „PR produktu” przyznano Adamed i firmie Labcon za kampanię „Oeparol – dobra kondycja skóry Moc wiesiołka”. Marka Oeparol postawiła na silną komunikację digitalową, w tym komunikację ambasadorską, której twarzą jest Joanna Koroniewska.
6 grudnia 2021
Rozwój i innowacje

Adamed Pharma będzie rozwijał innowacyjne rozwiązania terapeutyczne z wykorzystaniem technologii RNA

Adamed Pharma oraz konsorcjanci: Uniwersytet Gdański i Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie – rozpoczną prace badawczo-naukowe nad opracowaniem i rozwojem klinicznym nowoczesnych szczepionek opartych na technologii mRNA/VLP, skierowanych przeciwko pojawiającym się chorobom odzwierzęcym.
30 listopada 2021
Rozwój i innowacje

Adamed wdraża rozwiązania cyfrowe razem z Siemens Polska

Adamed Pharma podpisał z Siemens Polska umowę na wdrożenie systemów MES, które obejmą digitalizację zleceń produkcyjnych, co znacząco obniży pracochłonność zarządzania dokumentacją produkcyjną.
29 listopada 2021
Wydarzenia

Adamed dla Seniora partnerem V Kongresu Gospodarki Senioralnej

W dniach 24-25 listopada br. pod patronatem programu społecznego Adamed dla Seniora, odbył się V Kongres Gospodarki Senioralnej zorganizowany przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem „Różnorodność wieku – dialog pokoleń”.
25 listopada 2021
Komunikaty

Adamed Pharma partnerem Warsaw Health Innovation Hub

Adamed dołączył do Warsaw Health Innovation Hub – wspólnej inicjatywy Agencji Badań Medycznych i wiodących podmiotów z sektora medycyny, farmacji oraz biotechnologii, koordynowanej przez Wydział Innowacji i Rozwoju Biotechnologii ABM.
23 listopada 2021
Wydarzenia

Adamed uczestniczył w targach CPhI Worldwide

Targi Farmaceutyczne CPhI to największe branżowe wydarzenie na świecie, które umożliwia uczestnikom poznanie najnowszych trendów sektora farmaceutycznego. Spotkanie odbyło się w Mediolanie w dniach 9-11 listopada br. W tegorocznych targach uczestniczyło ponad 1 400 wystawców z całego świata.
17 listopada 2021
Komunikaty

Adamed w Wietnamie partnerem programu Prewencji i Kontroli Chorób Niezakaźnych (NCD) „Dla zdrowia Wietnamczyków”

Adamed wspólnie z Departamentem Medycyny Prewencyjnej Ministerstwa Zdrowia Wietnamu 10 listopada br. zainaugurował projekt „Dla zdrowia Wietnamczyków”. Spotkaniu przewodniczył Wiceminister Zdrowia Tran Van Thuan.
10 listopada 2021
Nagrody i wyróżnienia

Adamed Pharma wyróżniony nominacją do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP podczas XIX edycji tego prestiżowego wydarzenia

Firma Adamed znalazła się wśród przedsiębiorstw nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w kategorii „Narodowy Sukces”. To wyróżnienie z wieloletnią tradycją, które promuje podmioty budujące pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej i są przykładem najlepszych praktyk globalnej ekspansji krajowego know-how i innowacji.
5 listopada 2021
Wydarzenia

Adamed o gospodarce obiegu zamkniętego

Jakub Frąk, Kierownik Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Środowiska w Adamed Pharma był jednym z uczestników panelu „Dochodzenie do gospodarki obiegu zamkniętego” podczas tegorocznego wydarzenia Impact’21, które odbyło się w dniach 27-28 października w Poznaniu.
2 listopada 2021
Wydarzenia

Adamed partnerem Forum Rynku Zdrowia

„Przemysł farmaceutyczny w Polsce” był tematem panelu dyskusyjnego w ramach XVII Forum Rynku Zdrowia19 października br.
21 października 2021
CSR

Adamed uczestnikiem konferencji „CSR w praktyce”

Martyna Strupczewska, Kierownik ds. Komunikacji Zewnętrznej i CSR była jedną z panelistek podczas konferencji „CSR w praktyce”, która odbyła się 15 października br. w Poznaniu.
20 października 2021
Komunikaty

Adamed z certyfikatem Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej

Adamed otrzymał certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej/Good Distribution Practice (GDP). Certyfikat został przyznany po wnikliwej inspekcji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, która miała miejsce w lipcu br. Spełnienie wymagań jakościowych należy do obowiązków przedsiębiorstwa, które uczestniczy w łańcuchu dostaw produktów leczniczych na terytorium Polski i Unii Europejskiej.
15 października 2021
Nagrody i wyróżnienia

Prof. Marcin Kołaczkowski, Wiodący Naukowiec Adamedu, wyróżniony nagrodą za prace nad terapią chorób psychiatrycznych

Prof. dr hab. Marcin Kołaczkowski, Wiodący Naukowiec Adamed Pharma oraz Prodziekan ds. Rozwoju i Nauki Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum został pierwszym laureatem Nagrody im. Romana Kaliszana przyznawanej przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Naukową Fundację Polpharmy i Gdańskie Towarzystwo Naukowe.
12 października 2021
Rozwój i innowacje

Adamed uzyskał europejską certyfikację standardu jakości wytwarzania leków w Wietnamie

7 października br. polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed podczas konferencji prasowej ogłosiła certyfikację standardu jakości EU-GMP w zakładzie produkcyjnym w Binh Duong koło Ho Chi Minh w Wietnamie. Certyfikat EU-GMP uzyskano dla operacji wytwarzania (produkcja i pakowanie) produktów niesterylnych w kapsułkach, osłonkach twardych i tabletkach.
7 października 2021
CSR

Raport Odpowiedzialności Społecznej Adamedu

Adamed opublikował kolejną edycję Raportu Odpowiedzialności Społecznej. Raport jest podsumowaniem działań firmy w latach 2018-2020. Był to szczególny okres – wybuch pandemii koronawirusa zmienił świat, wpłynął na życie milionów ludzi. Był to także czas wyjątkowego sprawdzianu odpowiedzialności dla każdej z firm.
4 października 2021
Rozwój i innowacje

Adamed po raz piąty partnerem konkursu „Orzeł Innowacji”

28 września br. odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Orzeł Innowacji”, którego organizatorem jest redakcja dziennika „Rzeczpospolita”. Firma Adamed jest partnerem projektu od pięciu lat. W kapitule konkursu zasiada Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych.
1 października 2021
Komunikaty

Umowa o współpracy z Kazachskim Narodowym Uniwersytetem Medycznym

Adamed zawarł umowę o współpracy w obszarze programów stypendialnych i stażowych z Kazachskim Narodowym Uniwersytetem Medycznym im. Asfendijarowa w Ałmaty.
24 września 2021
CSR

Ruszają nowe studia podyplomowe dla pedagogów i psychologów szkolnych

Zdrowie psychiczne jest jednym z głównych elementów mających wpływ na jakość życia. Pandemia spowodowała głębokie zmiany w dotychczasowym sposobie funkcjonowania dzieci i młodzieży. W październiku Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej(APS) uruchamia studia podyplomowe Psychologiczne wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie, których partnerem jest firma Adamed.
17 września 2021
Wydarzenia

Adamed w Karpaczu

Adamed aktywnie uczestniczył w XXX Forum Ekonomicznym w Karpaczu.Przedstawicielki firmy wzięły udział w dwóch panelach. Podczas pierwszego panelu poruszono temat potencjału polskich marek na arenie międzynarodowej, natomiast drugi zapewnienia bezpieczeństwa lekowego.
13 września 2021
Adamed dla Seniora

Pamiętajmy o seniorach - kampania społeczna Poznaj Swojego Sąsiada - Seniora

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc. Albo nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą, jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy zajęci swoimi sprawami.
27 lipca 2021
Wydarzenia

Rozwój i inwestycje to plan Adamedu na bezpieczeństwo lekowe

W Pabianicach rozwija się jedno z najnowocześniejszych w polskiej farmacji Centrum Produkcyjno-Logistyczne. Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed jest na półmetku pierwszego etapu inwestycji, która zwiększy bezpieczeństwo lekowe polskich pacjentów.
6 lipca 2021
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z Nagrodą Zaufania Złoty OTIS 2021

Kapituła Międzynarodowej Nagrody Zaufania Złoty Otis 2021 wyróżniła Adamed w kategorii „Wydarzenie – Bohater pandemii 2020”. Jury doceniło polską firmę farmaceutyczno-biotechnologiczną za organizację Międzynarodowej Konferencji Adamed.
25 czerwca 2021
Wydarzenia

Adamed na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

Adamed aktywnie uczestniczył w VI edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC – Health Challenges Congress), odbywającym się hybrydowo w dniach 14-16 czerwca. Przedstawiciele firmy wzięli udział w panelach dotyczących m.in. bezpieczeństwa lekowego, funkcjonowania przemysłu farmaceutycznego w dobie pandemii oraz innowacyjności polskiego sektora medycznego.
15 czerwca 2021
Nagrody i wyróżnienia

Adamed laureatem Złotego Listka CSR

Adamed po raz kolejny został nagrodzony Złotym Listkiem CSR Polityki. To nagroda dla firm najbardziej zaangażowanych w społeczną odpowiedzialność biznesu.
11 czerwca 2021
Nagrody i wyróżnienia

„Rodzaj męski” z nagrodą INMA Global Media Awards

Kampania „Rodzaj Męski” realizowana przez Adamed we współpracy z firmą Qlogix oraz Ringier Axel Springer Polska zajęła 1 miejsce w kategorii „Best Execution of Native Advertising” w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu INMA Global Media Awards.
7 czerwca 2021
Wydarzenia

Znamy laureatów 10. edycji Nagrody PRB

24 maja br. podczas uroczystej Gali poznaliśmy laureatów 10. Edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Statuetki przyznawane są w trzech kategoriach konkursowych – „Sukces”, „Wizja i innowacje” oraz „Działalność społeczna”. Kapituła przyznała również Nagrodę Specjalną.
26 maja 2021
Wydarzenia

O scenariuszach dla polskiej farmacji

Jak wzmocnić przemysł farmaceutyczny w Polsce, zastanawiali się uczestnicy debaty zorganizowanej 11 maja br. w ramach Konferencji Wizjonerzy Zdrowia 2021 pt. "Przyszłość ochrony zdrowia w Polsce w 2021-2023".
12 maja 2021
Wydarzenia

Bezpieczeństwo lekowe – równie ważne jak militarne

6 maja br. Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia w Adamedzie, wzięła udział w debacie pt. „Suwerenność lekowa, a bezpieczeństwo polskiego rynku medycznego/farmaceutycznego” w ramach Kongresu 590.
7 maja 2021
Wydarzenia

Międzynarodowa Konferencja Adamedu „Kolejny rok pandemii i nowe wyzwania w służbie zdrowia”

„United we stand, divided we fall” – pod takim hasłem blisko 40 tysięcy lekarzy z dziewięciu krajów spotkało się już po raz drugi na Międzynarodowej Konferencji Adamedu, która odbyła się w formie online w dniach 22-23 kwietnia 2021 r.
28 kwietnia 2021
Rozwój i innowacje

Firmom nie brakuje nowatorskich pomysłów. Adamed wybierze te najlepsze

Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych Adamed, wziął udział w debacie „Gdzie się podziały jednorożce? Startupy w Polsce – bilans dziesięciolecia", inaugurującej kolejną edycję redakcyjnego konkursu Rzeczpospolitej „Orzeł Innowacji”. Partnerem projektu już po raz szósty jest firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed.
22 kwietnia 2021
Rozwój i innowacje

Adamed rozwija się w Azji. Certyfikacja pierwszej w Wietnamie strefy do produkcji leków High Potent

2 kwietnia br. polska firma Adamed zakończyła sukcesem proces certyfikacji pierwszej w Wietnamie strefy do produkcji leków High Potent w formach stałych. Strefa ta działa w zakładzie produkcyjnym w Binh Duong koło Sajgonu. To kolejny krok milowy w ekspansji międzynarodowej Adamedu, a także umożliwienie pacjentom z krajów Azji i Pacyfiku szerszego dostępu do nowoczesnych metod leczenia.
19 kwietnia 2021
CSR

Adamed – firma społecznie odpowiedzialna

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprezentowało 19. już wydanie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Zostało w nim wyróżnionych aż 14 praktyk Adamedu.
16 kwietnia 2021
Wydarzenia

O globalnych wyzwaniach związanych z pandemią COVID-19 na II Międzynarodowej Konferencji Adamedu

Pokonanie wirusa SARS-CoV2 i zakończenie pandemii COVID-19 to najważniejsze, globalne wyzwanie, z jakim od ponad roku mierzy się cały światowy system opieki zdrowotnej. Już 22-23 kwietnia 2021 r. kilka tysięcy ekspertów z całego świata będzie uczestniczyć w II edycji Międzynarodowej Konferencji Adamed pt. „Kolejny rok pandemii i nowe wyzwania w służbie zdrowia”.
15 kwietnia 2021
Rozwój i innowacje

Adamed partnerem programu mentoringowego dla studentów

Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed została partnerem programu MedBiz Innovations, międzynarodowego studenckiego hubu innowacji.
1 kwietnia 2021
Wydarzenia

Adamed uczestnikiem Polsko - Izraelskiego Forum Gospodarczego

Marcin Celejewski, Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor ds. Nowatorskich Projektów Biznesowych był jednym z prelegentów podczas Polsko - Izraelskiego Forum Gospodarczego, które odbyło się 23 marca. Przedstawiciel Adamedu wziął udział w sesji poświęconej telemedycynie.
24 marca 2021
CSR

Debata Rzeczpospolitej: Budowanie odporności krajowej branży farmaceutycznej to odpowiedzialność wobec milionów pacjentów w Polsce.

10 marca br. Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Adamed oraz Członek Zarządu Fundacji Adamed wzięła udział w debacie pt. „Odpowiedzialność w czasach zarazy” organizowanej przez dziennik Rzeczpospolita w ramach projektu Biznes odpowiedzialny w Polsce.
17 marca 2021
Rozwój i innowacje

Adamed zawarł wyłączną globalną umowę licencyjną na rozwój innowacyjnej cząsteczki

Adamed zawarł wyłączną globalną umowę licencyjną z Acadia Pharmaceuticals Inc., firmą z siedzibą w USA, zajmującą się rozwojem przełomowych rozwiązań w neuropsychiatrii służących poprawie jakości życia. Umowa dotyczy dalszych prac rozwojowych nad innowacyjną molekułą opracowaną w laboratoriach Adamedu, z potencjałem do wykorzystania w leczeniu zaburzeń psychicznych.
16 marca 2021
Nagrody i wyróżnienia

Kampania Adamedu z nominacją do INMA 2021

Projekt Adamedu oraz firmy Qlogix pt. „Rodzaj Męski” otrzymał nominację w kategorii „Best Execution of Native Advertising” w międzynarodowym konkursie INMA Global Media Awards.
12 marca 2021
Rozwój i innowacje

Adamed poszukuje startupów

Adamed podzieli się wiedzą i doświadczeniem swoich ekspertów z innowacyjnymi przedsiębiorstwami z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej uczestniczącymi w Programie Akceleracji MIT Enterprise Forum Poland (MITEF).
2 lutego 2021
Wydarzenia

Adamed na konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2021

Jak zapewnić bezpieczeństwo lekowe w Polsce? Co zrobić, by pacjenci mieli dostęp do niezbędnych terapii? Jak pandemia wpłynęła na rodzimy rynek farmaceutyczny i jakie wyzwania stoją przed krajowymi producentami leków. To najważniejsze tematy, jakie zostały poruszone podczas panelu „Plan dla bezpieczeństwa lekowego w Polsce”, który był częścią e-konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2021.
14 stycznia 2021
Komunikaty

Magdalena Krakowiak Przewodniczącą IQMED

Magdalena Krakowiak, szefowa Public Affairs i CSR przedstawicielstwa Adamedu w Wietnamie została wybrana na kolejną kadencję na stanowisko Przewodniczącej Sektora Leków Jakościowych (IQMED – Generic and Biosimilar).
9 grudnia 2020
Komunikaty

Zmiany w Zarządzie Adamed Pharma

Obecny i planowany na kolejne lata dynamiczny rozwój Adamedu na rynku polskim i rynkach międzynarodowych wymaga zwinnego zarządzania organizacją w szybko zmieniającym się i nieprzewidywalnym otoczeniu. Dlatego właściciele Adamed Pharma SA – Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu oraz Małgorzata Adamkiewicz – Wiceprezes Zarządu podjęli decyzję o przejściu z Zarządu firmy do Rady Nadzorczej.
7 grudnia 2020
Wydarzenia

Międzynarodowa konferencja Adamedu

Blisko 6,5 tysiąca uczestników i kilkunastu prelegentów z dziewięciu krajów z Europy i Azji wzięło udział w I Międzynarodowej Konferencji Adamed „Światowa medycyna w codziennej praktyce. COVID-19 - aktualny stan wiedzy i implikacje kliniczne w praktyce lekarskiej”, która odbyła się w dniach 3-4 grudnia 2020 r.
7 grudnia 2020
Wydarzenia

Adamed globalnie. Międzynarodowa konferencja o COVID-19

Kilkunastu wybitnych ekspertów z dziewięciu krajów z Europy i Azji oraz blisko 3000 lekarzy z całego świata, weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu poświęconym leczeniu COVID-19. W dniach 3-4 grudnia 2020 r. odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Adamed „Światowa medycyna w codziennej praktyce COVID-19 – aktualny stan wiedzy i implikacje kliniczne w praktyce lekarskiej.”
3 grudnia 2020
Wydarzenia

Być częścią globalnej gospodarki

Jakie szanse i wyzwania czekają na firmy inwestujące za granicą? Te i inne kwestie wyjaśniają na łamach Dziennika Gazety Prawnej dr Karolina Czekaj, Dyrektor ds. Finansów Korporacyjnych i Inwestycji oraz dr Ewa Małecka Dyrektor Rynków Międzynarodowych Adamed.
27 listopada 2020
CSR

2. edycja programu ADAMED SmartUP w Wietnamie

W środę, 28 października, zainicjowana została 2. edycja programu ADAMED SmartUP w Wietnamie. Stu uczniów ze Szkoły Średniej im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej w Hanoi, zakwalifikowanych do programu, weźmie udział w intensywnym kursie języka angielskiego z native speakerami oraz w warsztatach naukowych.
19 listopada 2020
Wydarzenia

Pandemia Covid-19 – kampania edukacyjna Fundacji Adamed

Trwa pandemia Covid-19. Zmarło już ponad milion osób na całym świecie. Druga fala pandemii przybiera na sile, a my musimy szczególnie zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo naszych rodzin. Kluczowa w tym momencie jest szeroka i powszechna edukacja o profilaktyce.
24 października 2020
Komunikaty

Komunikat do profesjonalistów medycznych

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami merytorycznymi, w tym: opublikowaną 15 października na stronie WHO informacją o wynikach badania klinicznego WHO SOLIDARITY
23 października 2020
Nagrody i wyróżnienia

Adamed narodowym czempionem

Firma farmaceutyczna Adamed znalazła się w gronie narodowych czempionów rankingu Polityki Insight.
23 października 2020
Rozwój i innowacje

Adamed – tu rozwija się polska innowacja

Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed pod względem zgłoszonych wniosków patentowych należy do grona największych polskich innowatorów.
22 października 2020
Wydarzenia

Adamed na Forum Rynku Zdrowia

Adamed aktywnie uczestniczył w XVI Forum Rynku Zdrowia, które odbyło się 19-20 października br. w Warszawie. Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia, reprezentowała Adamed podczas panelu „Wartość przemysłu farmaceutycznego – naprawdę nie chodzi tylko o finanse”.
21 października 2020
Wydarzenia

Adamed i przemysł 4.0 w praktyce

Czy polskie firmy są gotowe na kolejny etap rewolucji przemysłowej? – odpowiedzi na to pytanie podczas specjalnej debaty zorganizowanej przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną udzielił Bartłomiej Rodawski - Dyrektor Operacyjny Adamed.
20 października 2020
CSR

Rozwijaj się w innowacyjnym otoczeniu

Praca w Adamedzie to szansa dla każdego, dla kogo ważny jest w życiu rozwój zawodowy i poczucie stabilizacji– mówi Tomasz Krzak, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich w Adamed Pharma.
20 października 2020
CSR

Adamed mecenasem Nagrody Narodowego Centrum Nauki 2020

Adamed po raz piąty został Fundatorem tegorocznej nagrody Narodowego Centrum Nauki w grupie nauk o życiu. Otrzymał ją dr hab. n. med. Wojciech Fendler z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
15 października 2020
CSR

Adamed – stabilne zatrudnienie w międzynarodowej firmie

- Praca w Adamedzie to dziś szansa zatrudnienia w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie. A już niebawem – najnowocześniejszej w regionie – mówi Bartłomiej Rodawski, Dyrektor Operacyjny w Adamed Pharma.
6 października 2020
Wydarzenia

EFNI 9.5: krajowe leki to bezpieczeństwo i rozwój gospodarki

O bezpieczeństwie lekowym, europejskiej strategii rozwoju dla branży farmaceutycznej oraz instrumentach koniecznych do wspierania inwestycji w Polsce mówiła 2 października br. Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Adamedu oraz Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, podczas paneli dyskusyjnych EFNI edycja 9.5.
5 października 2020
Komunikaty

Nowy członek Zarządu Adamed Pharma

Miło nam poinformować, że do Zarządu Adamed Pharma dołączyła Magdalena Tomaszewska, która pełni funkcję Dyrektora Operacji Biznesowych Adamedu. Z branżą farmaceutyczną związana jest od ponad 25 lat. Doświadczenie zdobywała w Polsce i za granicą, pracując w globalnych firmach farmaceutycznych, zarówno w segmencie leków innowacyjnych, jak i generycznych.
29 września 2020
Rozwój i innowacje

Adamed wśród inwestorów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczył firmie Adamed Pharma certyfikat wsparcia i powitał spółkę jako nowego strefowego inwestora.
14 września 2020
Wydarzenia

Adamed na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Jak co roku Adamed wziął udział w Forum Ekonomicznym, czyli najważniejszym ekonomiczno-gospodarczym wydarzeniu w Europie Środkowo – Wschodniej.
9 września 2020
Wydarzenia

Adamed z tytułem „Inwestor bez granic”

Adamed został wyróżniony tytułem „Inwestor bez granic” przyznawanym przez Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Wyróżnienie jest przyznawane najskuteczniejszym polskim inwestorom realizującym ekspansję zagraniczną. Uhonorowane firmy poznano 2 września 2020 r. podczas uroczystej gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
3 września 2020
Komunikaty

Komunikat do profesjonalistów medycznych

W dniu 31 sierpnia 2020 r. Minister Zdrowia uchylił ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych, zawierających chlorochinę albo hydroksychlorochinę na jednego pacjenta.
2 września 2020
Komunikaty

Komunikat do profesjonalistów medycznych

Firma Adamed w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów przypomina i ponownie informuje, że produkt leczniczy Arechin (chlorochina) u pacjentów z rozpoznaną chorobą COVID-19 może być stosowany wyłącznie w szpitalach do tego przeznaczonych lub pod nadzorem tych szpitali, zgodnie z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 1 kwietnia 2020 r. oraz rekomendacją Europejskiej Agencji Leków
5 sierpnia 2020
Wydarzenia

Adamed aktywny biznesowo w Ho Chi Minh City

28 lipca br. Magdalena Krakowiak, szefowa Public Affairs i CSR w Wietnamie oraz Przewodnicząca Sektora Leków Jakościowych (IQMED - Generic and Biosimilar) wzięła udział w spotkaniu z liderami biznesu Ho Chi Minh City (HCMC), którego organizatorem była Europejska Izba Handlowa w Wietnamie.
4 sierpnia 2020
Nagrody i wyróżnienia

Fundacja Adamed wyróżniona przez SGGW

Fundacja Adamed otrzymała Odznakę Honorową „Za Zasługi dla SGGW”, przyznawaną przez Senat Akademicki podmiotom szczególnie zaangażowanym we współpracę z uczelnią. 16 lipca wyróżnienie z rąk Rektora odebrała Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji.
21 lipca 2020
CSR

Adamed wyróżniony za walkę z COVID-19

Działania firmy Adamed zostały wyróżnione w trzeciej odsłonie mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie, tworzonej w ramach akcji Forum Odpowiedzialnego Biznesu i prezentującej aktywność firm w czasie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
10 lipca 2020
Wydarzenia

Eksperci alarmują – Seniorom grozi widmo nieleczonych chorób

Dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej w trakcie pandemii został drastycznie ograniczony, a wysiłek systemu ochrony zdrowia skupia się na pacjentach cierpiących na COVID-19. Tymczasem Seniorom potrzebna jest stała opieka lekarzy specjalistów i zapewnienie im dostępu do specjalistycznej opieki medycznej powinno być priorytetem.
6 lipca 2020
Wydarzenia

Adamed z receptą na biznes

Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed została współautorem jednego z rozdziałów raportu „Białej Księgi” (Whitebook), wydanego przez The European Chamber of Commerce in Vietnam (EuroCham), organizację pozarządową zrzeszającą przedstawicieli biznesu europejskiego w Wietnamie.
5 lipca 2020
Wydarzenia

Tomasz Krzak na konferencji HR CHALLENGE

18 czerwca br. Tomasz Krzak, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich, Członek Zarządu Adamed Pharma wziął udział w Konferencji HR CHALLENGE „Zmieniająca się rola HR w organizacji, HR jako Driver transformacji”.
30 czerwca 2020
Wydarzenia

Adamed na międzynarodowej konferencji o bezpieczeństwie informacji

5 czerwca br. Piotr Stecz, Kierownik Działu Bezpieczeństwa Informacji Adamedu w roli członka rady programowej konferencji Security Roadshow, wziął aktywny udział w panelu dyskusyjnym na temat zarządzania budżetem z perspektywy bezpieczeństwa informacji w czasach COVID-19.
29 czerwca 2020
Wydarzenia

Nie tylko COVID-19. Seniorzy najbardziej narażeni na ciężki przebieg innych chorób

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna jest Partnerem debaty senioralnej „Zdrowie w pandemii – czyli jak wejść w dobrej kondycji do nowej normalności i budować siły do dalszej walki z koronawirusem?”, która odbędzie się 30 czerwca w Warszawie.

24 czerwca 2020
Komunikaty

Deksametazon w leczeniu COVID-19

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przekazała informację brytyjskich naukowców z University of Oxford, że deksametazon to lek, którego skuteczność przeciw Covid została potwierdzona w dużych kontrolowanych randomizowanych badaniach klinicznych.

19 czerwca 2020
CSR

Adamed partnerem akcji #GOTOWIDOPOMOCY

W Adamed Pharma od wielu lat troszczymy się o Seniorów – w ramach programu „Adamed dla Seniora” dbamy o ich zdrowie i aktywność fizyczną. Podczas pandemii COVID-19 jeszcze bardziej potrzebują naszego wsparcia.
18 czerwca 2020
Nagrody i wyróżnienia

Adamed ze Złotym Listkiem CSR

Adamed znalazł się w gronie najlepszych firm realizujących ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Po raz kolejny firma została nagrodzona Złotym Listkiem CSR Polityki. To wyróżnienie przyznawane jest od 2011 roku polskim firmom za zaangażowanie oraz szczególne osiągnięcia w obszarze CSR.
9 czerwca 2020
Wydarzenia

O start-upach na HCC Online

Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych w firmie Adamed, wziął udział w sesji „Start-upy w medycynie” w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online.
9 czerwca 2020
Wydarzenia

Bartłomiej Rodawski na EEC Online

Ponad 120 panelistów, ekspertów z zakresu gospodarki i polityki, wzięło udział w blisko 20 debatach EEC Online. Internetowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress) odbyła się w dniach 18-20 maja br.
21 maja 2020
CSR

Fundacja Adamed partnerem akcji #UczęDlaBohaterów

Fundacja Adamed ufundowała 1000 godzin bezpłatnych, indywidualnych lekcji online dla uczniów, których rodzice zaangażowani są w walkę z koronawirusem i jego skutkami. Uczniowie będą mogli skorzystać z pomocy prawie 600 nauczycieli i korepetytorów poprzez platformę Nauczeni.pl.
6 maja 2020
Komunikaty

Kolejna partia leku Arechin (chlorochina) trafi do aptek od 2 kwietnia br.

Adamed przekaże lek jako darowiznę do szpitali wskazanych przez Ministra Zdrowia.

Rozumiejąc powagę aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, Adamed podjął decyzję oprzekazaniu leku w formie darowizny dla szpitali i oddziałów zakaźnych w całej Polsce, wskazanych przez Ministra Zdrowia do leczenia pacjentów z Covid-19. Adamed również nieodpłatnie dostarczy, tzn. zapewni transport produktu do szpitali.

1 kwietnia 2020
Komunikaty

Podziękowania Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Paweł Piotrowski, Główny Inspektor Farmaceutyczny skierował słowa uznania oraz podziękowania skierowane są do wszystkich Współpracowników Adamedu, którzy w obecnej sytuacji, każdego dnia wykonują swoje obowiązki zawodowe, po to by miliony Pacjentów mogło otrzymać leki niezbędne do utrzymania zdrowia i życia.
1 kwietnia 2020
Komunikaty

Dzięki Adamedowi lek szybciej trafi do pacjentów z COVID-19!

Adamed, jako polska firma społecznie odpowiedzialna, w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia, podjął się dostarczenia produktu leczniczego Arechin z Agencji Rezerw Materiałowych do szpitali w Polsce tak, aby lek jak najszybciej trafił do pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV2.
18 marca 2020
Komunikaty

Zwiększona produkcja w celu zapewnienia dostępności dla pacjentów

Produkt leczniczy Arechin jest wytwarzany od wielu lat w Polsce, przez polską firmę Adamed, która jest jedynym jego producentem w kraju.
16 marca 2020
Komunikaty

Komunikat dla profesjonalistów medycznych

13 marca br. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał pozytywną decyzję w sprawie zmiany do pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla produktu leczniczego Chloroquini phosphas.
13 marca 2020
Komunikaty

Koronawirus - działania prewencyjne Adamed Pharma

W głębokim poczuciu troski i odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów, naszych Współpracowników i ich rodzin a także wszystkich Polaków wprowadziliśmy w naszej firmie działania prewencyjne, których celem jest niedopuszczenie do pojawienia się koronawirusa w naszym najbliższym otoczeniu.

12 marca 2020
CSR

Sposoby na walkę z koronawirusem

Troska o zdrowie ludzi wpisana jest w misję Adamed Pharma, dlatego czujemy się w obowiązku, aby dołożyć wszelkich starań i zadbać o bezpieczeństwo nie tylko lekowe wszystkich Polaków.
12 marca 2020
Komunikaty

Marcin Kołaczkowski z nominacją profesorską

Marcin Kołaczkowski, wieloletni Współpracownik Adamedu, otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk farmaceutycznych.
4 marca 2020
Nagrody i wyróżnienia

Sukces roku w ochronie zdrowia 2019

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny i Wiceprezes Zarządu firmy Adamed oraz Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu firmy Adamed, odebrali Nagrodę w konkursie "Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny".
20 stycznia 2020
CSR

Adamed wspiera pomysły na biznes

Od 16 stycznia 2020 roku można aplikować do 3. edycji MIT Enterprise Forum CEE - programu akceleracji dla młodych przedsiębiorców z Polski oraz z 14 krajów Europy Środkowo Wschodniej, którzy marzą, by ich "american dream" się spełnił.
17 stycznia 2020
CSR

Program ADAMED SmartUP staje się międzynarodowy

W grudniu br. wystartowała pilotażowa edycja programu ADAMED SmartUP w Wietnamie. Tego dnia uczniowie Szkoły Średniej im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej w Hanoi zostali zaproszeni do udziału w procesie rekrutacyjnym, który pozwolił wyłonić uczestników półrocznego kursu języka angielskiego.
23 grudnia 2019
Nagrody i wyróżnienia

Gala Honorowej Perły

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny i Wiceprezes Zarządu firmy Adamed oraz Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu firmy Adamed, otrzymali wyróżnienie „Perły Honorowej”” w kategorii Gospodarka.

11 grudnia 2019
Rozwój i innowacje

Adamed partnerem konkursu „Orzeł Innowacji-Startup”

3 grudnia br. wręczono nagrody w konkursie „Orzeł Innowacji-Startup” organizowanym przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”. Partnerem projektu już po raz czwarty była firma Adamed. Członkiem kapituły konkursu był Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych.

6 grudnia 2019
Wydarzenia

Adamed na debacie w Microsoft Technology Center

28 listopada br. Bartłomiej Rodawski, Dyrektor Operacyjny Adamedu wziął udział w debacie na temat przyszłości sektora farmaceutycznego, która odbywała się w ramach Microsoft Technology Day.
5 grudnia 2019
Wydarzenia

Adamed na e-m@arketing Strategies for Pharma

Przedstawiciele Adamedu aktywnie wzięli udział w X edycji konferencji e-m@arketing Strategies for Pharma, która w dniach 21-22 listopada br. odbyła się w Warszawie.
4 grudnia 2019
Rozwój i innowacje

Polskie Start-upy ze wsparciem Adamedu

Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych Adamedu w gronie ekspertów programu mentoringowego Polskiego Funduszu Rozwoju – Sieć Mentorów PFR.
29 listopada 2019
Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Sustainable Economy Awards dla dr n. med. Małgorzaty Adamkiewicz

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny oraz Wiceprezes Zarządu firmy Adamed, Prezes Zarządu Fundacji Adamed otrzymała nagrodę specjalną w ramach konkursu „Sustainable Economy Awards”.
25 listopada 2019
Wydarzenia

Adamed na Konferencji Strategia Lean

19 listopada br. przedstawiciele Adamedu wzięli udział w V edycji konferencji Strategia Lean, która odbyła się w warszawskim hotelu Aiport Okęcie. Partnerem merytorycznym wydarzenia była firma Adamed.
25 listopada 2019
Wydarzenia

Adamed na konferencji Polityka Lekowa

18 listopada br. Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Adamedu uczestniczyła w panelu dyskusyjnym podczas 8. edycji konferencji z cyklu „Polityka Lekowa”, organizowanej przez Puls Medycyny.
19 listopada 2019
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z wyróżnieniem Forcepoint Polska

Adamed został nagrodzony przez Forcepoint Polska za wdrażanie standardów bezpieczeństwa oraz ochronę danych w swojej organizacji.
19 listopada 2019
CSR

Adamed sponsorem akcji „Wszyscy do wioseł”

W piątek, 15 listopada odbyła się czwarta edycja charytatywnej akcji „Wszyscy do Wioseł”, którą organizuje Fundacja Legii. Firma Adamed już po raz trzeci była Partnerem oraz Sponsorem wydarzenia, a jej Współpracownicy wzięli czynny udział w sportowych zmaganiach.
15 listopada 2019
Wydarzenia

Adamed na targach farmaceutycznych CPhI

Adamed już po raz dziewiętnasty aktywnie uczestniczył w CPhI Worldwide – największych targach farmaceutycznych na świecie, które od 5 do 7 listopada odbywały się we Frankfurcie.
15 listopada 2019
Adamed dla Seniora

Adamed z wizytą u zwycięzców konkursu „Adamed dla Seniora”

Przedstawiciele firmy Adamed wręczyli zwycięskim organizacjom w konkursie „Adamed dla Seniora” czeki na realizację zwycięskich projektów. W tym roku finansowe granty otrzymał Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach, Rzeszowski Dom Kultury oraz Bałucki Ośrodek Kultury. Nagroda Specjalna trafiła natomiast do Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN z Wrocławia.
14 listopada 2019
Wydarzenia

Adamed na VIII Kongresie CFO

24 października br., Dariusz Deja, Dyrektor Sprzedaży i Dystrybucji Międzynarodowej Adamedu poprowadził warsztaty podczas VIII edycji Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG.
4 listopada 2019
Wydarzenia

Adamed na Digital Health 2.0.

24 i 25 października br. przedstawiciele firmy Adamed oraz Silvermedia wzięli udział w konferencji Digital Health 2.0, która dotyczyła cyfryzacji służby zdrowia.
30 października 2019
Wydarzenia

Adamed na XV Forum Rynku Zdrowia

Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Adamedu, wzięła udział w panelu „Polityka lekowa”, który odbył się w ramach XV Forum Rynku Zdrowia trwającego od 21-22 października br. w Warszawie.
23 października 2019
Rozwój i innowacje

Success story Adamedu w Wietnamie

15 października br. Michał Wieczorek, General Manager East Asia and Pacific Adamedu, uczestniczył w seminarium o wolnym handlu między Unią Europejską a Wietnamem, którego organizatorem była Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
22 października 2019
CSR

Adamed sponsorem głównym IV Biegu Orła

20 października br. odbyła się czwarta edycja Biegu Orła zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Gminie Czosnów. Partnerem tytularnym, a jednocześnie głównym sponsorem wydarzenia była firma Adamed.
22 października 2019
Wydarzenia

Adamed na III Kongresie Wizja Zdrowia

9 października br. Tomasz Wiewióra, kierownik działu finansowania inwestycji Adamedu, uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Diagnoza i przyszłość. Foresight medyczny” podczas III Kongresu Wizja Zdrowia, organizowanego przez Wydawnictwo Termedia.
16 października 2019
Adamed dla Seniora

Konkurs „Adamed dla Seniora” – poznaliśmy tegorocznych laureatów!

Znamy laureatów trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Adamed dla Seniora”, w którym pula nagród w tym roku wynosi 20 000 zł. Finansowe granty otrzyma Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach, Rzeszowski Dom Kultury oraz Bałucki Ośrodek Kultury. Nagroda Specjalna trafi do Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN z Wrocławia.
15 października 2019
Wydarzenia

O startupach na debacie Rzeczpospolitej

Marcin Szczeciński, kierownik ds. inwestycji kapitałowych w firmie Adamed był uczestnikiem debaty dziennika „Rzeczpospolita” na temat szans i wyzwań dla polskich startupów.
10 października 2019
CSR

Adamed sponsorem Nagrody Narodowego Centrum Nauki

Adamed po raz czwarty jest jednym z Fundatorów nagród Narodowego Centrum Nauki, którą otrzymują najwybitniejsi polscy naukowcy do 40. roku życia. Nagrodę w dziedzinie „Nauk o życiu” podczas uroczystej gali 9.10.br. w krakowskich Sukiennicach wręczył Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Adamed Pharma S.A. W uroczystości wziął również udział Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.
10 października 2019
Wydarzenia

Adamed na Światowym Dniu Serca

Blisko 300 osób skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych, które zorganizował Adamed podczas centralnych obchodów Światowego Dnia Serca w Katowicach.
8 października 2019
Wydarzenia

Adamed wspiera edukację w Wietnamie

Adamed wspólnie z Ambasadą RP w Wietnamie ufundował i uroczyście przekazał 20 monitorów Smart TV dla Szkoły im. Przyjaźni Wietnamsko-Polskiej w Hanoi.
3 października 2019
Wydarzenia

Strefa badań Adamedu w salonie Toyoty

Adamed we współpracy z Toyotą przeprowadził blisko 250 badań profilaktycznych w ramach akcji „Toyota i Adamed w trosce o zdrowie Twojej Rodziny” w woj. podkarpackim.
1 października 2019
Wydarzenia

Adamed na Europejskim Forum Nowych Idei (EFNI)

26 września br. Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Adamedu, uczestniczyła w panelu dyskusyjnym podczas IX edycji Europejskiego Forum Nowych Idei.
27 września 2019
CSR

Zostań stażystą Uniwersytetu w ramach 6. edycji programu ADAMED SmartUP

Od 2 września uczniowie w wieku 15-19 lat rejestrują się do 6. edycji naszego programu, a od kolejnego miesiąca będą mogli wziąć udział w grze alternatywnej rzeczywistości, gdzie wcielą się w role młodych stażystów. Jak co roku, na uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie w kilkuetapowym procesie rekrutacji, czeka roczny program konsultacji edukacyjnych oraz stypendia finansowe.
24 września 2019
Adamed dla Seniora

130 organizacji powalczy o granty na projekt

130 organizacji senioralnych z całej Polski przesłało swoje pomysły do Ogólnopolskiego Konkursu „Adamed dla Seniora”. Teraz jury wybierze trzy najlepsze projekty, które otrzymają kolejno 10 000, 5 000 i 3 000 zł, a także przyzna Nagrodę Specjalną w wysokości 2 000 zł.
23 września 2019
Wydarzenia

Adamed na X Poland Pharma Commerce Forum

17 września br. Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Adamedu, uczestniczyła w dwóch panelach dyskusyjnych podczas X Poland Pharma Commerce Forum.
18 września 2019
CSR

Grono laureatów nagrody głównej ADAMED SmartUP liczy już 50 osób

10 września podczas uroczystej gali podsumowującej 5. edycję programu ADAMED SmartUP wyłoniliśmy kolejnych 10 laureatów nagrody głównej oraz 3 stypendystów z poprzedniej edycji.
11 września 2019
Wydarzenia

Dyplomacja ekonomiczna ważnym elementem w ekspansji zagranicznej polskich firm

5 września br. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odbyła się sesja „Dyplomacja Ekonomiczna – Instrument polityki zagranicznej”, poświęcona działaniom dyplomatycznym ukierunkowanym na wspieranie innowacyjnych sektorów polskiej gospodarki oraz kształtowania jej pozytywnego wizerunku na świecie.
6 września 2019
Wydarzenia

Adamed w Krynicy

Adamed aktywnie uczestniczył w XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy. Przedstawiciele firmy wzięli udział w panelach dotyczących m.in. ekspansji zagranicznej polskich firm, Refundacyjnego Trybu Rozwojowego oraz innowacyjności młodego pokolenia. Adamed, wspólnie z Krajowymi Producentami Leków, przygotował również specjalną Strefę Zdrowia dla uczestników Forum.
6 września 2019
Adamed dla Seniora

AdS 2019 w liczbach

Adamed dla Seniora 2019 w liczbach
2 września 2019
Adamed dla Seniora

Rekordowa VI Parada Seniorów i Piknik Pokoleń za nami

Program „Adamed dla Seniora” już po raz trzeci był Partnerem Strategicznym największego wydarzenia senioralnego w Polsce – Ogólnopolskiej Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń, który odbył się 24 sierpnia 2019 r. w Warszawie.
26 sierpnia 2019
Wydarzenia

NCBR ogłosiło konkursy dla firm inwestujących w B+R

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomi kolejne dwa konkursy w formule Szybkiej Ścieżki dla firm zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na prace badawczo-rozwojowe. Nowe projekty zostały ogłoszone 14 sierpnia br. przez Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Centrum Badawczo-Rozwojowym Adamedu w Pieńkowie. Na wsparcie
14 sierpnia 2019
CSR

Zakończenie naukowych wakacji na SGGW

Piąta edycja obozu naukowego ADAMED SmartUP dobiegła końca. Były to intensywne dwa tygodnie, podczas których najzdolniejsza młodzież z całego kraju miała okazję rozwinąć swoje skrzydła i naukowe pasje.
30 lipca 2019
CSR

Obóz ADAMED SmartUP 2019 – młodzi naukowcy na start

14 lipca wystartowało jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych w ramach ADAMED SmartUP – obóz naukowy 5. edycji programu. Przez kolejne dwa tygodnie 50 uczestników z całej Polski weźmie udział w wakacyjnej przygodzie, podczas której m.in. nauczy się precyzyjnej sztuki szycia chirurgicznego, skonstruuje samolot, zaprogramuje robota oraz przetestuje druk metodą 3D.
16 lipca 2019
Nagrody i wyróżnienia

Adamed nagrodzony podczas Emerging Europe

Adamed został nagrodzony w prestiżowym konkursie Emerging Europe Awards w kategorii Global Market Champion of the Year 2019.
11 lipca 2019
CSR

Adamed stawia na ekologię

Troska o środowisko to istotny czynnik przy planowaniu wszystkich działań Adamedu. Firma, stawiająca w centrum swoich działań dobro pacjentów i odpowiadająca na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny, rozumie jak ogromny wpływ na zdrowie ludzi ma czyste środowisko.
10 lipca 2019
Wydarzenia

Młodzi europejscy liderzy odwiedzili Adamed

We wtorek 2 lipca 2019 r. Centrum Badawczo-Rozwojowe Adamedu w Pieńkowie odwiedzili uczestnicy pierwszej edycji programu Polish International Leadership Visiting, którego celem jest promocja Polski jako kraju nowoczesnego i innowacyjnego.
4 lipca 2019
Wydarzenia

Adamed na II Forum Wizja Rozwoju

W dniach 24-25 czerwca 2019 r. w Gdyni odbyła się druga edycja Forum Wizja Rozwoju, podczas którego przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw, eksperci oraz politycy dyskutowali o kierunkach, jakie obrać powinna polska gospodarka.
27 czerwca 2019
CSR

Adamed partnerem pikniku ProSeniore

Już po raz trzeci Adamed przygotował strefę bezpłatnych badań na pikniku Fundacji Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie „ProSeniore”, który odbył się 15 czerwca na warszawskim Ursynowie.
18 czerwca 2019
Rozwój i innowacje

Strategiczne partnerstwo Adamedu na rynku włoskim

Adamed Pharma nabył pakiet udziałów włoskiej spółki Ecupharma oraz zawarł z nią partnerstwo strategiczne. Ecupharma jest dynamicznie rozwijającą się firmą, aktywną w obszarze neuropsychiatrii oraz urologii.
17 czerwca 2019
Wydarzenia

Krajowe leki – bezpieczeństwo i rozwój gospodarki

Coraz więcej Polaków obawia się braku leków w aptekach, a wśród nich aż 74% doświadczyło już takiej sytuacji. Prawie 85% badanych uważa, że nasz rząd powinien wspierać rozwój przemysłu farmaceutycznego, bo produkcja leków w kraju jest gwarancją bezpieczeństwa lekowego – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.
12 czerwca 2019
CSR

„Adamed dla Seniora” na Dniu Warszawskich UTW

Już po raz trzeci Adamed był partnerem Dnia Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, który odbył się w sobotę 9 czerwca br. na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie.
11 czerwca 2019
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z nominacją do Global Market Champion of the Year

Adamed otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Emerging Europe Awards w kategorii Global Market Champion of the Year 2019, przyznawaną corocznie przez londyński think-tank.
4 czerwca 2019
Wydarzenia

Polsko-koreańskie rozmowy o współpracy

30 maja 2019 r. Współpracownicy Adamedu wzięli udział w spotkaniu z firmami medycznymi z Korei Południowej, poszukującymi partnerów biznesowych w Polsce.
4 czerwca 2019
Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata Adamkiewicz ponownie w zarządzie Polskiej Rady Biznesu

Małgorzata Adamkiewicz ponownie w zarządzie Polskiej Rady Biznesu
30 maja 2019
Nagrody i wyróżnienia

Nagrody Polskiej Rady Biznesu rozdane

Nagrody Polskiej Rady Biznesu rozdane
28 maja 2019
Wydarzenia

Impact’19 w Krakowie

Impact’19 w Krakowie Zakończyła się czwarta edycja Kongresu Impact’19. W Krakowie przedstawiciele świata biznesu, polityki, administracji i nauki, rozmawiali o bieżących wyzwaniach w kreowaniu nowoczesnej gospodarki. Partnerem wydarzenia była firma Adamed.
27 maja 2019
Wydarzenia

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz w Radzie Uczelni WUM

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz w Radzie Uczelni WUM Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wybrał Radę Uczelni. W jej składzie zasiadać będzie m.in. dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Wiceprezes Zarządu oraz Dyrektor Generalny firmy Adamed.
22 maja 2019
Wydarzenia

Adamed na XI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Adamed na XI Europejskim Kongresie Gospodarczym Adamed aktywnie uczestniczył w tegorocznym XI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Przedstawiciele firmy wzięli udział w pracach jury podczas konkursu Start-up Challenge oraz panelu o innowacjach w medycynie.
17 maja 2019
CSR

Adamed na Polskich Targach Pracy w Londynie

Adamed na Polskich Targach Pracy w Londynie Adamed zaprezentował swoją ofertę zatrudnienia na Targach Pracy w Londynie, które mają zachęcić Polaków przebywających na Wyspach do powrotu do kraju.
15 maja 2019
Wydarzenia

Adamed Partnerem Dnia Polskiej Farmacji

Adamed Partnerem Dnia Polskiej Farmacji 14 maja odbył się XVIII Dzień Polskiej Farmacji organizowany przez Gazetę Farmaceutyczną. Wydarzenie, którego partnerem została firma Adamed, przebiegło pod hasłem „Branża farmaceutyczna 2019. Karuzela prawnych zmian w ochronie zdrowia”.
15 maja 2019
CSR

Adamed na Targach Pracy w Londynie

Adamed na Targach Pracy w Londynie Adamed zaprezentuje swoją ofertę zatrudnienia na Targach Pracy w Londynie, które mają zachęcić Polaków przebywających na Wyspach do powrotu do kraju.
10 maja 2019
Nagrody i wyróżnienia

MEDAL 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

MEDAL 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Małgorzata i Maciej Adamkiewicz zostali uhonorowani Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości przyznawanym osobom zasłużonym dla polskiej gospodarki.
9 maja 2019
CSR

Złoty Listek CSR dla Adamedu

Firma Adamed już po raz piąty została nagrodzona Listkiem CSR POLITYKI, wyróżnieniem przyznawanym polskim firmom za zaangażowanie oraz szczególne osiągnięcia w promowaniu oraz wdrażaniu idei społecznej odpowiedzialności biznesu.
17 kwietnia 2019
CSR

Adamed wspiera pomysły na biznes

Z początkiem kwietnia wystartował nabór do jesiennej edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE. Firma Adamed po raz kolejny wesprze najbardziej innowacyjne startupy z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej i pomoże otworzyć im drzwi do sukcesu.
15 kwietnia 2019
Nagrody i wyróżnienia

Adamed wśród nominowanych do tytułu “Inwestor bez granic”

Adamed został nominowany do tytułu „Inwestora bez granic” – nagrody przyznawanej podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Laureatów poznamy 13 maja 2019 r. podczas uroczystej gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
12 kwietnia 2019
Rozwój i innowacje

Adamed wśród 10 najbardziej innowacyjnych polskich firm

W rankingu innowacyjności dziennika Rzeczpospolita Adamed znalazł się na liście 10 najlepszych polskich firm.
29 marca 2019
CSR

Adamed w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 17. opublikowało raport, prezentujący najlepsze praktyki z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Zostało w nim wyróżnionych aż 8 praktyk Adamedu.
28 marca 2019
Wydarzenia

Adamed na IV Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

Przedstawicielki Adamedu, podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach, wzięły udział w panelach na temat potencjału polskiego przemysłu, a także start-upów oraz innowacji w farmacji i medycynie.
12 marca 2019
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z certyfikatem PracoDawca Zdrowia

26 lutego Adamed otrzymał certyfikat „PracoDawca Zdrowia” za ponadprzeciętną troskę o swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu programów promocji zdrowia w miejscu pracy.
28 lutego 2019
CSR

Nowy raport społecznej odpowiedzialności biznesu

Adamed prezentuje najnowszy raport społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma podsumowała w nim pozytywny wpływ na innowacyjność krajowej gospodarki, a także działania zrealizowane w ramach programów aktywizujących seniorów i wspierających naukowe talenty.
27 lutego 2019
Wydarzenia

Wycofanie serii produktu Budixon Neb

Na podstawie decyzji z dnia 7 lutego 2019 roku wydanej przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego Adamed Pharma S.A. jako podmiot odpowiedzialny, w trosce o dobro pacjentów, przeprowadza procedurę wycofania z obrotu 4 serii produktu leczniczego Budixon Neb (dawki 0,125 mg/ml i 0,250 mg/ml) z hurtowni oraz aptek.
11 lutego 2019
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z nagrodą Najbardziej Wiarygodny w Medycynie

Kapituła konkursu organizowanego przez Agencję ISBnews przyznała firmie Adamed tytuł „Najbardziej Wiarygodnego w Polskiej Gospodarce” w kategorii Medycyna.
25 stycznia 2019
Nagrody i wyróżnienia

Larysa Żuchowska z wyróżnieniem w konkursie „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny"

10 stycznia br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie Larysa Żuchowska, Kierownik ds. Komunikacji Zewnętrznej Adamedu, odebrała wyróżnienie w konkursie „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – media i PR".
14 stycznia 2019
Wydarzenia

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz na III Kongresie Polskiego Kapitału

5 grudnia br. dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Adamedu wzięła udział w panelu „Jak skutecznie rozwijać firmę na rynkach zagranicznych” podczas III Kongresu Polskiego Kapitału w warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
13 grudnia 2018
Nagrody i wyróżnienia

Adamed dla Seniora z brązową statuetką Złotego Spinacza

Program społeczny „Adamed dla Seniora” otrzymał brązową statuetkę w konkursie Złote Spinacze. Nagroda została przyznana w kategorii Medycyna i Zdrowie i jest poświadczeniem, jak istotne są działania prowadzone przez firmę Adamed na rzecz seniorów.
12 grudnia 2018
Wydarzenia

Adamed na Szczycie Klimatycznym

Aby zaprojektować i skutecznie wdrażać idee Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) niezbędne jest powołanie okrągłego stołu wszystkich interesariuszy, powiedział Maciej Adamkiewicz, prezes zarządu Adamed Pharma podsumowując debatę „Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) – koncepcja i Praktyka” w podczas trwającego w Katowicach Szczytu Klimatycznego.
7 grudnia 2018
CSR

Adamed sponsorem XVI Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego

W dniach 29-30 listopada 2018 odbyła się w Warszawie XVI Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, której sponsorem została firma Adamed.
3 grudnia 2018
CSR

Adamed po raz trzeci partnerem akcji „WszyscyDoWioseł”

W czwartek, 29. listopada br. odbyła się trzecia edycja charytatywno-sportowej akcji pod szyldem #WszyscyDoWioseł. Organizatorem projektu jest Fundacja Legii, a beneficjentem tegorocznych sportowych zmagań została ursynowska Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.
30 listopada 2018
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z honorową odznaką Prezesa Rady Ministrów „Zasłużony dla Wynalazczości”

Firma Adamed została odznaczona tytułem „Zasłużony dla Wynalazczości” przyznanym w ramach obchodów 100-lecia powstania Urzędu Patentowego RP i ustanowienia ochrony własności przemysłowej w Polsce. Adamed posiada blisko 200 patentów w dziedzinie farmacji, chroniących własność intelektualną firmy w większości krajów na świecie.
26 listopada 2018
Wydarzenia

Adamed na XIV Jesiennym Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

W dniach 8-9 listopada br. we Wrocławiu odbyło się XIV Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, którego partnerem została firma Adamed.
9 listopada 2018
CSR

Adamed sponsorem głównym III Biegu Orła

4 listopada br. w Czosnowie odbył się „ADAMED – III Bieg Orła“. Jego organizatorami byli: Komitet Społeczny na rzecz Odbudowy Pomnika Niepodległości w Czosnowie "Orzeł", Gmina Czosnów, Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Gminie Czosnów oraz Harcerstwo w Gminie Czosnów. Partnerem tytularnym, a jednocześnie głównym sponsorem została firma Adamed.
7 listopada 2018
CSR

Adamed partnerem konkursu „Orzeł Innowacji - Startup”

25 października br. w warszawskiej przestrzeni „Google for Startups“ wręczono nagrody w konkursie „Orzeł Innowacji - Startup” organizowanym przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”. Podczas wydarzenia Adamed, jako partnera projektu reprezentował członek kapituły konkursu – Marcin Szczeciński, Kierownik ds. inwestycji kapitałowych w firmie Adamed, który wręczył nagrodę w kategorii „Pomysł roku”.
26 października 2018
Wydarzenia

Adamed na debacie „Nauka - Biznes - Innowacje a wyzwania współczesnej medycyny“

16 października br. Bartłomiej Żerek, Kierownik Departamentu Innowacji Adamedu, uczestniczył w debacie „Nauka - Biznes - Innowacje a wyzwania współczesnej medycyny“, która odbyła się w Warszawie podczas Gali „Ambasador Zdrowia“.
18 października 2018
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii: Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych, obecność produktów firmy na 6 kontynentach, w 65 krajach na świecie, a w szczególności inwestycję w Wietnamie.
16 października 2018
CSR

Adamed sponsorem Nagrody Narodowego Centrum Nauki

Adamed został jednym z trzech Fundatorów tegorocznych nagród Narodowego Centrum Nauki. Uroczysta gala, podczas której ogłoszono laureatów, odbyła się 10 października br. w krakowskich Sukiennicach.
11 października 2018
Wydarzenia

Adamed na Poland The Can Do Nation

4 października br. w Nowym Jorku, z inicjatywy PZU, odbyło się jedno z największych spotkań liderów polskiej gospodarki z przedstawicielami amerykańskiego biznesu. W spotkaniu udział wzięli Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Adamed Pharma S.A. oraz Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia w Adamedzie. Gościem honorowym wydarzenia był Mateusz Morawiecki, Premier RP.
5 października 2018
CSR

Startuje rekrutacja do 5. edycji programu ADAMED SmartUP

Od 1 października rusza pierwszy etap rekrutacji do programu ADAMED SmartUP. Młodzież ściśle uzdolniona zmierzy się z zagadnieniami naukowymi w specjalnie przygotowanej grze alternatywnej rzeczywistości. Najlepsi zostaną zaproszeni na spotkania z Radą Naukową, a ostatecznie zawalczą o miejsce na innowacyjnym obozie naukowym, pakiet indywidualnych konsultacji edukacyjnych oraz stypendia.
1 października 2018
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z nagrodą Mecenasa Kongresów Polskich

27 września br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wręczono nagrody Ambasadorów Kongresów Polskich. Po raz pierwszy Kapituła składająca się z wybitnych osobistości świata nauki, gospodarki i kultury przyznała tytuł Mecenasa Kongresów Polskich doceniając sponsorów wspierających przemysł branży spotkań.
28 września 2018
Wydarzenia

Adamed na 3. Środkowoeuropejskim Kongresie Biomedycznym

W dniach 15-18 września 2018 r. na 3. Środkowoeuropejskim Kongresie Biomedycznym w Krakowie „News on biomarker discovery and research innovations in medicine and biomedical sciences” Adamed reprezentował Marcin Feder, Kierownik Pracowni In Silico.
28 września 2018
Nagrody i wyróżnienia

Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

Adamed został wyróżniony w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange, a tym samym uznany za jedną z najbardziej inspirujących europejskich firm.
26 września 2018
CSR

Adamed Dla Seniora na Rodzinnym Pikniku organizowanym przez Fundację Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie „Pro Seniore”

15 września br. w warszawskim parku im. Marszałka Rydza-Śmigłego odbył się piknik rodzinny Mazowieckiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego. W jego skład wchodzą samorządy reprezentujące m.in.: adwokatów, aptekarzy, diagnostów laboratoryjnych, lekarzy i lekarzy dentystów, notariuszy, psychologów, pielęgniarki i położne, czy rzeczników patentowych.
18 września 2018
Wydarzenia

Oficjalna wizyta przedstawicieli wietnamskiego Ministerstwa Zdrowia w Adamedzie

12 września br. w Adamedzie odbyła się oficjalna wizyta przedstawicieli wietnamskiego Ministerstwa Zdrowia. Gospodarzem spotkania był Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Adamed Pharma.
14 września 2018
CSR

Uroczysta gala 4. edycji programu ADAMED SmartUP za nami

12 września br. w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję program ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniliśmy 10 laureatów nagrody głównej oraz 3 stypendystów.
14 września 2018
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z tytułem Partner Polskiej Kardiologii 2018

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne po raz 10. doceniło wkład firmy Adamed w rozwój polskiej kardiologii, przyznając jej tytuł „Partner Polskiej Kardiologii 2018”
14 września 2018
Wydarzenia

Adamed na XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy

Adamed aktywnie uczestniczy w tegorocznym XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy. Przedstawiciele firmy wzięli udział w panelu o innowacjach w medycynie oraz o polskim biznesie na zagranicznych rynkach.
6 września 2018
Nagrody i wyróżnienia

Adamed z nagrodą Forum Ochrony Zdrowia

Podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy Adamed został laureatem Rankingu Forum Ochrony Zdrowia w kategorii „Produkcja leków”.
5 września 2018
Wydarzenia

Adamed na XXI Kongresie Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej

Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Adamed Pharma S.A. oraz Bartłomiej Żerek, Kierownik Departamentu Innowacji Adamedu wzięli udział w XXI Kongresie Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, który odbył się w dniach 30 sierpnia - 1 września 2018 roku w Krakowie.
3 września 2018
Nagrody i wyróżnienia

Adamed laureatem nagrody Ambasadorzy Innowacji

Adamed został laureatem konkursu „Ambasadorzy Innowacji” organizowanego przez Instytut Biznesu. Kapituła konkursu dokonując wyboru zwycięzców, wzięła pod uwagę otwartość firmy na zmiany, jej pomysłowość, nowoczesność oraz wpieranie nauki.
31 sierpnia 2018
CSR

Adamed partnerem nowatorskich studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim

Adamed został partnerem strategicznym nowatorskiego kierunku studiów na Uniwersytecie Jagielońskim. Studia Drug Discovery & Development (DD&D) prowadzone będą na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego od najbliższego roku akademickiego.
27 sierpnia 2018
CSR

Adamed dla Seniora Partnerem Strategicznym na V Paradzie Seniorów

W sobotę 18 sierpnia 2018 r. odbyła się kolejna już edycja Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń organizowanych przez Fundację Zaczyn. Adamed dla Seniora po raz kolejny został partnerem strategicznym tego największego w Polsce wydarzenia realizowanego z myślą o aktywizacji Seniorów.
20 sierpnia 2018
CSR

Czwarty obóz naukowy ADAMED SmartUP dobiegł końca

W piątek, 27 lipca odbyło się oficjalne zakończenie czwartego obozu naukowego ADAMED SmartUP w SGGW. Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom i wręczyli dyplomy za ich zaangażowanie. Przed uroczystością młodzi naukowcy zaprezentowali wiedzę zdobytą podczas obozu.
7 sierpnia 2018
Wydarzenia

Adamed wziął udział w debacie "Split payment - mechanizm podzielonej płatności - główne założenia oraz konsekwencje wdrożenia"

28 czerwca br. odbyła się debata pt. „Split payment – mechanizm podzielonej płatności – główne założenia oraz potencjalne konsekwencje wdrożenia”, zorganizowana przez Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych oraz mBank.
18 lipca 2018
CSR

Młodzi naukowcy w akcji – ruszył obóz ADAMED SmartUP

15 lipca wystartował czwarty już obóz naukowy organizowany w ramach programu ADAMED SmartUP. Przez kolejne dwa tygodnie uczniowie z całej Polski zmierzą się z zagadnieniami nauk ścisłych i przyrodniczych oraz pod okiem doświadczonych wykładowców poznają tajniki z zakresu biochemii, fizyki, inżynierii, medycyny, mikrobiologii, nowych technologii oraz robotyki.
8 lipca 2018
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed z nagrodą Forum Wizja Rozwoju za „Społeczną odpowiedzialność biznesu”

W dniach 25-26 czerwca br. w Gdyni odbyło się Forum Wizja Rozwoju, podczas którego przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw, właściciele małych, średnich i dużych firm oraz innowatorzy dyskutowali na temat strategicznych dla rozwoju Polski obszarów.
27 czerwca 2018
Adamed dla Seniora

„Historie Seniorów” – 2018

Konkurs powstał z chęci zachęcenia tych Seniorów, którzy do tej pory nie rozwijali własnych pasji, do zainspirowania się historiami innych oraz zmiany stylu życia.

15 czerwca 2018
CSR

„Adamed dla Seniora" na Dniu Warszawskich UTW

W sobotę 9 czerwca br. na Torze Służewiec w Warszawie odbyła się IX edycja Dnia Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Grupa Adamed, będąca od dwóch lat partnerem strategicznym Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz aktywnie działająca na rzecz Seniorów, po raz kolejny uczestniczyła w wydarzeniu i przygotowała specjalną przestrzeń im dedykowaną.
12 czerwca 2018
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem Międzynarodowej Konferencji z okazji 25-lecia Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali

W dniach 7-8 czerwca br. w murach krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej odbyła się Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja z okazji 25-lecia Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali, w ramach cyklu „Cyfrowy Szpital Przyszłości — Digital Hospital of the Future”. Partnerem wydarzenie była Grupa Adamed.
11 czerwca 2018
Wydarzenia

Grupa Adamed na konferencji Europejskiej Izby Handlowej w Wietnamie

25 maja br. w wietnamskim Hanoi odbyła się konferencja Meet Europe zorganizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wietnamu oraz Europejską Izbę Handlową w Wietnamie (EuroCham), której członkiem jest Grupa Adamed.
4 czerwca 2018
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem konferencji Polityka Lekowa

28 maja odbyła się 5. edycja konferencji organizowanej przez Puls Medycyny, która w tym roku przebiegła pod hasłem "Polityka lekowa. Wyzwania na lata 2018-2030". Grupa Adamed została partnerem wydarzenia.
28 maja 2018
Nagrody i wyróżnienia

Wyróżnienie dla Grupy Adamed – partnera instytucjonalnego PTChN

Grupa Adamed została uhonorowana i doceniona za wsparcie kongresu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz działania edukacyjne prowadzone w ramach partnerstwa z PTChN.
23 maja 2018
CSR

Złoty Listek CSR dla Grupy Adamed

Tygodnik Polityka wraz z firmą Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu po raz siódmy wyróżnili polskie firmy za zaangażowanie, szczególne osiągnięcia w promowaniu oraz wdrażaniu idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Grupa Adamed już po raz czwarty znalazła się w gronie laureatów tej prestiżowej nagrody, otrzymując najwyższe możliwe wyróżnienie – Złoty Listek CSR.
22 maja 2018
Nagrody i wyróżnienia

Wręczono „Biznesowe Oskary”, czyli Nagrody PRB

21 maja w Warszawie poznaliśmy zwycięzców siódmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień wręczanych polskim przedsiębiorcom, nazywane „Biznesowymi Oskarami”.
21 maja 2018
Wydarzenia

Grupa Adamed na seminarium w Urzędzie Patentowym RP

9 maja 2018 w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej (UPRP) odbyło się seminarium pt.: „Patentability issues in the fields of pharmacy and biotechnology”, zorganizowane wspólnie przez UPRP oraz Europejski Urząd Patentowy (EPO).
21 maja 2018
Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Wizjonerzy 2018 dla dr n. Med. Małgorzaty Adamkiewicz oraz Macieja Adamkiewcza

Międzynarodowy charakter aktywności prowadzonej przez Grupę Adamed doceniony został przez kapitułę nagrody „Dziennika Gazety Prawnej”. Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed oraz Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Adamed Pharma S.A wyróżnieni zostali tytułem „Wizjonerzy 2018”.
16 maja 2018
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed nagrodzona Orłem Tygodnika „Wprost”

16 maja na scenie Teatru Capitol w Warszawie odbyła się gala wręczenia prestiżowych nagród „Orły Wprost””. Wśród laureatów znalazła się Grupa Adamed.
16 maja 2018
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem XVII Dnia Polskiej Farmacji

16 maja odbył się XVII Dzień Polskiej Farmacji organizowany przez Gazetę Farmaceutyczną. Wydarzenie, którego partnerem została Grupa Adamed, przebiegło pod hasłem „Branża farmaceutyczna w obliczu zmian w prawie”. Tematyka poruszana podczas prelekcji oraz debat związana była z polityką lekową państwa oraz szansą rozwoju innowacji w polskim przemyśle farmaceutycznym.
16 maja 2018
Wydarzenia

Grupa Adamed na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Katarzyna Dubno, Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia wzięła udział w panelu o ekspansji międzynarodowej polskich firm.
15 maja 2018
Wydarzenia

Grupa Adamed na spotkaniu „Startupy w Pałacu - Kooperacja” z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

8 maja w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego odbyło się spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą poświęcone wchodzącym na rynek innowacyjnym firmom. To kolejne w ramach cyklu wydarzenie, które dotyczyło rozwoju ekosystemu młodych technologicznych firm w Polsce. Grupę Adamed reprezentował Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych.
9 maja 2018
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem debaty Rzeczpospolitej o startupach oraz projektu „Orły Innowacji Startup”

24 kwietnia w Campus Warsaw odbyła się zorganizowana przez dziennik Rzeczpospolita debata na temat startupów. Jest ona częścią projektu „Orły Innowacji Startup”, którego partnerem jest Grupa Adamed.
26 kwietnia 2018
Rozwój i innowacje

Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed.
18 kwietnia 2018
CSR

Dobre praktyki Grupy Adamed na Targach CSR

Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Adamed, zaprezentowane zostały na najważniejszym wydarzeniu branżowym – 7. Targach CSR. Docenione zostały także inne działania, które uwzględniono w Raporcie Dobrych Praktyk, ogłoszonym podczas Targów.
13 kwietnia 2018
Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata Adamkiewicz wśród najbardziej wpływowych i inspirujących Polek

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed, znalazła się na liście 50. Najbardziej wpływowych, inspirujących i przedsiębiorczych Polek w rankingu Rzeczpospolita Babska 2018, opublikowanym przez "Gazetę Finansową".
30 marca 2018
CSR

Inspiracja i integracja podczas pierwszego Zjazdu Absolwentów Programu ADAMED SmartUP

24 i 25 marca br. odbył się pierwszy Zjazd Absolwentów, podczas którego spotkali się uczestnicy trzech edycji programu ADAMED SmartUP. Celem spotkania była przede wszystkim integracja i inspirująca wymiana wiedzy.
27 marca 2018
CSR

Konkurs „Adamed dla Seniora” dla organizacji aktywizujących seniorów

Aktywizacja osób starszych jest jednym z największych wyzwań stojących przed polskim społeczeństwem. Z myślą o organizacjach, które podejmują działania w tym zakresie, Grupa Adamed rozpoczyna konkurs „Adamed dla Seniora”, w którym trzy najlepsze inicjatywy zostaną dofinansowane kwotą po 10 000 zł każda.
23 marca 2018
Wydarzenia

Grupa Adamed sponsorem piątych urodzin Medexpressu

20 marca br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie zorganizowano piąte urodziny Medexpressu – opiniotwórczego serwisu zajmującego się ochroną zdrowia. Redakcja świętując swoje piąte urodziny, chciała podziękować przyjaciołom i partnerom, którzy okazywali swoje wsparcie w ostatnich latach przy codziennych działaniach.
23 marca 2018
Wydarzenia

Przedstawiciele Grupy Adamed na spotkaniu Premiera z przedsiębiorcami

16 marca br. w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami świata biznesu oraz konferencja dotycząca Konstytucji Biznesu. Ze strony Grupy Adamed w spotkaniu udział wzięli Paweł Roszczyk, Dyrektor Zarządzający oraz Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia.
20 marca 2018
CSR

Grupa Adamed prezentuje kolejny raport społecznej odpowiedzialności biznesu

Grupa Adamed prezentuje kolejny raport społecznej odpowiedzialności biznesu.
1 marca 2018
CSR

Podsumowanie akcji #WszyscyDoWioseł 2017– zebrano środki na karetkę dla CZD

Podsumowana została druga edycja charytatywno-sportowej akcji #WszyscyDoWioseł 2017 organizowana przez Fundację Legii, przy współpracy z hiszpańską fundacją Fundacion Deporte y Desafio, Fundacją Akademia Integracji oraz Warszawskim Towarzystwem Regatowym Legia Warszawa. Sponsorem głównym inicjatywy była Grupa Adamed.
9 lutego 2018
CSR

Grupa Adamed partnerem konkursu „Dziennikarz Medyczny Roku 2017”

19 stycznia br. odbyło się noworoczne spotkanie Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia, podczas którego wręczono nagrody w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku. Grupa Adamed od 4 lat jest partnerem tego wydarzenia.
25 stycznia 2018
Wydarzenia

Małgorzata Adamkiewicz na II Kongresie Polskiego Kapitału

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed, wzięła udział w panelu „Firma na zakupach – w kogo inwestuje duży polski biznes” w trakcie II Kongresu Polskiego Kapitału.
21 grudnia 2017
Wydarzenia

Grupa Adamed wspiera XV Konferencję PTFE

Dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Farmaekonomicznego odbywała się od 30 listopada do 1 grudnia br. w Warszawie. Grupa Adamed została partnerem wydarzenia. Spotkanie podzielono na część warsztatową oraz liczne sesje tematyczne.
15 grudnia 2017
Nagrody i wyróżnienia

Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz MSZ, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed
6 grudnia 2017
Rozwój i innowacje

Grupa Adamed realizuje największą polską inwestycję w Wietnamie

Grupa Adamed nabyła pakiet kontrolny najszybciej rozwijającej się wietnamskiej firmy farmaceutycznej Davipharm. Transakcja stanowi największą dotychczas polską inwestycję bezpośrednią w Wietnamie. Umowa została podpisana w Hanoi w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Prezydenta Wietnamu Trần Đại Quang.
28 listopada 2017
Wydarzenia

VII Konferencja Biologia Molekularna Nowotworów w Praktyce Klinicznej

Od 24 do 25 listopada br. w Warszawie miała miejsce 7. edycja konferencji „Biologia Molekularna Nowotworów w Praktyce Klinicznej”. Dr n. biol. Sebastian Pawlak z Działu Badawczego, Departamentu Innowacyjnego Grupy Adamed, wygłosił prelekcję podczas IV sesji tematycznej, która odbyła się drugiego dnia konferencji.
26 listopada 2017
CSR

Grupa Adamed głównym sponsorem akcji „Wszyscy do Wioseł”

W piątek, 17 listopada br. odbyła się druga edycja charytatywno-sportowej akcji „Wszyscy do Wioseł”. Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Legii, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i kibicowska grupa „Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom”. Grupa Adamed została głównym sponsorem, a jej Współpracownicy wzięli czynny udział w piątkowych zmaganiach.
20 listopada 2017
Rozwój i innowacje

Debata nad wspólnym raportem PZPPF i polityki INSIGHT

W listopadowej debacie, zorganizowanej przez Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego oraz Politykę Insight, udział wzięli m.in. wiceszef resortu zdrowia Marcin Czech, Wiceminister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, przedstawiciele URPL, NIL oraz liczni reprezentanci branży, w tym Grupy Adamed.
13 listopada 2017
Wydarzenia

Grupa Adamed na Europejskim Tygodniu Innowacji

Od 6 do 10 listopada br. w Lublinie miał miejsce Europejski Tydzień Innowacji. Podczas dyskusji panelowej w ramach bloku „BIO - ENERGO” - 7 listopada br. głos zabrał Bartłomiej Żerek, Kierownik Departamentu Innowacyjnego w Dziale Badań i Rozwoju . Podczas rozmowy przedstawił efekty współpracy naszej firmy z ośrodkami naukowymi w zakresie biotechnologii.
12 listopada 2017
CSR

Grupa Adamed sponsorem konferencji MSC 2017-Medicine-Science Culture

Od 6 do 9 listopada br. miała miejsce międzynarodowa konferencja podsumowująca obchody 150-lecia urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Grupa Adamed została sponsorem wydarzenia, które pod hasłem - MSC 2017-Medicine-Science Culture, odbyło się na trzech warszawskich uczelniach. W spotkaniach uczestniczyli również pracownicy Grupy Adamed.
10 listopada 2017
Wydarzenia

Uproszczenia w funduszach UE - debata ekspercka z udziałem Grupy Adamed

Redakcja dziennika Rzeczpospolita 9 listopada zorganizowała debatę na temat wykorzystania funduszy unijnych. Jej uczestnikami byli przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu. Wśród nich znalazł się Tomasz Wiewióra, Kierownik Działu Finansowania Inwestycji w Grupie Adamed.
10 listopada 2017
Wydarzenia

Grupa Adamed na Światowych Targach Farmaceutycznych CPhI

Od 24 do 26 października br. Grupa Adamed już po raz siedemnasty uczestniczyła w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie farmaceutyki - CPhI Worldwide. Tegoroczna edycja odbyła się we Frankfurcie i zgromadziła 2 500 wystawców z blisko 153 krajów, mających niepowtarzalną okazję skorzystać z ponad 150 bezpłatnych spotkań branżowych.
7 listopada 2017
Wydarzenia

Grupa ADAMED na Forum Rynku Zdrowia

Katarzyna Dubno, Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia w Grupie Adamed, wzięła udział w panelu „Polityka lekowa – czas na strategię”, który odbył się w ramach XIII Forum Rynku Zdrowia trwającego od 23-24 października br.
25 października 2017
Wydarzenia

Marcin Feder na Meet Biotech i Bioinnovation Summit w Gdańsku

19-20 października odbyło się w Gdańsku ważne dla branży biotechnologicznej wydarzenie Bioinnovation International Summit 2017. Podczas spotkania Grupę Adamed reprezentował Marcin Feder, kierownik Pracowni In Silico w Grupie Adamed, który wygłosił prelekcję w ramach sesji „Rozwój innowacji we współpracy z przemysłem” oraz wziął udział w panelu dyskusyjnym „Partnerstwo dla rozwoju innowacji”
20 października 2017
Wydarzenia

Grupa ADAMED na Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

Od 18 do 19 października br. w Jachrance odbyło się XIII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego. Jednym z elementów wydarzenia była debata "Nowoczesny zakład farmaceutyczny i kosmetyczny", w której udział wziął dr n. ekon. Bartłomiej Rodawski, Dyrektor Operacyjny w Grupie Adamed.
20 października 2017
Wydarzenia

Grupa ADAMED na zjeździe Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

W dniach 11 - 14 października w Gdańsku odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń dla środowiska polskich neurologów. Była to już 23. edycja spotkania naukowców, lekarzy jak również rezydentów i specjalistów działań edukacyjnych. W trakcie zjazdu wybrano także nowe władze Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Grupa Adamed była partnerem trzech sesji merytorycznych tegorocznego wydarzenia.
14 października 2017
CSR

Adamed dla Seniora na Targach Seniora w Krakowie

W tegorocznych, pierwszych Targach Seniora w Krakowie aktywnie uczestniczyła Grupa Adamed. Wydarzenie miało miejsce 6 i 7 października br. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie.
11 października 2017
CSR

Grupa ADAMED z wizytą u zwycięzców konkursu ADAMED DLA SENIORA

Przedstawiciele Grupy Adamed wręczyli zwycięskim organizacjom w konkursie Adamed dla Seniora czeki na realizację projektów, których celem jest wzmocnienie uczestnictwa osób starszych w życiu lokalnych społeczności oraz aktywizacja seniorów.
11 października 2017
CSR

Adamed dla seniora na Międzynarodowym Dniu Osób Starszych

W niedzielę 1 października br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Grupa Adamed uczestniczyła w Jarmarku Kreatywności organizowanym przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”. Wydarzenie odbyło się w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
2 października 2017
Wydarzenia

Małgorzata Adamkiewicz na Narodowym Kongresie Nauki

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed, 20 września br. na zaproszenie Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosława Gowina, wzięła udział w roli prelegenta w panelu „Współpraca nauki z gospodarką”, odbywającego się w ramach Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie.
25 września 2017
Wydarzenia

Grupa ADAMED na zjeździe Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego

Bartłomiej Żerek, Kierownik Departamentu Innowacyjnego w Dziale Badań i Rozwoju w Grupie Adamed, wygłosił wykład na temat prac nad innowacyjnymi cząsteczkami przeciwnowotworowymi, prowadzonymi w ramach projektów: ONCO-3CLA (POIG 1.4) oraz ONCOTRAIL (Strategmed). Prelekcja odbyła się podczas 23. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w Krakowie, które odbyło się w dniach 19-22 września br. n
23 września 2017
CSR

Grupa Adamed mentorem 5 polskich startupów

Lepsza diagnostyka raka, wykorzystanie sztucznej inteligencji w diagnostyce obrazowej, implanty leczące guzy mózgu – między innymi takie projekty Grupa Adamed będzie rozwijać wspólnie z ich twórcami w ramach akceleratora MIT Enterprise Poland.
21 września 2017
CSR

Znamy trzy zwycięskie organizacje konkursu "Adamed dla Seniora"

Do konkursu "Adamed dla Seniora" nadesłano blisko 200 zgłoszeń. O finansowe granty, każdy w wysokości 10 000 zł, mogły się ubiegać organizacje, zgłaszające realizowane lub planowane projekty, których celem jest wzmocnienie uczestnictwa osób starszych w życiu lokalnych społeczności oraz aktywizacja seniorów. Inicjatywy – maksymalnie trzy od jednej instytucji – przyjmowane były od stycznia do czerwc
21 września 2017
CSR

Adamed dla Seniora Partnerem na IV Paradzie Seniorów

W sobotę 2 września 2017 r. odbyła się kolejna już edycja Parady Seniorów pod hasłem „Siła Wieku Człowieku”. Grupa Adamed została partnerem strategicznym imprezy. O godzinie 12:00 z Ronda Charles'a de Gaulle'a w Warszawie wyruszyło około 12 tys. osób, którzy Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem przeszli na teren Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbył się "Piknik Pokoleń".
14 września 2017
CSR

Wybraliśmy nazwiska najzdolniejszych uczniów z całej Polski

Wybrani spośród 7 tys. chętnych z całej Polski – 10-ciu najzdolniejszych uczniów zostało laureatami nagrody głównej 3. edycji programu ADAMED SmartUP organizowanego przez Fundację Grupy Adamed. Konsultacje edukacyjne z najlepszymi specjalistami w Polsce oraz pomoc w planowaniu naukowej kariery na najbardziej prestiżowych uniwersytetach w kraju i na świecie – to tylko nieliczne z korzyści, jakie ot
7 września 2017
CSR

Kolejna szansa na szybszy rozwój – startuje czwarta edycja WAW.ac

Do 17 września br. Warszawski Akcelerator Technologiczny czeka na zgłoszenia firm i projektów obszarów life science, energii, mobile, elektroniki i IT. W ramach pięciomiesięcznego programu zakwalifikowani uczestnicy pracować będą nad projektami w formie warsztatów, indywidualnych sesji i networkingu. Partnerem projektu po raz kolejny jest Grupa Adamed.
7 września 2017
CSR

Prawie 200 zgłoszeń do konkursu „Adamed dla Seniora”

Prawie 200 organizacji wspierających aktywizację osób starszych zgłoszono do pierwszego ogólnopolskiego konkursu „Adamed dla Seniora”. Trzy najlepsze z nich mogą liczyć na dofinansowanie zgłoszonego projektu w kwocie 10 000 zł od polskiej firmy farmaceutycznej - Grupy Adamed. Zwycięskie organizacje ogłoszone zostaną we wrześniu.
3 sierpnia 2017
Wydarzenia

Młodzi pasjonaci z wizytą w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Adamed

25 lipca br. w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Adamed w Pieńkowie gościliśmy 50 uczestników innowacyjnego obozu naukowego ADAMED SmartUP. Wizyta była dla nich kolejną edukacyjną przygodą przygotowaną w ramach dwutygodniowego obozu oraz możliwością zdobycia nowych umiejętności w profesjonalnych laboratoriach polskiej firmy farmaceutycznej.
26 lipca 2017
CSR

Ruszył innowacyjny obóz ADAMED SmartUP w SGGW

W niedzielę 16 lipca rozpoczął się obóz naukowy ADAMED SmartUP, który odbywa się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i potrwa do 29 lipca br. Na grupę 50 najlepszych, z blisko 7000 chętnych czekają aż dwa tygodnie intensywnych zajęć praktycznych i teoretycznych z różnych dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych.
17 lipca 2017
Nagrody i wyróżnienia

ADAMED SmartUP ze statuetką „Kampania Społeczna Roku 2016”!

Program ADAMED SmartUP został nagrodzony w prestiżowym konkursie „Kampania Społeczna Roku 2016” w kategorii Programy Edukacyjne Firm (CSR).
5 lipca 2017
CSR

Grupa Adamed mecenasem „Babiego Lata” 2017

W sobotę 10 czerwca br. odbył się 18. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato” 2017, którego mecenasem została Grupa Adamed. Udział w nim wzięli Członkowie Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Klubów Seniora, Kół Zainteresowań rękodzieła artystycznego i ludowego oraz indywidualni artyści.
19 czerwca 2017
CSR

Fundacja Grupy Adamed na rzecz zrównoważonego rozwoju

W poniedziałek 5 czerwca br. na zaproszenie Ministerstwa Rozwoju, Fundacja Grupy Adamed uczestniczyła w pierwszej konferencji, której głównym założeniem było rozpoczęcie współpracy na rzecz wdrożenia w Polsce celów zrównoważonego rozwoju, przedstawionych w Rezolucji ONZ – „Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”.
12 czerwca 2017
Wydarzenia

Polskie startupy medyczne ruszają na podbój Bostonu

Opracowali innowacyjne technologie, teraz mają szansę zawojować nimi amerykański rynek. Finaliści II edycji MITEF - osiem polskich startupów, w tym dwa ze ścieżki Zdrowie, której partnerem jest Grupa Adamed, pojedzie wkrótce do Bostonu, aby prezentować swoje rozwiązania przed inwestorami z USA na najlepszym na świecie uniwersytecie technologicznym – Massachusetts Institute Of Technology.
8 czerwca 2017
Wydarzenia

Grupa Adamed na Dniu Warszawskich UTW na Torze Służewiec

W sobotę 17 czerwca br. na Torze Służewiec w Warszawie odbyła się już VIII edycja Dnia Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Grupa Adamed będąca od roku partnerem strategicznym Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz aktywnie działająca na rzecz Seniorów, po raz drugi uczestniczyła w wydarzeniu i przygotowała specjalne stoisko im dedykowane.
8 czerwca 2017
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem konferencji Impact’17

Kilka tysięcy osób ze świata biznesu, nowych technologii, polityki i nauki spotkało się w Krakowie między 31 maja a 1 czerwca br. podczas Impact’17 - największego w Europie Środkowej wydarzenia poświęconego innowacjom. Partnerem imprezy była Grupa Adamed.
5 czerwca 2017
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem Konferencji MedTrends

Dobiegła końca międzynarodowa konferencja „MedTrends 2017 – Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia”. W Zabrzu 16 i 17 maja spotkali się czołowi
2 czerwca 2017
CSR

Fundacja Grupy Adamed z tytułem „Dobroczyńca Roku 2017”

W jubileuszowej 20. edycji konkursu „Dobroczyńca Roku” nagrodzone zostały najbardziej odpowiedzialne społecznie polskie firmy. W kategorii „Fundacja Korporacyjna” zwyciężyła Fundacja Grupy Adamed, którą doceniono za prowadzony przez nią z licznymi sukcesami program ADAMED SmartUP.
30 maja 2017
Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata Adamkiewicz nagrodzona za CSR Grupy Adamed

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed, otrzymała prestiżowe wyróżnienie w konkursie „Ludzie, którzy zmieniają biznes” organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem konkursu jest nagrodzenie osób, które swoim osobistym zaangażowaniem przyczyniają się do upowszechniania idei społecznej odpowiedzialności biznesu.
29 maja 2017
CSR

Grupa Adamed na Dniach Powiatu Pabianickiego

Tysiące mieszkańców Pabianic i okolic bawiło się 13 maja br. świętując X jubileuszowe Dni Powiatu Pabianickiego. Gwiazdą imprezy była Celo oraz zespół Enej. Atrakcje – szczególnie dla dzieci i młodzieży – przygotowała także Grupa Adamed, sponsor imprezy i kluczowy w regionie pracodawca.
22 maja 2017
Wydarzenia

Lek MaxON Active w programie „Po prostu zdrowie” w TVP1

Lek MaxOn Acitve został zaprezentowany jako jeden ze skutecznych sposobów radzenia sobie z zaburzeniami erekcji w odcinku programu „Po prostu zdrowie” poświęconym temu problemowi.
8 maja 2017
Wydarzenia

ADAMED SmartUP na konferencji TEDxKazimierz

Prelegentką tegorocznej edycji TEDxKazimierz była Kierownik Projektów CSR Grupy Adamed Anna Kosińska. W sobotę 22 kwietnia słuchaczom zebranym w Krakowskim Teatrze Variété opowiadała, jak program naukowo-edukacyjny ADAMED SmartUP pomaga uzdolnionej młodzieży z całej Polski w rozwijaniu talentów naukowych.
28 kwietnia 2017
CSR

Złoty Listek CSR Polityki dla Grupy Adamed

Tygodnik Polityka oraz firma Deloitte po raz kolejny wyróżniły polskie firmy za ich wybitne zaangażowanie i osiągnięcia w propagowaniu społecznej odpowiedzialności biznesu. Już trzeci raz w gronie nagrodzonych znalazła się Grupa Adamed. Priorytetowe traktowanie tego obszaru w działaniach firmy zaowocowało zdobyciem w tym roku najcenniejszego lauru, jakim jest Złoty Listek CSR Polityki za rok 2016
26 kwietnia 2017
Nagrody i wyróżnienia

Program ADAMED SmartUP nominowany do nagrody EMEA SABRE Awards 2017

Wśród finalistów EMEA SABRE Awards 2017 w kategorii Corporate Social Responsibility znalazł się projekt ADAMED SmartUP. EMEA SABRE Awards to najważniejsze na świecie nagrody w dziedzinie public relations. Nominacja za osiągnięcia w kreowaniu wizerunku marki jest dużym wyróżnieniem, szczególnie że Program jest jedyną inicjatywą z Polski wśród nominowanych w kategorii CSR.
25 kwietnia 2017
Nagrody i wyróżnienia

Obóz ADAMED SmartUP z dwoma statuetkami MP Power Awards!

Obóz ADAMED SmartUP w tegorocznej edycji najważniejszego konkursu branży spotkań MP Power Awards jako jedyne przedsięwzięcie odniósł podwójne zwycięstwo! Projekt został doceniony w aż dwóch kategoriach: event firmowy (edukacja) oraz CSR w branży eventowej.
30 marca 2017
Wydarzenia

5. edycja raportu Annual CSR Outlook za nami

22 marca br. odbyła się 5. edycja raportu Annual CSR Outlook - przeglądu trendów i wyzwań przed jakimi stoi odpowiedzialny biznes w 2017 roku. Grupa Adamed wraz z firmą szkoleniowo-doradczą CSRinfo przyjrzały się globalnym perspektywom w zakresie odpowiedzialnych działań społecznych i ekologicznych oraz przeanalizowały obecną sytuację branży farmaceutycznej w tym aspekcie.
27 marca 2017
CSR

Grupa Adamed Partnerem Edukacyjnym programu „Otwórz oczy na Pacjenta”

Społeczna odpowiedzialność biznesu oraz działalność edukacyjna stanowi integralną część działań Grupy Adamed. Firma z uwagi na zaangażowanie w tematykę zdrowia oczu oraz chęć edukowania również w zakresie poprawy jakości oferowanych usług wśród specjalistów i usprawnienia komunikacji z pacjentem, zaangażowała się w projekt „Otwórz oczy na Pacjenta”.
21 marca 2017
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed z nominacją do nagrody MP Power Awards

Obóz ADAMED SmartUP w tegorocznej edycji konkursu MP Power Awards - poświęconego branży eventowej, otrzymał nominację w aż dwóch kategoriach: event firmowy (edukacja) oraz CSR w branży eventowej. Laureatów poznamy już 24 marca 2017 r., podczas Gali Finałowej w Warszawie.
20 marca 2017
Wydarzenia

5. edycja raportu Annual CSR Outlook

Już 22 marca w Warszawie odbędzie 5. edycja raportu Annual CSR Outlook - przeglądu trendów i wyzwań przed jakimi stoi odpowiedzialny biznes w 2017 roku. Grupa Adamed wraz z firmą szkoleniowo-doradczą CSRinfo przeanalizują globalne perspektywy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, szanse i zagrożenia dla branży.
17 marca 2017
Wydarzenia

Grupa Adamed na Kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich

Na Kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, który odbył się 27-29 stycznia br., spotkali się studenci z 30 wiodących brytyjskich uczelni. Celem tegorocznej edycji było zachęcenie młodych ludzi do powrotu do kraju po zdobyciu dyplomów na zagranicznych uczelniach. Przekonywali do tego m.in. przedstawiciele Grupy Adamed na swoim stoisku oraz Wicepremier Mateusz Morawiecki.
13 marca 2017
Nagrody i wyróżnienia

Suplement diety od Grupy ADAMED zdobywcą prestiżowego godła TOP MARKA

Kolejny produkt Grupy ADAMED spotkał się z uznaniem ze strony konsumentów. Suplement diety Mamadha otrzymał prestiżową nagrodę TOP MARKA 2017. Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie LAUR KONSUMENTA 2017, to potwierdzenie mocnej pozycji preparatu i aprobaty ze strony klientów.
9 marca 2017
CSR

Polskie start-upy ze wsparciem Grupy Adamed

Cztery polskie mikro i małe przedsiębiorstwa, dzięki uczestnictwu w Programie Akceleracji MIT Enterprise Forum Poland (MITEF), skorzystają z wiedzy oraz doświadczenia Grupy Adamed w rozwijaniu swoich innowacyjnych rozwiązań. W lutym br. odbyły się pierwsze spotkania beneficjentów z mentorami, związanymi z firmą farmaceutyczno-biotechnologiczną.
8 marca 2017
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem 3.edycji MITEF

MIT Enterprise Forum Poland rozpoczyna nabór do kolejnej edycji programu akceleracji startupów, realizowanego w oparciu o know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology. W ramach projektu pomocy początkującym przedsiębiorcom udzieli m.in. Grupa Adamed, która jest partnerem Ścieżki Zdrowie.
8 marca 2017
CSR

Grupa Adamed ze wsparciem dla polskich technologii

W ramach programu MIT Enterprise Forum Poland wybrano 23 polskie startupy technologiczne, które przejdą program akceleracji. Grupa Adamed jako partner strategiczny Ścieżki Zdrowie programu udzieli wsparcia początkującym przedsiębiorcom.
9 lutego 2017
CSR

Grupa Adamed publikuje raport CSR

Grupa Adamed opublikowała swój pierwszy raport społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). W dokumencie obszernie zaprezentowane są kluczowe obszary polityki CSR firmy – pacjenci, Współpracownicy, rynek, środowisko oraz wsparcie nauki. Raport przedstawia również wartości korporacyjne, którymi Grupa Adamed kieruje się w codziennym funkcjonowaniu.
2 lutego 2017
CSR

Grupa Adamed mecenasem filmu „Ja i mój tata”

Grupa Adamed została mecenasem krótkometrażowego filmu „Ja i mój tata” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. Firma, odpowiadając na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny prowadzi zaawansowane prace na platformie neuropsychiatrycznej, co było głównym powodem do zaangażowania się w produkcję, bezpośrednio nawiązującej do choroby Alzheimera.
2 lutego 2017
CSR

Grupa Adamed ze wsparciem dla startupów

4 i 5 stycznia odbył się drugi etap selekcji, który pozwoli wybrać uczestników programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum (MITEF) dla startupów oraz firm technologicznych w ramach Ścieżki Zdrowie. Partnerzy strategiczni – liderzy w swoich branżach, w tym Grupa Adamed, wspomogą innowatorów na początku przedsiębiorczej drogi.
19 stycznia 2017
CSR

Grupa Adamed partnerem konkursu „Dziennikarz Medyczny Roku 2016”

20 stycznia br. odbyło się wręczenie nagród w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku. Grupa Adamed od 3 lat jest partnerem tego wydarzenia. W tym roku ufundowała również nagrodę w kategorii specjalnej „Dlaczego rozwiązania telemedyczne muszą być certyfikowane jako wyroby medyczne?”.
19 stycznia 2017
Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata Adamkiewicz i Bartłomiej Rodawski odznaczeni przez PCK

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed oraz Bartłomiej Rodawski, Dyrektor Operacyjny Grupy Adamed zostali odznaczeni Odznaką Honorową IV stopnia Polskiego Czerwonego Krzyża. Wyróżnienie przyznano za promocję i wsparcie honorowego krwiodawstwa w zakładach Grupy Adamed.
22 grudnia 2016
CSR

Znamy stypendystów pierwszej edycji programu ADAMED SmartUP!

Już wkrótce spełnią się wyjątkowe plany naukowe zdolnych laureatów 1. edycji programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP, realizowanego przez Fundację Grupy Adamed od 2014 r. Aleksandra Janowska, Michał Bączyk i Maksymilian Głowacki otrzymali stypendium na studia wyższe i dalszy rozwój naukowy w wysokości 40 tysięcy złotych.
21 grudnia 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem Rankingu Szpitali 2016

Nowoczesny i bezpieczny szpital, to także bezpieczne i nowoczesne leki – na szczęście coraz więcej z nich opracowywanych i produkowanych jest w Polsce – podkreślała podczas ceremonii ogłoszenia tegorocznego Rankingu Szpitali Larysa Żuchowska, Kierownik ds. Komunikacji Zewnętrznej Grupy Adamed. Zwycięzcą rankingu zostało Centrum Onkologii w Bydgoszczy.
16 grudnia 2016
CSR

ADAMED SmartUP ze Złotym Spinaczem!

Społeczne działania Grupy Adamed ponownie zostały docenione w prestiżowym konkursie. Program ADAMED SmartUP, prowadzony przy wsparciu agencji Walk, został zwycięzcą XIV edycji Złotych Spinaczy, ogłoszonych podczas uroczystej gali.
4 grudnia 2016
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed kolejny raz z tytułem Solidny Pracodawca

Kolejny rok z rządu Grupa Adamed odznaczona została tytułem Solidnego Pracodawcy Roku. Jury doceniło działania firmy m.in. w zakresie polityki rozwoju pracowników każdego szczebla, wprowadzonych systemów motywacyjnych oraz warunków pracy.
30 listopada 2016
CSR

Rynkowi giganci pomogą polskim startupom!

Grupa Adamed oraz inne firmy będące liderami w swoich branżach, udzielą wsparcia poczatkującym przedsiębiorcom. W ramach programu akceleracyjnego, współrealizowanego z MIT Enterprise Forum Poland, polskie startupy uzyskają dostęp do unikalnego know-how, laboratoriów, zaplecza technicznego i technologicznego, a także dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie nawet 200 tysięcy złotych.
29 listopada 2016
Wydarzenia

Ekspert Grupy Adamed na konferencji Bezpieczna Farmakoterapia

Leczenie behawioralnych i psychologicznych symptomów demencji (ang. BPSD) od lat postrzegane jest przez środowisko medyczne za ogromną niezaspokojoną potrzebę medyczną.
19 listopada 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed na Kongresie Świata Przemysłu Farmaceutycznego

Kilkuset przedstawicieli producentów oraz dostawców branży farmaceutycznej uczestniczyło w listopadzie w ósmej edycji Kongresu Świata Przemysłu Farmaceutycznego. Honorowym Gospodarzem wydarzenia była Grupa Adamed.
17 listopada 2016
CSR

Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed ponownie doceniona

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa oraz nieustanna popularyzacja nauki to podstawowe fundamenty Fundacji Grupy Adamed.
17 listopada 2016
CSR

Szansa dla startupów ze wsparciem Adamedu

3 listopada ruszyła rekrutacja do programu akceleracyjnego Warszawskiego Akceleratora Technologicznego dla startupów oraz firm technologicznych, którego partnerem jest Grupa Adamed. Jest to niewątpliwa szansa na pogłębienie wiedzy, umiejętności oraz zdobycie kontaktów, co jest niezwykle pomocne dla innowatorów na początku przedsiębiorczej drogi.
16 listopada 2016
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed z wyróżnieniem w plebiscycie Wiosło CSR

Grupa Adamed otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Wiosło CSR 2016 organizowanym przez łódzką redakcję Gazety Wyborczej. Uroczyste wręczenie okolicznościowego dyplomu odbyło się w połowie listopada podczas Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Prezes Zarządu Maciej Adamkiewicz.
15 listopada 2016
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed wśród firm nominowanych do Wiosła CSR

Grupa Adamed znalazła się wśród firm z województwa łóźdzkiego nominowanych do nagrody Wiosło CSR 2016 przyznawanej przez redakcję Gazety Wyborczej. Statuetki zwycięzcom zostaną wręczone w połowie listopada podczas Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi.
31 października 2016
Nagrody i wyróżnienia

Trzy inicjatywy Grupy Adamed z szansą na prestiżowe wyróżnienie

Trzy inicjatywy Grupy Adamed mają szanse na znalezienie się na prestiżowej, pierwszej w Polsce liście najbardziej znaczących projektów w zakresie działalności edukacyjnej firm. Programy ADAMED SmartUP, Głęboki Oddech i Odnaleźć siebie zostały w I etapie wysoko ocenione przez kapitułę ekspertów, ale o ostatecznym kształcie listy zadecyduje internetowe głosowanie.
27 października 2016
Wydarzenia

Adamed na Szczycie Poland 2.0 w Londynie

21 października podczas londyńskiego Szczytu Poland 2.0 pojawiło się dwoje przedstawicieli Grupy Adamed. ADAMED SmartUP, który od 2014 r. stara się dotrzeć do najzdolniejszych, polskich uczniów i zmotywować ich do podjęcia działań w kierunku imponujących naukowych karier zaprezentowany został przez Annę Kosińską, zaś Medivio, platformę telemedyczną, przedstawił Mariusz Borkowski.
24 października 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem Deloitte Technology Fast 50

Aż 21 spółek z polski znalazło się w zestawieniu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej w prestiżowym rankingu Technology Fast 50 przygotowywanym przez firmę Deloitte. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu przypadło debiutantom. Partnerem tej wyjątkowej inicjatywy, promującej młode firmy na forum globalnym, jest Grupa Adamed.
21 października 2016
CSR

Nagrody dla kreatywnych i zdolnych uczniów

Już niedługo 30 szkół z całej Polski, laureatów konkursu „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu” będzie dysponować nowoczesnym wyposażeniem szkolnych laboratoriów. W dwudziestu placówkach odbyły się już wizyty, podczas których wręczone zostały czeki i dyplomy, symbolizujące nagrodę główną, czyli 10 tys. zł na nowoczesne wyposażenie pracowni chemicznej, biologicznej lub fizycznej.
21 października 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed na Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Farmaceutycznego

Leki wcale nie muszą być gorzkie. Nowoczesne rozwiązania technologiczne stosowane przez Grupę Adamed pozwalają m.in. na zmianę smaku produktów leczniczych i zwiększają tym samym komfort ich przyjmowania – wyjaśniała podczas XII Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Farmaceutycznego Marta Wencław-Walesiak, Kierownik Działu Formulacji i Technologii.
20 października 2016
Wydarzenia

W Parlamencie Europejskim o polskiej innowacji w ochronie zdrowia

Działające przy Parlamencie Europejskim w Brukseli komisje: ITRE – Komisja ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii oraz ENVI – Komisja ds. Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, organizują publiczne wysłuchanie dotyczące rozwoju e-Zdrowia na terenie Unii Europejskiej.
13 października 2016
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed z Nagrodą Gospodarczą Wojewody Łódzkiego

Grupa Adamed została nagrodzona przez Wojewodę Łódzkiego za prowadzenie swojej działalności w zgodzie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz wdrożony ład korporacyjny. Nagrodę Gospodarczą Wojewody Łódzkiego wręczono 12 października br. w Bełchatowie.
13 października 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem strategicznym FOB

Grupa Adamed dołączyła do grona Partnerów Strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu, kluczowej organizacji dla polskiego CSR. Przyjmując firmę do grona Partnerów, Forum opierało się na pozytywnych przykładach praktyk biznesowych, zasadach odpowiedzialnego biznesu wprowadzonych w codziennym funkcjonowaniu Grupy oraz możliwościach rozwoju idei CSR Polsce.
10 października 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed na AKTA User Days

Prace badawcze nad innowacyjnymi cząsteczkami były przedmiotem wystąpienia przedstawiciela Grupy Adamed podczas prestiżowych AKTA User Days - warsztatów organizowanych przez GE Heathcare Polska poświęconych badaniom naukowym i rozwojowym. Obok eksperta z Grupy wystąpili również polscy naukowcy z ośrodków badawczych – m.in. Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.
6 października 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed na Targach CPhI w Barcelonie

Dynamika zmian w sektorze farmaceutycznym i nieustanny postęp w medycynie wymaga, aby każda firma licząca się w branży śledziła na bieżąco trendy i dostępne rozwiązania. Najlepszym do tego miejscem są doroczne Światowe Targi Farmaceutyczne CPhI, a Grupa Adamed jest tam obecna w tym roku już po raz szesnasty.
5 października 2016
CSR

Konkurs „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu” rozstrzygnięty!

Nauka wcale nie jest nudna, a naukowe zagadnienia można przedstawić w kreatywny i nieszablonowy sposób. Udowodnił to zorganizowany przez Grupę Adamed konkurs „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”, w którym uczniowie z całej Polski rywalizowali o nowoczesne wyposażenie szkolnych pracowni laboratoryjnych.
30 września 2016
CSR

Grupa Adamed wspiera start-up’y

Rusza druga edycja programu akceleracji dla polskich start-up’ów zorganizowanego przez prestiżowe MIT Enterprise Forum Poland. Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Grupa Adamed, która otoczy merytoryczną opieką nad tzw. ścieżkę przeznaczoną dla projektów technologicznych związanych ze zdrowiem i jego ochroną.
28 września 2016
Wydarzenia

Przedstawiciele platformy Medivio gośćmi Konferencji „Polka w Europie”

Jubileuszowa, XV edycja „Polki w Europie” – największej konferencji edukacyjnej dla polskich mediów, organizowanej przez Stowarzyszenie „Dziennikarzy dla Zdrowia” – podczas kilkudniowej sesji zgromadziła ponad 100 dziennikarzy zajmujących się tematyką zdrowotną.
26 września 2016
Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata i Maciej Adamkiewicz Przedsiębiorcami Roku

Małgorzata i Maciej Adamkiewicz zdobyli nagrodę w kategorii Innowator w I edycji Konkursu „Polski Przedsiębiorca 2015 Gazety Polskiej Codziennie”. Ideą konkursu jest promowanie postaw wspierających rozwój polskiej gospodarki i przyczyniających się do propagowania patriotyzmu gospodarczego.
22 września 2016
Rozwój i innowacje

Grupa Adamed otworzyła przedstawicielstwa w Czechach i Słowacji

Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna – Grupa Adamed – zamierza w ciągu pięciu najbliższych lat znaleźć się wśród 20 największych przedsiębiorstw branży farmaceutycznej w Czechach i Słowacji.
19 września 2016
Rozwój i innowacje

Adamed o innowacyjności na prezentacji raportu PRB i DELab

Dyrektor Generalny Grupy Adamed, dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, wzięła udział w debacie towarzyszącej prezentacji raportu „Innowacyjność polskich przedsiębiorstw. Działalność badawczo-rozwojowa i współpraca nauki z biznesem”. Wydarzenie odbyło się w ramach międzynarodowej konferencji na Uniwersytecie Warszawskim.
15 września 2016
Wydarzenia

Znamy laureatów II edycji ADAMED SmartUP

Blisko 3 500 zarejestrowanych uczestników, 14 wyjątkowych naukowych zagadek i 50 uczestników innowacyjnego obozu naukowego – te liczby najlepiej obrazują sukces drugiej edycji programu naukowego ADAMED SmartUP. 12 września, podczas uroczystej gali w warszawskim Centrum Nauki Kopernik zaprezentowano dziesięcioro tegorocznych laureatów programu.
13 września 2016
Wydarzenia

Paweł Roszczyk prelegentem w debacie na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Innowacje, które powstają w polskich uczelniach wyższych powinny być częściej komercjalizowane. Tymczasem obecny system premiuje ośrodki akademickie za liczbę naukowych publikacji, zapominając, że upublicznienie pomysłu zamyka drogę do jego opatentowania – podkreślał Paweł Roszczyk, członek zarządu w Grupie Adamed, w trakcie debaty „Orły Innowacji” zorganizowanej przez dziennik „Rzeczpospolita”.
9 września 2016
Wydarzenia

Ruszyła pierwsza przychodnia telemedyczna Medivio

Na polskim rynku została właśnie wdrożona platforma telemedyczna Medivio – pierwsza certyfikowana przychodnia telemedyczna, umożliwiająca kontakt lekarza z pacjentem, dostępna dla każdego i w każdym miejscu. Uczestnicy tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy jako pierwsi mieli okazję zapoznać się z funkcjonalnością tego unikalnego narzędzia, usprawniającego proces terapeutyczny.
9 września 2016
Wydarzenia

Uczestnicy obozu ADAMED SmartUP odwiedzili Centrum R&D Grupy Adamed

Jak wygląda proces powstawania leków? Co znajduje się w specjalistycznych laboratoriach? M.in. tego dowiedzieli się uczestnicy obozu naukowego ADAMED SmartUP podczas wizyty w nowoczesnym Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Adamed w Pieńkowie pod Warszawą. 50 młodych naukowców odwiedziło je 16 sierpnia br.
24 sierpnia 2016
CSR

Rozpoczął się obóz naukowy 2. edycji ADAMED SmartUP

7 sierpnia rozpoczął się innowacyjny obóz naukowy 2. edycji ADAMED SmartUP. Grupa 50 uczniów z całej Polski przez dwa tygodnie zgłębiać będzie tajniki nauk ścisłych pod okiem najlepszych wykładowców z polskich i zagranicznych uczelni. Program przygotowany dla uczestników to m.in. zajęcia z chemii kwantowej, makromolekuł, patofizjologii, robotyki, sensoryki, inżynierii lotniczej, mechaniki płynów,
8 sierpnia 2016
Wydarzenia

Konkurs na 30-lecie Adamedu – pierwszy etap zakończony

100 szkół znalazło się w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Adamed z okazji swojego 30-lecia. Nagrodą dla aż 30 zwycięskich placówek jest nowoczesne wyposażenie pracowni laboratoryjnych. O tym, gdzie trafi sprzęt, zadecyduje teraz Kapituła Konkursowa.
6 lipca 2016
Nagrody i wyróżnienia

Adamed wśród 10 Najbardziej Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych 2016

Gazeta Finansowa przygotowała zestawienie 10 Najbardziej Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych w Polsce. W rankingu znalazła się Grupa Adamed.
1 lipca 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem rankingu „Technology Fast 50”

Rozpoczęła się rejestracja do XVII edycji rankingu Deloitte „Technology Fast 50“ na kraje Europy Środkowej. Zestawienie ma na celu wyróżnienie najszybciej rozwijających się technologicznie spółek z branży m.in. biotechnologicznej, nanotechnologicznej i technologii medycznych. Partnerem tej wyjątkowej inicjatywy, promującej młode firmy na forum globalnym, została Grupa Adamed.
17 czerwca 2016
CSR

Odpowiedzialność społeczna Grupy Adamed nagrodzona

Odpowiedzialne społecznie prowadzenie biznesu (CSR) jest od wielu lat wpisane działalność Grupy Adamed. Z programami edukacyjnymi i zdrowotnymi organizacja dociera każdego roku do coraz większej liczby osób, a sposób ich realizacji i przestrzegane standardy zdobywają uznanie interesariuszy.
31 maja 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed na Dniu Pabianic

W czasie tegorocznych Dni Powiatu Pabianickiego, które odbyły się 14 maja br., przygotowano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i młodzieży i dorosłych. Swoją obecność w regionie zaakcentowała również Grupa Adamed m.in. promując wśród młodzieży konkurs, w którym do wygrania jest wyposażenie szkolnego laboratorium.
20 maja 2016
Wydarzenia

Adamed na konferencji „Polityka lekowa – oczekiwania i zagrożenia"

Ministerstwo Zdrowia wraz z resortem rozwoju będą usuwać potencjalne bariery rozwoju krajowych firm farmaceutycznych, a te przedsiębiorstwa, które prowadzą badania i inwestują w produkcję leków w Polsce otrzymają wsparcie administracji państwowej – zapowiedzieli przedstawiciele rządu podczas konferencji „Polityka lekowa – oczekiwania i zagrożenia” zorganizowanej przez Puls Medycyny.
19 maja 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed mecenasem piątej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu

16 maja w Warszawie podczas uroczystej gali, w obecności ponad 400 znakomitych gości, po raz piąty zostały wręczone Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Jednym z członków 20 osobowej Kapituły była dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed.
16 maja 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem XV Dnia Polskiej Farmacji

12 maja br. w Warszawie odbył się XV Dzień Polskiej Farmacji. Zebrani na konferencji eksperci zastanawiali się, czy nowelizacja prawa jest szansą czy zagrożeniem dla pacjenta i rozwoju rynku leków w Polsce. Partnerem wydarzenia, zorganizowanego przez oficynę Kwadryga, wydawcę Gazety Farmaceutycznej, była Grupa Adamed, a gościem specjalnym – dr Krzysztof Łanda.
12 maja 2016
CSR

Rozpoczęcie rekrutacji do programów stażowych i praktyk

Grupa Adamed uruchomiła rekrutację do programów stażowych oraz programu letnich praktyk w edycji 2016.
28 kwietnia 2016
Wydarzenia

Małgorzata Stokrocka o innowacji w Grupie Adamed dla Rzeczpospolitej

Małgorzata Stokrocka, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Grupy Adamed, 27 kwietnia br. była gościem programu Marcina Piaseckiego #RZECZoBIZNESIE emitowanego w ramach RP.TV, gdzie opowiadała o innowacjach w branży farmaceutycznej i w Grupie Adamed.
28 kwietnia 2016
Wydarzenia

Maciej Adamkiewicz na spotkaniu Przyjaciół Przemysłu

Po raz pierwszy w Polsce odbyło się w tym roku cykliczne, nieformalne spotkanie przedstawicieli rządów państw UE, którym zależy na wzroście uprzemysłowienia. Gospodarzem IV Ministerialnej Konferencji Przyjaciół Przemysłu było Ministerstwo Rozwoju. Do udziału w tym prestiżowym spotkaniu zaproszono także Macieja Adamkiewicza, Prezesa Grupy Adamed.
26 kwietnia 2016
Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata i Maciej Adamkiewicz „Dynamicznymi Przedsiębiorcami Roku"

Innowacyjność biznesowa, zdolność do adaptacji w zmieniającym się otoczeniu, szeroka ekspansja zagraniczna oraz dynamika na rynku krajowym - te kryteria przesądziły w tym roku o przyznaniu nagrody „Dynamiczny Przedsiębiorca Roku” Małgorzacie i Maciejowi Adamkiewiczom, zarządzającymi Grupą Adamed.
25 kwietnia 2016
Wydarzenia

Relacja z otwarcia Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Adamed

Adamed to badania i rozwój. Bez naszych laboratoriów, bez pomysłów nie byłoby dzisiaj tej firmy - powiedziała Wiceprezes i Dyrektor Generalny Grupy Adamed dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz podczas uroczystego otwarcia nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy.
22 kwietnia 2016
Rozwój i innowacje

30 lat Adamedu

Z okazji 30-lecia Grupa Adamed otwiera nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe
21 kwietnia 2016
Rozwój i innowacje

Nowe centrum badawczo-rozwojowe Grupy Adamed

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Adamed to innowacyjność, bezpieczeństwo, komfort i wybitni naukowcy w jednym miejscu. Ale przede wszystkim to szansa na opracowanie innowacyjnych leków ratujących życie i zdrowie m.in. w onkologii i neuropsychiatrii.
21 kwietnia 2016
CSR

Konkurs: 30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu

Szkolne lekcje chemii, biologii czy fizyki bez doświadczeń są jak kurs na prawo jazdy bez samochodu. Nauczyć się podstaw niby można, ale frajdy nie ma w tym żadnej. Cała zabawa i potęga edukacyjna w naukach ścisłych drzemie w eksperymentowaniu. Z tych powodów na swoje 30-lecie Adamed wyposaży 30 szkół w nowoczesne pracownie laboratoryjne. O tym, gdzie trafi sprzęt – zadecyduje konkurs dla uczniów
21 kwietnia 2016
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed z tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2015

Grupa Adamed za swoje działania w zakresie polityki rozwojowej, kolejny raz została odznaczona tytułem Solidnego Pracodawcy Roku oraz Solidnego Pracodawcy Roku Branży Farmaceutycznej.
30 marca 2016
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed ze znakiem Stażu Wysokiej Jakości

18 lutego 2016 roku w Grupie Adamed pozytywnym wynikiem zakończyła się procedura przyznawania Znaku Jakości, przeprowadzona przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Oferowany przez firmę plan staży spełnia niezbędne wymogi do tego, by zostać włączonym do Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk oraz zyskać miano Stażu Wysokiej Jakości.
24 marca 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed na konferencji MedTrends

18 i 19 marca br. w Zabrzu odbyła się II międzynarodowa konferencja „MedTrends 2016 – Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia”. Jednym z prelegentów był dr Sebastian Pawlak z Działu Badawczego Departamentu Innowacyjnego Grupy Adamed.
23 marca 2016
Wydarzenia

Prezentacja Raportu Polskiej Rady Biznesu

Dr n.med. Małgorzata Adamkiewicz wzięła udział w prezentacji Raportu Polskiej Rady Biznesu
24 lutego 2016
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed partnerem nagrody Anioły Farmacji i Medycyny

10 lutego 2016 roku po raz czwarty zostały przyznane nagrody Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny w czasie uroczystej gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wydarzenie połączyło światy farmacji, medycyny i sztuki, by uhonorować tych, którzy swoich pacjentów otaczają ponadstandardową i profesjonalną opieką. Partnerem tegorocznej edycji była Grupa Adamed.
18 lutego 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed uczestnikiem debaty Konfederacji Lewiatan

„Jak zwiększyć inwestycje i ich efektywność? Polska 2015-2025" - to tytuł konferencji zorganizowanej przez Konfederację Lewiatan, która odbyła się 25 stycznia w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył Wicepremier i Minister Rozwoju Regionalnego Mateusz Morawiecki, oraz 400 przedsiębiorców. Grupę Adamed w wydarzeniu reprezentowała dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz – Dyrektor Generalny.
26 stycznia 2016
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem konkursu „Dziennikarz Medyczny Roku 2015”

22 stycznia br. odbyło się noworoczne spotkanie Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia, podczas którego wręczono nagrody w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku. Grupa Adamed od 2 lat jest partnerem tego wydarzenia.
25 stycznia 2016
Wydarzenia

Adamed partnerem programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland

Grupa Adamed została partnerem programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland, mającego na celu wsparcie startup’ów w efektywnej komercjalizacji technologii.
19 stycznia 2016
CSR

VII Mistrzostwa Grupy Adamed w Narciarstwie Alpejskim

W dniach 15-17 stycznia br. w Białce Tatrzańskiej odbyły się VII Mistrzostwa Grupy Adamed w Narciarstwie Alpejskim. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział ponad 60 osób. Wydarzenie przyciągnęło zarówno narciarzy doświadczonych, jak i stawiających pierwsze kroki w tym sporcie.
18 stycznia 2016
Wydarzenia

Nowa odsłona kampanii wizerunkowej Grupy Adamed

Ruszyła nowa odsłona telewizyjnej kampanii wizerunkowej, realizowanej pod hasłem „Grupa Adamed – tu polska innowacja ma swój początek”. Spoty, ukazujące innowacyjne projekty firmy, pasję i zaangażowanie jej Współpracowników oraz nowoczesne leki powstające w oparciu o polską myśl naukową, można oglądać w największych stacjach telewizyjnych.
12 stycznia 2016
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed Partnerem 24. Finału WOŚP w Pabianicach

Grupa Adamed wsparła 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pabianicach, którego celem było zebranie środków na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.
11 stycznia 2016
Nagrody i wyróżnienia

Fundacja Grupy Adamed finalistą XI edycji konkursu Popularyzator Nauki

Fundacja Grupy Adamed, organizator Programu ADAMED SmartUP, znalazła się wśród finalistów w XI edycji konkursu Popularyzator Nauki. Dyplom w kategorii: „Instytucje pozanaukowe” podczas oficjalnej gali, która odbyła się 17 grudnia w Warszawie, odebrała Anna Kosińska, Project Manager Programu ADAMED SmartUP.
17 grudnia 2015
CSR

Młodzież z programu ADAMED SmartUP zmienia świat!

Trójka laureatów programu ADAMED SmartUP – Olga Grudniak, Filip Krawczyk i Marcin Pitek, wraz z kolegami z zespołu prowadzonego przez prof. Michała Obuchowskiego z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUM, pracuje nad rozwiązaniem problemu antybiotykoodporności bakterii.
14 grudnia 2015
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem Innowacyjnej Europy 2015

W dniach 27 – 28 października br. w Gdańsku odbyła się jedna z największych konferencji dotyczących ekosystemu innowacji w Polsce oraz regionie. Grupę Adamed w wydarzeniu reprezentowali Małgorzata Stokrocka, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju oraz Bartłomiej Żerek, Kierownik Departamentu Innowacyjnego.
5 listopada 2015
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem głównym Nagród Naukowych Polityki

Wspierająca rozwój polskiej myśli naukowej Grupa Adamed już po raz drugi była partnerem głównym Nagród Naukowych Polityki – wyjątkowego konkursu stypendialnego wyróżniającego młodych, ambitnych i kreatywnych naukowców.
19 października 2015
Wydarzenia

Grupa Adamed uczestnikiem targów CPhI Worldwide

W dniach 13-15 października br. w Madrycie odbyła się kolejna edycja Światowych Targów Farmaceutycznych CPhI - największego wydarzenia branży farmaceutyczno-biotechnologicznej na świecie. Grupa Adamed zaprezentowała się na nich już po raz piętnasty.
16 października 2015
CSR

Znamy laureatów nagrody głównej pierwszej edycji ADAMED SmartUP

8 października br., w warszawskim Teatrze Syrena odbyła się gala podsumowująca pierwszą edycję programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP, skupiającego najzdolniejszą młodzież w kraju. Podczas gali ogłoszono 10 laureatów nagrody głównej, którzy zostaną objęci programem indywidualnych konsultacji edukacyjnych.
9 października 2015
Wydarzenia

Grupa Adamed na Europejskim Forum Nowych Idei

W dniach 30 września - 2 października br. w Sopocie odbyło się międzynarodowe spotkanie środowisk biznesowych z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury i polityki. Europejskie Forum Nowych Idei skupiło 1000 osób z całego świata. Grupę Adamed w tym wydarzeniu reprezentował Maciej Adamkiewicz – Prezes Zarządu firmy.
6 października 2015
Wydarzenia

Grupa Adamed i ADAMED SmartUP na spotkaniu Młodzi Innowatorzy’2015

26 września w ramach XIX Festiwalu Nauki w Pałacu Staszica w Warszawie, odbyło się spotkanie Młodzi Innowatorzy’2015. Jest to inicjatywa zorientowana na usuwanie barier i tworzenie perspektyw rozwojowych dla młodych naukowców i twórców wynalazków.
29 września 2015
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem „Chemii” - niezwykłego filmu o miłości

28 września br. odbyła się uroczysta premiera „Chemii” – niezwykłego filmu inspirowanego życiem Magdaleny Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Jego partnerem jest Grupa Adamed – firma biotechnologiczno-farmaceutyczna, która prowadzi obecnie zaawansowane prace badawcze nad polskim innowacyjnym lekiem o działaniu przeciwnowotworowym.
28 września 2015
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed nagrodzona Złotym Laurem Super Biznesu

24 września br. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród: „Złoty Laur Super Biznesu”. Nagroda ta przeznaczona jest dla osób, instytucji oraz firm, których działalność sprzyja rozwojowi oraz przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce. Jednym z tych wyróżnień uhonorowano Grupę Adamed.
27 września 2015
Wydarzenia

25th Economic Forum in Krynica Zdrój with participation of the Adamed

“How to build a strong Europe? Strategies for the future” — this motto was presented to the participants of the Economic Forum in Krynica, which took place on 8–10 September this year. The event, which has been organised for over 20 years now, is the most important meeting of the economic elite from Central and Eastern Europe.
11 września 2015
Wydarzenia

XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju z udziałem Grupy Adamed

„Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości” – takie hasło towarzyszyło uczestnikom krynickiego Forum Ekonomicznego, jakie odbyło się w dniach 8 - 10 września br. Organizowane od ponad 20 lat wydarzenie jest najważniejszym spotkaniem elity gospodarczej z Europy Środkowo-Wschodniej. W dyskusjach wzięła udział dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz – Dyrektor Generalny Grupy Adamed.
11 września 2015
Wydarzenia

Konferencja Ministra Zdrowia: „Polaków zdrowia portret własny 2015”

Z inicjatywy prof. Mariana Zembali - Ministra Zdrowia, 21 sierpnia br. w Gdańsku odbyła się kolejna konferencja z cyklu: „Polaków zdrowia portret własny”. Dr. n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Wiceprezes Grupy Adamed, znalazła się w gronie panelistów omawiających m.in. wyzwania, bariery i propozycje rozwiązań wspierających rozwój krajowego przemysłu farmaceutycznego.
24 sierpnia 2015
CSR

Obóz naukowy ADAMED SmartUP zakończony sukcesem

Przeprowadzenie elektroforezy białek, diagnoza chorego z nietypowymi objawami, mycie chirurgiczne, analiza sekwencji DNA, budowa profilu aerodynamicznego czy obsługa symulatora lotów - to tylko część zagadnień, jakimi zajmowali się młodzi pasjonaci wiedzy podczas innowacyjnego obozu naukowego realizowanego w ramach programu ADAMED SmartUP.
30 lipca 2015
CSR

Obóz naukowy ADAMED SmartUP

W niedzielę 12 lipca rozpoczął się innowacyjny obóz naukowy ADAMED SmartUP, podczas którego najzdolniejsza młodzież w kraju poszerza wiedzę z nauk ścisłych i przyrodniczych. Uczestnicy obozu odwiedzą także kluczowe ośrodki naukowe oraz wezmą udział w zajęciach na czołowych polskich uczelniach.
13 lipca 2015
CSR

Grupa Adamed partnerem Kuźni Młodych Talentów

W dniach 26-28 czerwca br. odbyły się warsztaty Akademii Młodych Uczonych PAN. Głównym celem spotkania było rozwijanie umiejętności potrzebnych w pracy naukowej oraz wyjście naprzeciw problemom jakie uczestnicy studiów doktoranckich napotykają na swej drodze u progu kariery naukowej.
1 lipca 2015
Wydarzenia

VI Poland Pharma Commerce Forum

W dniach 24-25 czerwca w Warszawie odbyło się szóste spotkanie Poland Pharma Commerce Forum. Konferencja co roku gromadzi Prezesów i Dyrektorów wiodących firm farmaceutycznych, którzy dzielą się swymi spostrzeżeniami i wiedzą z zakresu branży medycznej.
22 czerwca 2015
CSR

Sukces drużyny kolarskiej Grupy Adamed

W dniach 5-7 czerwca 2015 roku w Bychawie, pod Lublinem, odbyły się XII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym. Po ciężkich zmaganiach, na podium stanęli zawodnicy Grupy Adamed.
9 czerwca 2015
CSR

Kolejny etap rekrutacji w ADAMED SmartUP

Pierwsza edycja programu stypendialnego ADAMED SmartUP jest już na zaawansowanym etapie – z końcem maja odbyły się rozmowy rekrutacyjne na obóz naukowy. Rada Naukowa Programu wyłoniła 50 młodych pasjonatów nauki, którzy już w lipcu pojadą na innowacyjny obóz naukowy.
8 czerwca 2015
CSR

Licealiści z wizytą w Grupie Adamed

Uczniowie klasy o profilu medycznym z Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, odwiedzili 27 maja 2015 r. laboratoria Grupy Adamed. Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy naukowców z laboratoriów biologicznego i chemicznego oraz zdobyła informacje o programie ADAMED SmartUP.
28 maja 2015
Nagrody i wyróżnienia

W gronie laureatów IV edycji Listków CSR Polityki

Grupa Adamed znalazła się w prestiżowym gronie firm, które zostały laureatami IV edycji Listków CSR Polityki. Tytuł został przyznany firmie za wdrażanie wszystkich najistotniejszych kategorii zarządczych w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu oraz ciągłe doskonalenie swoich działań w tym zakresie.
20 maja 2015
CSR

ADAMED SmartUP odkrywa tajemnice DNA

Jak mądrze wykorzystać kod genetyczny? Dlaczego odkrycie struktury DNA w 1953 roku było jednym z najważniejszych osiągnięć XX wieku? Co sprawia, że informacje, zapisane na kilku milionach kilometrów DNA w organizmie człowieka czynią go tak wyjątkowym? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielali eksperci ADAMED SmartUP podczas Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej.
18 maja 2015
Wydarzenia

Grupa Adamed Partnerem Dnia Polskiej Farmacji

Jak wygląda prawo do zdrowia w Polsce, w teorii, a jak w praktyce? Na to pytanie szukano odpowiedzi podczas XIV edycji Dnia Polskiej Farmacji, konferencji zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą „Farmacja Polska" i Gazetę Farmaceutyczną. Szereg eksperckich prezentacji wraz z panelem dyskusyjnym odbył się 14 maja br. w Warszawie.
15 maja 2015
Nagrody i wyróżnienia

Nagroda PRB im. Jana Wejcherta

23 kwietnia w Warszawie, podczas uroczystej gali z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Marszałka Sejmu RP Radosława Sikorskiego oraz ponad 500 przedstawicieli świata biznesu, kultury, nauki i administracji, odbył się finał czwartej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.
27 kwietnia 2015
CSR

ADAMED SmartUP Academy odwiedza kolejne miasta

Z końcem marca w ramach programu ADAMED SmartUP, ruszył cykl bezpłatnych weekendowych warsztatów dla młodzieży realizowanych pod nazwą ADAMED SmartUP Academy. Do tej pory zajęcia odbyły się w Warszawie i Katowicach.
17 kwietnia 2015
CSR

Najbardziej pożądani pracodawcy w Polsce

9 kwietnia br. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie w odbyła się uroczystość wręczenia nagród „Najbardziej Pożądani Pracodawcy przez Specjalistów i Menedżerów”.
10 kwietnia 2015
Wydarzenia

ADAMED SmartUP na TEDx Warsaw

Czy małe rzeczy mogą mieć duże znaczenie? Jaki wpływ mają niewielkie owady na nasze życie i otaczający nas świat? Czy każdy może zostać fizykiem? Podczas wydarzenia TEDxWarszaw, które odbyło się 18 marca br. w siedzibie Teatru Polskiego w Warszawie, przedstawiciele ADAMED SmartUP opowiedzieli o wielkim znaczeniu małych rzeczy z perspektywy świata nauki.
19 marca 2015
Wydarzenia

Wystartował Program Kariera!

3 marca br. ruszyła 12. edycja Programu Kariera, prestiżowego programu płatnych praktyk organizowanego przez Polską Radę Biznesu. Aplikować do niego mogą studenci i absolwenci, którzy nie ukończyli 30 lat . Kandydaci powinni przesłać swoje zgłoszenia do 6 maja. Partnerem konkursu jest Grupa Adamed.
10 marca 2015
Wydarzenia

Mistrzowie Polski w Narciarstwie Alpejskim!

W dniach 6-7 marca br. w Krynicy-Zdroju odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych w Narciarstwie Alpejskim. W konkurencji Power Race i slalomie gigancie mężczyzn reprezentanci Grupy Adamed zajęli najwyższe miejsca na podium. W Mistrzostwach wzięło w sumie udział 183 uczestników z 23 firm farmaceutycznych.
9 marca 2015
Wydarzenia

ADAMED SmartUP uczestnikiem Drzwi Otwartych UM

Z początkiem marca Uniwersytet Medyczny w Łodzi otworzył swoje drzwi na spotkanie z młodzieżą licealną i gimnazjalną. Przyszli studenci mieli możliwość m.in. zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni oraz poznania działalności studenckich kół naukowych.
5 marca 2015
Wydarzenia

Inauguracja programu Ambasador Grupy Adamed

27 lutego br. w Pabianicach odbyło się spotkanie inauguracyjne Programu Ambasador. Projekt skierowany jest do studentów, którzy już od pierwszych lat studiów chcą rozwijać swoją karierę w Grupie Adamed.
2 marca 2015
Nagrody i wyróżnienia

Maciej Adamkiewicz uhonorowany medalem

19 lutego br. w Warszawie miała miejsce uroczystość obchodów 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej. Tegoroczny jubileusz świętowany był pod hasłem: „Doświadczenie zmienia perspektywę". Podczas uroczystej gali Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Adamed, otrzymał pamiątkowy medal z rąk Andrzeja Arendarskiego, Prezesa KIG.
20 lutego 2015
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed w gronie Solidnych Pracodawców 2014

12 lutego br. w Kopalni Soli „Wieliczka” odbyła się uroczysta Gala podsumowująca odsłonę projektu Solidny Pracodawca 2014. Nagrodę w imieniu firmy odebrały Monika Pawłowska, Kierownik ds. Rozwoju i Zaangażowania oraz Monika Grodzka, Kierownik ds. Rekrutacji.
13 lutego 2015
Wydarzenia

Konferencja „Next Step Poland”

31 stycznia br. w Cambridge odbyła się konferencja „Next Step Poland”, której celem było promowanie polskich pracodawców wśród polskich studentów kształcących się na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii. W wydarzeniu udział wzięło ponad 150 polskich studentów brytyjskich uczelni.
2 lutego 2015
CSR

VI Mistrzostwa Narciarskie Grupy Adamed

W dniach 23-25 stycznia w Białce Tatrzańskiej odbyły się już VI Mistrzostwa Grupy Adamed w Narciarstwie Alpejskim. W tegorocznej imprezie wzięli udział nie tylko doświadczeni pasjonaci narciarstwa, ale także amatorzy, którzy stawiali czoła zawodowcom.
26 stycznia 2015
Wydarzenia

Konkurs „Dziennikarz Medyczny Roku” rozstrzygnięty

Z początkiem roku odbyło się cykliczne spotkanie Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia, podczas którego wręczono nagrody w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku. Grupa Adamed została partnerem nagrody specjalnej w kategorii „Innowacje w medycynie i systemie ochrony zdrowia w Polsce”.
19 stycznia 2015
CSR

Grupa Adamed z wizytą w XIV Liceum im. S. Staszica

Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Adamed oraz Anna Kosińska, Project Manager programu ADAMED SmartUP, wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu z młodzieżą XIV Liceum im. S. Staszica w Warszawie. Podczas uroczystego wręczenia nagrody, uczniowie złożyli podziękowania za wsparcie działalności chemicznego koła naukowego.
15 stycznia 2015
CSR

Grupa Adamed odpowiada na potrzeby społeczne

Polskie przedsiębiorstwa odgrywają coraz większą rolę nie tylko w inicjowaniu zmian w gospodarce, ale również w polityce społecznej. Do zadań nowoczesnych firm należy więc nie tylko prowadzenie działalności biznesowej, ale także inicjowanie i wspieranie działań o charakterze społecznym. Przykładem organizacji, która od lat identyfikuje i odpowiada na ważne społecznie problemy jest Grupa Adamed.

23 grudnia 2014
CSR

Liderów innowacji trzeba poszukiwać już w szkole

Nowo podjęta inicjatywa edukacyjna ADAMED SmartUP ma na celu wsparcie i wypromowanie zdolnych uczniów jako przyszłych liderów innowacyjnej gospodarki. Program uczy niestandardowego patrzenia na naukę, rozwija pasje i zainteresowanie młodzieży naukami ścisłymi i przyrodniczymi, a w konsekwencji ma kierować ich na drogę kariery naukowej.

18 grudnia 2014
Wydarzenia

Zostań ambasadorem Grupy Adamed

Grupa Adamed rozpoczęła program ambasadorski skierowany do studentów uczelni, który umożliwia rozwój kariery zawodowej w strukturach firmy dzięki pierwszeństwu w programach stażowych. Program umożliwia również zdobycie cennego doświadczenia w działaniach operacyjnych. Ambasadorzy będą mieli możliwość zapoznania się z działalnością Grupy Adamed, zwiedzenia laboratoriów oraz konsultacji i wymiany doświadczeń z ekspertami firmy.

1 grudnia 2014
CSR

Roadshow ADAMED SmartUP zakończony!

Od 21 października do 25 listopada br. zespół projektowy I edycji ogólnopolskiego projektu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP pokonał ponad 5200 km, odwiedzając 20 najlepszych liceów w 18 miastach Polski. Spotkania z  ponad 1500 uczniami odbyły się w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Kielcach, Krakowie, Bielsko-Białej, Opolu, Wrocławiu, Żarach, Poznaniu, Zamościu, Bydgoszczy, Toruniu, Gdyni, Gdańsku, Radomiu, Białymstoku i Olsztynie.

28 listopada 2014
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem INNPoland.pl

Grupa Adamed – krajowy lider branży farmaceutycznej w Polsce, którego rozwój od lat inspirowany jest siłą innowacji – została partnerem platformy INNPoland.pl – serwisu w pełni poświęconego innowacyjności w biznesie, nauce i życiu społecznym. Działanie platformy wspierane jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Portal powstał z ramienia wydawcy popularnego portalu Natemat.pl i ma pełnić funkcję kompendium wiedzy o różnych wymiarach polskiej innowacyjności.

Szczegóły na: www.innpoland.pl

27 listopada 2014
Wydarzenia

Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji

W listopadzie br., w  Kalifornii odbył się Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji. Grupę Adamed w tym wyjątkowym wydarzeniu reprezentowali Maciej Adamkiewicz – Prezes Zarządu, Katarzyna Dubno – Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia oraz Marcin Kołaczkowski – Wiodący Naukowiec w Dziale Badawczym CNS.

25 listopada 2014
Wydarzenia

X Konferencja Przemysłu Farmaceutycznego

W dniach 27-28 października odbyła się jubileuszowa X konferencja Przemysłu Farmaceutycznego. Honorowym partnerem tego wydarzenia została Grupa Adamed.

29 października 2014
Wydarzenia

II ogólnopolska konferencja naukowa w Łodzi

W dniu 27 października 2014 odbyła się II ogólnopolska konferencja naukowa pod nazwą: „Logistyka społeczna, ochrona zdrowia, odpowiedzialne łańcuchy dostaw”. Organizatorami wydarzenia były Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, natomiast w gronie jego partnerów znalazła się Grupa Adamed.

28 października 2014
Wydarzenia

Polski Kongres Gospodarczy z udziałem Małgorzaty Adamkiewicz

W dniach 22-23 października br. w Warszawie odbył się Polski Kongres Gospodarczy: „Nauka dla biznesu, biznes dla nauki” zorganizowany przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Gościem honorowym Kongresu był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

27 października 2014
Wydarzenia

Grupa Adamed na rozdaniu Nagród Naukowych Polityki

Już po raz czternasty wyłoniono laureatów Nagród Naukowych Polityki – w tym roku po raz pierwszy partnerem tego prestiżowego i cenionego konkursu naukowego, została Grupa Adamed.

20 października 2014
CSR

Wystartował ADAMED SmartUP!

17 października 2014 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się inauguracja wyjątkowego projektu naukowo-edukacyjnego Adamed Smart UP, którego inicjatorem jest powołana w lipcu bieżącego roku Fundacja Grupy Adamed. Podczas konferencji odbyła się również debata naukowa pt. „Jak szlifować młode talenty?”, w której uczestniczyła dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz – Prezes Fundacji Grupy Adamed, prof. Sir Leszek Borysiewicz – Rektor University of Cambridge), prof. Władysław Wieczorek – Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej, prof. Jakub Gołąb – Kierownik Zakładu Immunologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz młodzi ambasadorzy programu ADAMED Smart UP. W spotkaniu wzięli udział uczniowie warszawskich gimnazjów i liceów oraz zaproszeni goście i media.

20 października 2014
Wydarzenia

Europejski Parlament Przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z krajów Unii Europejskiej oraz z nią stowarzyszonych mieli możliwość 16 października br. debatować o europejskiej gospodarce na zasadach obowiązujących w Parlamencie Europejskim. Podczas tego wydarzenia Grupę Adamed reprezentował Prezes Maciej Adamkiewicz.

20 października 2014
Wydarzenia

„Liderzy w sektorze ochrony zdrowia”

13 października w sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się uroczystość zakończenia II edycji projektu „Liderzy w ochronie zdrowia”, realizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi. W tym roku Grupa Adamed po raz pierwszy została partnerem tego wydarzenia.

14 października 2014
Wydarzenia

Grupa Adamed uczestnikiem targów CPhI

Tegoroczna edycja Światowych Targów Farmaceutycznych odbyła się w dniach 7-9 października w Paryżu. Grupa Adamed zaprezentowała się na nich już po raz czternasty.

13 października 2014
CSR

Nagrody Narodowego Centrum Nauki rozdane!

Z początkiem października po raz drugi została wręczona Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla młodych naukowców, przyznawana w trzech obszarach badawczych: nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce, nauki o życiu oraz nauki ścisłe i techniczne. Grupa Adamed ufundowała nagrodę dla laureata wyłonionego w dziedzinie nauk o życiu.

10 października 2014
Wydarzenia

Grupa Adamed inspiruje dziennikarzy

Innowacyjność w przemyśle farmaceutycznym to główny temat wystąpienia Katarzyny Dubno, Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed, podczas XIII Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia i ma na celu dostarczyć dziennikarzom z całej Polski rzetelną wiedzę merytoryczną oraz zainspirować ich do podejmowania różnorodnych tematów związanych z szeroko rozumianym zdrowiem. Konferencja odbyła się w dniach 26-29 września 2014 r. i zgromadziła kilkudziesięciu dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych.

10 października 2014
Wydarzenia

Grupa Adamed na EFNI 2014

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed, wzięła udział w debacie pt.: Liderzy przyszłości – jak ich znaleźć i przygotować do wyzwań XXI wieku?, która odbyła się w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI) w Sopocie w dniach 1-3 października br.Żyjemy dziś w czasach, w których możemy skopiować praktycznie wszystko – model biznesowy, strategię, procesy i procedury, produkty i kanały sprzedaży. Nie da się jednak skopiować ludzkiego umysłu. To właśnie ludzki umysł jest najważniejszym elementem budowania przewagi rynkowej globalnych przedsiębiorstw. Przyciągając utalentowane młode osoby do Grupy Adamed, budujemy przewagę konkurencyjną naszej firmymówiła Małgorzata Adamkiewicz.

6 października 2014
Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem Innovative Europe

Grupa Adamed została partnerem konferencji „Innowacyjna Europa – przyszłość współpracy nauki i biznesu" odbywającej się w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei. Krzysztof Kurowski, Dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego, na przykładzie Grupy Adamed omówił drogę, jaką pokonała firma, by stać się dziś liderem innowacji krajowego rynku farmaceutycznego.

1 października 2014
Wydarzenia

Grupa Adamed na targach CPhI w Paryżu

Już po raz czternasty Grupa Adamed weźmie udział w największych na świecie targach CPhI Worldwide, które tym razem odbędą się w Paryżu w dniach 7-9 października br.

2 września 2014
Wydarzenia

Grupa Adamed inkubatorem nowych idei

W lipcowym numerze brytyjskiego magazynu Pharma Boardroom ukazał się raport na temat polskiego rynku farmaceutycznego.

16 lipca 2014
Wydarzenia

Kampania wizerunkowa Grupy Adamed

Innowacyjne projekty, pasja i zaangażowanie wielu ludzi oraz nowoczesne leki powstające w oparciu o polską myśl naukową – to obraz Grupy Adamed przedstawiony w startującej właśnie kampanii telewizyjnej. Spoty wizerunkowe możemy oglądać w największych stacjach TV od 13 lipca br.

14 lipca 2014
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed nagrodzona

Renomowane programy stażowe, współpraca z autorytetami naukowymi, udostępnianie prestiżowych szkoleń – to tylko przykłady inwestycji firmy w rozwój kapitału ludzkiego. Za prorozwojową politykę personalną, Adamed został uhonorowany tytułem Solidnego Pracodawcy Branży Farmaceutycznej.

9 czerwca 2014
Nagrody i wyróżnienia

Nominacja do Nagrody Gospodarczej Prezydenta

Grupa Adamed znalazła się w zaszczytnym gronie trzech firm nominowanych do Nagrody Gospodarczej przyznawanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w kategorii Trwały Sukces.

4 czerwca 2014
Rozwój i innowacje

Badają i rozwijają – Puls Biznesu o Grupie Adamed

Inwestycje w innowacje powinny być elementem strategii każdej firmy farmaceutycznej, która myśli o rozwoju. Przykładem takiej firmy jest Grupa Adamed. W dodatku tematycznym, poświęconym farmacji, który ukazał się w Pulsie Biznesu ukazał się artykuł „Badają i rozwijają”, opisujący działalność R&D prowadzoną przez polskie firmy. Materiał wzbogacają wypowiedzi przedstawicieli branży, między innymi Krzysztofa Kurowskiego, Dyrektora R&D Grupy Adamed.

30 maja 2014
Rozwój i innowacje

Miejsce, gdzie rozwija się innowacja

Z okazji obchodów 25-lecia transformacji ustrojowej miesięcznik Forbes przygotował specjalny album, prezentujący polskie firmy, które w tym czasie osiągnęły największe sukcesy na rynku – wśród nich znalazła się Grupa Adamed.

30 maja 2014
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Grupa Adamed znalazła się wśród 15 przedsiębiorstw nominowanych w XII Edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Firma została nominowana w nowej kategorii „Trwały sukces” powstałej z inicjatywy Prezydenta RP z okazji 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu. W tej kategorii zostały nominowane przedsiębiorstwa, które od dziesięcioleci osiągają trwały i zrównoważony rozwój, są liderami polskiej gospodarki i stale wyróżniają się innowacyjnością i kreatywnością.

28 maja 2014
Rozwój i innowacje

Innowacyjne 10 lat w UE

Grupa Adamed włączyła się w obchody 10-lecia Polski w Unii Europejskiej i z tej okazji przygotowała specjalny wykład odpowiadający na pytanie: „Jak powstaje innowacja?”. O tym, jak opracowywane są innowacyjne terapie opowie dr Jerzy Pieczykolan, Kierownik Laboratorium Badawczego w Grupie Adamed.

6 maja 2014
Wydarzenia

Globalizacja szansą na sukces

Podnoszenie konkurencyjności oraz wsparcie ze strony państwa w procesie globalizacji to czynniki, dzięki którym Polska stale zyskuje na atrakcyjności inwestycyjnej, a krajowe przedsiębiorstwa mogą rozwijać innowacyjne ramię działalności. Przykładem firmy, która dzięki innowacyjności od lat konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku jest Grupa Adamed, obecna dziś w ponad 40 krajach na świecie, posiadająca w swoim portfolio blisko 250 produktów nowej generacji.

29 kwietnia 2014
Nagrody i wyróżnienia

Adamed znowu na podium!

Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych w Narciarstwie Alpejskim wpisały się w kalendarz zimowych wydarzeń Grupy Adamed. Rozgrywki, odbywające się w tym roku już po raz 13. udowodniły, że tradycją stało się także odnoszenie spektakularnych sukcesów przez narciarską reprezentację Ski Team Adamed Group.

21 marca 2014
Wydarzenia

Program Kariera 2014 rozpoczęty!

Z początkiem marca br. rozpoczęła się 11. edycja prestiżowego Programu Kariera – projektu stażowego Polskiej Rady Biznesu. Partnerem konkursu jest Grupa Adamed.

10 marca 2014
CSR

Grupa Adamed wspiera rozwój talentów

Wspierając rozwój polskiej myśli innowacyjnej poprzez wzmacnianie kompetencji menedżerskich, z końcem 2013 r. Grupa Adamed uruchomiła projekt Adamed University. W ramach tego wyjątkowego przedsięwzięcia firma umożliwia swoim współpracownikom udział w prestiżowych szkoleniach i warsztatach, tworząc w ten sposób środowisko pracy sprzyjające rozwojowi zawodowemu.

17 lutego 2014
CSR

V Mistrzostwa Narciarskie Grupy Adamed

W dniach 7-9 lutego 2014 r. w Oravicach (Słowacja) już po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Grupy Adamed w Narciarstwie Alpejskim. Zawody stanowiły zarazem eliminacje do drużyny Adamed Ski Team. Zespół, pod przewodnictwem kapitana Bartosza Komendery, będzie reprezentował firmę podczas Mistrzostw Polski Firm Farmaceutycznych 2014 w Narciarstwie Alpejskim.

11 lutego 2014
CSR

Delegacja z Korei Płd. w Grupie Adamed

Grupa Adamed podpisała w 2013 roku z koreańską firmą Daesan trzyletni kontrakt na dystrybucję proszku aroniowego. W ramach rozpoczętej współpracy pod koniec stycznia Grupę Adamed odwiedziła delegacja koreańskiego partnera. Podczas wizyty omówiono kwestie prowadzenia badań nad rozwojem produktów aroniowych oraz ich zastosowaniem w medycynie.

7 lutego 2014
Rozwój i innowacje

Kadra naukowa stymuluje innowacyjność

Wywiad z dr n.  med. Małgorzatą Adamkiewicz, Dyrektorem Generalnym Grupy Adamed na temat sposobów odwrócenia emigracyjnego trendu kadry naukowej oraz czynników wspierających rozwój polskiej myśli innowacyjnej.

13 grudnia 2013
Nagrody i wyróżnienia

Odznaczenie dla Macieja Adamkiewicza

Prezes Grupy Adamed, Maciej Adamkiewicz, został odznaczony prezydenckim Złotym Krzyżem Zasługi za nadzwyczajne zasługi dla państwa oraz obywateli. Uroczyste nadanie odznaczeń odbyło się 16 listopada 2013 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

18 listopada 2013
Wydarzenia

Adamed na targach BIO-Europe 2013

Z początkiem listopada br. w Wiedniu odbyła się kolejna edycja „BIO-Europe” – największego w Europie wydarzenia partneringowego w dziedzinie innowacji biotechnologicznej. Podczas tych trzydniowych targów eksperci Grupy Adamed odbyli blisko 30 spotkań z przedstawicielami koncernów firm farmaceutycznych i funduszy inwestycyjnych z całego świata.

8 listopada 2013
Wydarzenia

Grupa Adamed na targach CPhI Worldwide 2013

Grupa Adamed wzięła udział w targach CPhI Worldwide – jednym z największych wydarzeń biotechnologicznych i farmaceutycznych na świecie. To już 13. edycja targów, w których uczestniczyła firma.

25 października 2013
Wydarzenia

Grupa Adamed Partnerem IX Forum Rynku Zdrowia

Krzysztof Kurowski, Dyrektor ds. Operacyjnych i R&D Grupy Adamed oraz Prezes Zarządu Polfy Pabianice, wziął udział w dyskusji na temat: „Badania, rozwój i co dalej?”, która miała miejsce 23 października br. podczas IX Forum Rynku Zdrowia.

24 października 2013
Wydarzenia

Grupa Adamed na IX Forum Rynku Zdrowia

Krzysztof Kurowski, Dyrektor ds. Operacyjnych i R&D Grupy Adamed, Prezes Zarządu Polfy Pabianice, weźmie udział w debacie „Badania, rozwój i co dalej?”, organizowanej w ramach IX Forum Rynku Zdrowia. Partnerem wydarzenia została Grupa Adamed.

22 października 2013
Wydarzenia

Maciej Adamkiewicz na gali Innowatory

17 października br. po raz trzeci zostały wręczone „Innowatory WPROST” – wyjątkowe wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych firm, przyznawane przez redakcję tygodnika Wprost. W 2012 r., w drugiej edycji konkursu, wyróżnienie zdobyła Grupa Adamed. W tym roku zwycięzcom kategorii farmacja/medycyna nagrody wręczył Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Adamed. Grupa Adamed była też Partnerem tegorocznej gali.

17 października 2013
Wydarzenia

Europejskie Forum Nowych Idei

„Jak wyzwolić innowacyjność europejskiej gospodarki?” – to tytuł panelu dyskusyjnego z udziałem Prezesa Zarządu Grupy Adamed Macieja Adamkiewicza, który odbył się 26 września br., podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI) w Sopocie.

1 października 2013
Wydarzenia

Adamed na Europejskim Forum Nowych Idei

Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Adamed, weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Jak wyzwolić innowacyjność europejskiej gospodarki?”, który odbędzie się już 26 września br. w Sopocie w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei.

24 września 2013
Wydarzenia

Adamed na XXIII Forum Ekonomicznym

„To odpowiedni moment do budowania R&D”powiedział Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Adamed, podczas panelu dyskusyjnego pt.: Prace badawczo-rozwojowe – żyła złota czy problem?, który odbył się 5 września br. w ramach XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

10 września 2013
Wydarzenia

Adamed we Frankfurcie na targach CPhI Wordwide

Już po raz 13. Grupa Adamed weźmie udział w największych na świecie targach CPhI Worldwide, które tym razem odbędą się 22-24 października bieżącego roku we Frankfurcie.

26 lipca 2013
CSR

Adamed sponsorem turnieju tenisowego

Grupa Adamed została oficjalnym sponsorem Narodowych Mistrzostw Polski atp w tenisie – najważniejszego w sezonie amatorskiego turnieju tego typu, który odbędzie się w dniach 13-18 lipca na kortach „Warszawianki”. W wydarzeniu weźmie udział blisko 400 uczestników, a także znane osobistości ze świata mediów i sportu.

12 lipca 2013
CSR

Potrójne mistrzostwo teamu kolarskiego Adamed

Team kolarski Grupy Adamed wrócił z 11. Mistrzostw Polski Lekarzy i Farmaceutów w Kolarstwie Szosowym z trzema tytułami Mistrzów Polski oraz jednym tytułem wicemistrzowskim. Zawody odbyły się 14 i 15 czerwca br. w Bychawie k/Lublina.

18 czerwca 2013
Nagrody i wyróżnienia

Złota statuetka dla "Polki w ciąży"

Kampania społeczna Grupy Adamed pod hasłem: „Polka w ciąży”, realizowana we współpracy z agencją Headlines Porter Novelli, została uhonorowana złotą statuetką w prestiżowym konkursie SABRE EMEA Awards 2013.

7 czerwca 2013
Wydarzenia

V Europejski Kongres Gospodarczy

Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Adamed i Krzysztof Kurowski, Prezes Zarządu Polfy Pabianice oraz Dyrektor ds. Operacyjnych i R&D Grupy Adamed wzięli udział w panelach dyskusyjnych podczas V Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się w dniach 13-15 maja w Katowicach.

16 maja 2013
Wydarzenia

Europejski Kongres Gospodarczy 2013

Już po raz czwarty Grupa Adamed będzie uczestniczyć w Europejskim Kongresie Gospodarczym. W panelach eksperckich udział wezmą: Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Adamed oraz Krzysztof Kurowski, Prezes Zarządu Polfy Pabianice oraz Dyrektor ds. Operacyjnych i R&D Grupy Adamed. Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 13-15 maja 2013 r. w Katowicach.

10 maja 2013
Nagrody i wyróżnienia

„Polka w ciąży” - SABRE Awards 2013

Kampania Grupy Adamed pod hasłem: „Polka w ciąży”, realizowana wspólnie z agencją Headlines Porter Novelli, została nominowana do prestiżowej nagrody SABRE Awards 2013.

26 kwietnia 2013
Wydarzenia

Oeparol Stimulance-dojrzałe odmładzanie!

Pod hasłem: „Dojrzałe odmładzanie” ruszyła ogólnopolska kampania reklamowa kosmetyków Oeparol Stimulance.

24 kwietnia 2013
Nagrody i wyróżnienia

Diamentowe wyróżnienie dla Polfy Pabianice

Polfa Pabianice – centrum produkcyjno-logistyczne Grupy Adamed – zdobyła wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2013. Nagrodę dla firmy odebrał Prezes Krzysztof Kurowski, podczas uroczystej gali, która odbyła się w 17 kwietnia w Łodzi.

23 kwietnia 2013
Rozwój i innowacje

Recepta na rozwój

Inwestycje w innowacje są nieodzownym elementem długofalowej strategii każdej nowoczesnej firmy farmaceutycznej – mówi dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed, w rozmowie z tygodnikiem WPROST.

22 kwietnia 2013
Wydarzenia

Ibupar z kampanią reklamową!

Ibupar 100% SIŁA I EXTRA CENA – pod takim hasłem ruszyła pierwsza ogólnopolska kampania przeciwbólowego leku Grupy Adamed. Kampania jest skoncentrowana na pięciu największych polskich miastach: Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu oraz Trójmieście.

8 kwietnia 2013
Wydarzenia

Oeparol Extra Odporność bohaterem spotu TV!

9 marca br. ruszyła telewizyjna kampania preparatu Oeparol Extra Odporność – nowoczesnego suplementu diety od Grupy Adamed, wspomagającego naturalne siły obronne i odporność organizmu. Spot emitowany jest na antenie TVP, TVN oraz telewizji Polsat.

22 marca 2013
CSR

Program Kariera wystartował!

Ruszyła jubileuszowa 10. edycja prestiżowego programu stażowego: „Kariera”, organizowanego przez Polską Radę Biznesu. Grupa Adamed jest partnerem programu.

11 marca 2013
Wydarzenia

Adamed na BIO-Europe Spring 2013

Adamed weźmie udział w siódmej edycji dorocznej konferencji BIO-Europe Spring, która odbędzie się w Barcelonie w dniach 11-13 marca br. BIO-Europe Spring jest największą konferencją partneringową w dziedzinie innowacji biofarmaceutycznej w Europie. W tym roku swoje uczestnictwo zapowiedziało 2000 przedstawicieli kadry kierowniczej z ponad 1200 firm.

4 marca 2013
Wydarzenia

Kampania Flexinovo przedłużona!

Z początkiem lutego br. pod hasłem: „Bogaty skład na zdrowe i silne stawy” ponownie ruszyła kampania radiowa Flexinovo. Swym zasięgiem obejmuje stacje ogólnopolskie: RMF, ZET, Polskie Radio 1 i 2 oraz rozgłośnie lokalne.

13 lutego 2013
CSR

IV Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim

W dniach 11-13 stycznia 2013 r. Oravicach przy świetnych warunkach narciarskich oraz doskonałej pogodzie odbyły się IV Mistrzostwa Grupy Adamed w Narciarstwie Alpejskim. Zawody były także eliminacjami do drużyny Grupy Adamed Ski Team, która będzie reprezentowała nas w Mistrzostwach Polski Firm Farmaceutycznych w Narciarstwie Alpejskim w Krynicy.

1 lutego 2013
Wydarzenia

Refundacja2012.pl w nowej wersji

Serwis internetowy refundacja2012.pl został wzbogacony o nowe elementy. Dzięki temu stanowi on jeszcze lepsze źródło informacji dla lekarzy i farmaceutów na temat zagadnień związanych z ustawą refundacyjną. Nowością jest wyszukiwarka leków, która znacznie ułatwia korzystanie z serwisu, pozwalając na szybkie uzyskanie informacji o produktach leczniczych. Zaktualizowano również pytania i odpowiedz
11 grudnia 2012
Wydarzenia

Projekt ONCO-3CLA

Celem projektu jest poszukiwanie terapii celowanych na guzy lite. Badania są realizowane w laboratoriach Grupy Adamed we współpracy z czołowymi naukowcami w kraju. W tym roku projekt otrzymał nominację w polskiej edycji konkursu Prix Galien, w kategorii: „Innowacyjna praca badawcza”.
3 grudnia 2012
Wydarzenia

Adamed Group receives Golden Stapler

The Golden Stapler for the past ten years has been recognizing top PR initiatives in the country. This year’s final was held on November 16th. Adamed Group won in the Best Educational Campaign category for its Woman in pregnancy. This campaign was run in the beginning of 2012 and was split into three segments.
30 listopada 2012
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed nagrodzona Złotym Spinaczem

16 listopada br. odbył się finał konkursu Złoty Spinacz, który od dziesięciu lat wyróżnia najlepsze działania w branży PR. W tym roku statuetkę, w kategorii „Najlepsza Kampania Edukacyjna”, otrzymała Grupa Adamed, za projekt Polka w ciąży. Kampania została zrealizowana na początku roku 2012 i składała się z trzech cykli tematycznych.
30 listopada 2012
Nagrody i wyróżnienia

Prix Galien 2012

Grupa Adamed otrzymała nominację w plebiscycie ze względu na badania prowadzone przez firmę w ramach projektu ONCO-3CLA. Jego celem jest poszukiwanie terapii celowanych na guzy lite. Badania są realizowane w laboratoriach Grupy Adamed we współpracy z czołowymi naukowcami w naszym kraju. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 20 listopada br. podczas uroczystej Gali w hotelu Intercontinental.

22 listopada 2012
Wydarzenia

Adamed w gronie laureatów nagrody

Perły Polskiej Gospodarki

21 listopada 2012
Nagrody i wyróżnienia

Nominacja do nagrody dla Grupy Adamed

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego

16 listopada 2012
Wydarzenia

„Cała Polska leczy nadciśnienie”

„Cała Polska leczy nadciśnienie” – narodowy program wspierany przez Grupę Adamed wśród najlepszych polskich programów promocji zdrowia.

14 listopada 2012
Wydarzenia

Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi

Już po raz piąty, 7 i 8 listopada w Łodzi odbyło się spotkanie przedstawicieli administracji regionu łódzkiego, z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorców i instytucji. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia był rozwój innowacyjnej gospodarki regionów.

9 listopada 2012
Wydarzenia

Grupa Adamed na VIII Forum Rynku Zdrowia

24-25 października br. odbyło się VIII Forum Rynku Zdrowia, jedno z ważniejszych spotkań w  roku poświęconych kondycji i perspektywom rozwoju ochrony zdrowia. W licznych panelach wzięli udział przedstawiciele administracji, branży farmaceutycznej oraz medycznej. Grupa Adamed prezentowała w trakcie Forum wyniki projektu ONCO-3 CLA.

6 listopada 2012
Wydarzenia

Flexinovo – trzecie opakowanie gratis!

„Bogaty skład na zdrowe i silne stawy” – tak brzmi hasło reklamowe kampanii radiowej preparatu Flexinovo, która rozpoczęła się 29 października i potrwa aż do 18 listopada br.

 

5 listopada 2012
Wydarzenia

Radiowa kampania reklamowa Oeparol Extra Odporność

„Gdy odporność wzmocnić chcesz, Oeparol Extra bierz!”

18 października 2012
Wydarzenia

Reklama telewizyjna preparatów Nervomix

Ruszyła kampania telewizyjna dedykowana linii preparatów Nervomix, która potrwa do końca listopada br. Swym zasięgiem obejmuje stacje ogólnopolskie: TVP, TVN, Polsat oraz stacje tematyczne.

16 października 2012
Rozwój i innowacje

Innowacje a przemysł kosmetyczny

W dniach 8-9  października 2012 r. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego obchodził 10-lecie istnienia.

15 października 2012
Wydarzenia

Grupa Adamed na targach CPhI Worldwide 2012

W dniach 9-11 października, Grupa Adamed po raz 12 miała okazję uczestniczyć w 23. edycji targów CPhI, które w tym roku miały miejsce w Madrycie. W targach, stanowiących jedno z największych, światowych wydarzeń branży farmaceutycznej i biotechnologicznej, wzięło udział ponad 2 tysiące wystawców oraz prawie 30 tysięcy uczestników z ponad 130 krajów.

12 października 2012
Nagrody i wyróżnienia

Statuetka Innowator Wprost 2012 dla Grupy Adamed

Grupa Adamed została wyróżniona, nie tylko jako producent leków, ale i najbardziej innowacyjna, polska firma farmaceutyczno-medyczna, prowadząca projekty badawcze w obszarze neuropsychiatrii i onkologii.

9 października 2012
Wydarzenia

Grupa Adamed w „Sygnałach Dnia”

Pod koniec ubiegłego miesiąca, przedstawiciel Grupy Adamed – dr Jerzy Pieczykolan wziął udział w audycji: „Sygnały Dnia”, nadawanej w Programie 1 Polskiego Radia. Po laboratoriach Grupy Adamed oprowadził radiową specjalistkę od tematów medycznych – Panią Alicję Duszę, opowiadając jej o prowadzonych przez firmę projektach innowacyjnych, zmierzających do opracowania skutecznych terapii w obszarze onkologii i neuropsychiatrii.

4 października 2012
Wydarzenia

Kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

W dniach 19-22 września w Katowicach odbyło się najważniejsze spotkanie naukowe ginekologów i położników tego roku: XXXI Kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Hasłem przewodnim spotkania była: „Kobieta XXI wieku”.

2 października 2012
Wydarzenia

Adamed Partnerem Polskiej Kardiologii 2012

20 września br. podczas uroczystej inauguracji XVI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, po raz kolejny wyróżniono Grupę Adamed, nadając jej tytuł Partnera Polskiej Kardiologii 2012. Nagrodę z rąk prof. dr hab. n. med. Janiny Stępińskiej – Prezesa Zarządu Głównego PTK, odebrała Małgorzata Adamkiewicz – Dyrektor Generalny Grupy Adamed.

29 września 2012
Wydarzenia

TVP Info – Era Wynalazków

Przedstawiciele Grupy Adamed wzięli udział w programie popularnonaukowym "Era Wynalazków" emitowanym na antenie TVP Info. Program promuje dokonania polskiej nauki i pokazuje polskich naukowców zaangażowanych w projekty badawcze. Odcinek poświęcony został najnowszym wynikom badań nad nowymi terapiami celowanymi w onkologii.

21 września 2012
Nagrody i wyróżnienia

Adamed nominowany do nagrody Prix Galien

20 listopada br. w Warszawie, odbędzie się uroczysta ceremonia rozdania nagród pierwszej polskiej edycji konkursu Prix Galien Polska 2012. Wśród polskich przedsiębiorstw farmaceutyczno-medycznych, nominowanych do tej nagrody, w kategorii – Innowacyjna praca badawcza, znalazła się Grupa Adamed.

21 września 2012
CSR

„Kocham Pabianice!” - jesienny piknik edukacyjny

„Kocham Pabianice!” – Grupa Adamed na jesiennym pikniku edukacyjnym dla mieszkańców Pabianic.

20 września 2012
Rozwój i innowacje

Przystanek Innowacje

Przedstawiciele Grupy Adamed zabrali głos w dyskusji na temat innowacyjności polskiej gospodarki oraz współpracy sektora farmaceutycznego z przedstawicielami polskiej nauki.

17 września 2012
Wydarzenia

Adamed na targach CPhl Worldwide

Grupa Adamed po raz kolejny weźmie udział w największych na świecie targach branży farmaceutycznej CPhI Worldwide.

14 września 2012
Wydarzenia

XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy

6 września 2012 r. zakończyło się XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój. Przedstawiciele Grupy Adamed aktywnie uczestniczyli w panelach dyskusyjnych poświęconych m.in. ochronie zdrowia w Polsce.

10 września 2012
Nagrody i wyróżnienia

Nominacja do nagrody Wprost - Innowator 2012

Pod koniec września br., tygodnik „Wprost” po raz kolejny wyłoni przedsiębiorstwa, które nagrodzone zostaną statuetką „Innowatora 2012”.

10 września 2012
Wydarzenia

Adamed na Forum Ekonomicznym w Krynicy

W dniach 4-6 września br. w Krynicy odbędzie się XXII Forum Ekonomiczne, w którym po raz kolejny udział weźmie Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Adamed.

30 sierpnia 2012
Nagrody i wyróżnienia

Grupa Adamed Rynkowym Liderem Innowacji 2012

Przełomowość wyników prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi terapiami dla pacjentów oraz stała współpraca ze środowiskiem naukowym zadecydowały o przyznaniu Grupie Adamed tytułu Rynkowego Lidera Innowacji 2012.

1 sierpnia 2012
Wydarzenia

Rak na celowniku naukowców z Adamedu

O pracach nad innowacyjnym projektem ONCO-3 CLA opowiadają naukowcy z Grupy Adamed: dr Jerzy Pieczykolan i Marcin Szczeciński. Tekst ukazał się w najnowszym numerze magazynu The Polish Science Voice.

13 lipca 2012
Wydarzenia

Seminarium w Kancelarii Prezydenta RP

W czwartek 5 lipca br. odbyło się seminarium eksperckie "Efektywne wykorzystanie funduszy publicznych na rozwój innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki w okresie 2014-2020" z udziałem Macieja Adamkiewicza, Prezesa Grupy Adamed.

6 lipca 2012
Nagrody i wyróżnienia

Maciej Adamkiewicz - Rzetelny dla Biznesu

23 czerwca br. w hotelu Gromada, odbyła się uroczysta gala, w trakcie której – na wniosek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – Maciej Adamkiewicz został nagrodzony statuetką, za promowanie polskiej marki poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w branży farmaceutyczno-biotechnologicznej. Nagrodę w imieniu Prezesa Grupy Adamed odebrał Tomasz Leleno, PR Manager.

25 czerwca 2012
CSR

Mistrzowskie tytuły teamu kolarskiego Grupy Adamed

8 i 9 czerwca 2012 w Bychawie odbyły się 10. Mistrzostwa Lekarzy i Farmaceutów w Kolarstwie Szosowym.

11 czerwca 2012
Nagrody i wyróżnienia

Adamed na BIO International Convention 2012

Grupa Adamed będzie uczestnikiem Bio International Convention 2012, jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych branży biotechnologicznej na świecie, które odbędzie się w dniach od 18 do 21 czerwca br. w Bostonie.

4 czerwca 2012
Wydarzenia

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Grupa Adamed, jako jedyna polska firma farmaceutyczna została nominowana do nagrody w kategorii: „Innowacyjność”. Potwierdzenie nominacji osobiście odebrali Małgorzata i Maciej Adamkiewicz. Uroczystość, z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, odbyła się 29 maja br. w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

1 czerwca 2012
Wydarzenia

Promocja „Flexinovo - trzecie opakowanie gratis”

Od 1 czerwca do 31 grudnia 2012 r., dla wszystkich osób dbających o wytrzymałość i sprawność swoich stawów trwa specjalna promocja konsumencka.

31 maja 2012
Wydarzenia

Grupa Adamed na Kongresie Innowacyjnej Gospodarki

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło przesłanie: Innowacyjność – jak to robią inni? Uczymy się od najlepszych.

26 maja 2012
Wydarzenia

Narodowy Tydzień Pomiaru Ciśnienia

Dobiegł końca Narodowy Tydzień Pomiaru Ciśnienia, w trakcie którego poszczególne grupy zawodowe, m.in. dziennikarze oraz pracownicy służby zdrowia, mieli okazję zmierzyć swoje ciśnienie. W akcji wzięła także udział była Minister Zdrowia, a obecna Marszałek Sejmu Pani Ewa Kopacz.

21 maja 2012
Wydarzenia

Europejski Kongres Gospodarczy 2012

W dniach 14-16 maja w Katowicach odbył się IV Europejski Kongres Gospodarczy. Grupa Adamed była partnerem oraz czynnym uczestnikiem sesji poświęconych przemysłowi farmaceutycznemu i polityce lekowej oraz innowacjom.

17 maja 2012
CSR

Dobra praktyka współpracy na linii biznes-nauka

Choć większość polskich przedsiębiorców negatywnie ocenia możliwość nawiązania współpracy z ośrodkami akademickimi i nie dostrzega potencjalnych korzyści z niej wynikających, to konkretne przykłady takiego „połączenia sił” wskazują, że jest ono nie tylko możliwe, ale także korzystne dla obu stron oraz – w dłuższej perspektywie – dla rozwoju polskiej gospodarki. Tak jest w przypadku firmy Adamed, która przy opracowywaniu innowacyjnej terapii przeciwnowotworowej współpracuje z wieloma polskimi ośrodkami akademickimi.

16 maja 2012
CSR

Pabianicki Dzień Zdrowia i Urody

13 maja br. w Pabianicach odbył się „Pabianicki Dzień Zdrowia i Urody”. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zasięgnąć porad jak zadbać o swoje zdrowie oraz wygląd. Jednym z partnerów wydarzenia była Grupa Adamed. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 i potrwała do późnych godzin popołudniowych.

14 maja 2012
Wydarzenia

Grupa Adamed na Europejskim Kongresie Gospodarczym

W dniach 14-16 maja w Katowicach odbędzie się IV Europejski Kongres Gospodarczy. Jest to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowej. Grupa Adamed ponownie została partnerem sesji tematycznych odbywających się w  trakcie tego wydarzenia.

7 maja 2012
Wydarzenia

Nowa linia pielęgnacyjna dermokosmetyków Oeparol

Nowa linia pielęgnacyjna dermokosmetyków Oeparol

4 maja 2012
Wydarzenia

Lutezany – zadbaj o lepszy o wzrok

Grupa Adamed poszerzyła portfolio swoich suplementów diety działających ochronnie i wspomagająco na wzrok o nowe preparaty – Lutezany (Lutezan, Lutezan Omega 3, Lutezan Multivita).

2 maja 2012
Wydarzenia

Hialeye - specjalista od nawilżania oczu

Grupa Adamed poszerzyła swoje portfolio o nawilżające krople do oczu – Hialeye, chroniące i nadające ulgę przy objawach zespołu suchego oka. Krople zawierają kwas hialuronowy – naturalny składnik ludzkich łez.

2 maja 2012
Wydarzenia

Atoperal Baby-nowa linia pielęgnacyjna dla dzieci

Atoperal Baby – nowa linia pielęgnacyjna dla dzieci.

1 maja 2012
Wydarzenia

Grupa Adamed Honorowym Gospodarzem Konferencji

„Bezpieczny i Innowacyjny Przemysł Farmaceutyczny i Kosmetyczny”

16 kwietnia 2012
Wydarzenia

Polska do boju!

Polska do boju! Start narodowego programu edukacyjnego „Cała Polska leczy nadciśnienie”. Patronem akcji jest Grupa Adamed.

16 marca 2012
CSR

Srebrny medal dla Adamed Ski Team

Drużyna narciarska Adamed Ski Team zdobyła srebrny medal w prestiżowej sztafecie drużynowej „Power Race” na XI Mistrzostwach Firm Farmaceutycznych w Narciarstwie Alpejskim.

12 marca 2012
Wydarzenia

Staże - ale tylko płatne. Program Kariera

Studenci i absolwenci nie chcą pracować za darmo. Szansę na płatny staż daje im 9. edycja Programu Kariera, który od kilku lat pozwala zdobywać doświadczenie w największych przedsiębiorstwach w Polsce.

7 marca 2012
CSR

Adamed na BIO-Europe Spring 2012

Adamed weźmie udział w BIO-Europe Spring International Partnering Conference – największej europejskiej konferencji biotechnologicznej. W tym roku, 6-ta wiosenna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 19-21 marca w Amsterdamie.

24 lutego 2012
CSR

Trzecia część raportu „Polka w ciąży”

Przedstawiamy trzecią część raportu z najnowszego badania dotyczącego zachowań Polek w okresie ciąży. Tym razem dyskutowano na temat leczenia, opieki medycznej oraz problemów z płodnością.

22 lutego 2012
CSR

Druga część raportu „Polka w ciąży”

Przedstawiamy drugą część raportu z najnowszego badania dotyczącego zachowań Polek w okresie ciąży.
15 lutego 2012
CSR

III Mistrzostwa Grupy Adamed w Narciarstwie

W dniach 11-12 lutego 2012 r. w Oravicach na Słowacji, u podnóża Tatr, po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Grupy Adamed w Narciarstwie Alpejskim. Miejsce zawodów zachwycało zimowym, śnieżnym krajobrazem, a fantastyczna choć mroźna pogoda sprzyjała sportowym emocjom. Duch rywalizacji towarzyszył wszystkim uczestnikom od samego początku. Mistrzem Grupy Adamed w Narciarstwie Alpejskim 2012 wśród kobiet została Katarzyna Urban. Kolejne miejsca na podium zajęły: Arletta Stasiak i Maja Sikora. Z kolei wśród mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Ruman. Na podium stanęli również Grzegorz Zapała oraz Jacek Warchoł, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Do drużyny Grupy Adamed Ski Team zakwalifikowali się także zajmujący dalsze miejsca: Barbara Obcowska, Bartosz Komendera, Tomasz Michalski oraz Grzegorz Michniewski.

13 lutego 2012
Wydarzenia

Spotkanie PKPP Lewiatan i Banku Światowego

9 lutego 2012 r. w siedzibie PKPP Lewiatan odbyło się spotkanie przedstawicieli Banku Światowego z reprezentantami firm członkowskich PKPP Lewiatan. Okazją do spotkania była wizyta w Polsce wiceprezesa Banku Światowego, Pana Janamira Devana. Wraz z Panem Devanem ze strony Banku w spotkaniu wziął udział także nowy szef biura Banku Światowego w Warszawie i przedstawiciel na Polskę i Kraje Bałtyckie – Pan Xavier Devictor oraz inni eksperci Banku Światowego z biura Banku w Waszyngtonie i Warszawie.

11 lutego 2012
Wydarzenia

„Polka w ciąży” – najnowsze badania opinii.

Przedstawiamy pierwszą część raportu z najnowszego badania dotyczącego nawyków żywieniowych Polek w okresie ciąży. Pełny raport „Polka w ciąży” zaprezentowany zostanie w cyklu trzech tematycznych śniadań prasowych, podczas których eksperci: specjalista żywienia człowieka, psychologowie i lekarze ginekolodzy skomentują wyniki raportu i podzielą się swoimi obserwacjami. Kolejne spotkania poświęcone będą stylowi życia oraz nawykom zdrowotnym

31 stycznia 2012
Wydarzenia

Ruszył projekt: „Refundacja 2012”

Z początkiem stycznia br., firma Adamed – polski lider rynku leków nowej generacji, inwestujący w badania nad poszukiwaniem innowacyjnych terapii – uruchomił serwis internetowy, który w przejrzysty sposób systematyzuje zagadnienia związane z nową ustawą refundacyjną.

9 stycznia 2012