Adamed dla Seniora

Adamed dla Seniora - badanie potrzeb i zdrowia seniorów w Polsce

Przedłużająca się pandemia COVID-19 wpływa na nas wszystkich. Jej efekty szczególnie odczuwają Seniorzy, którzy stanowią istotną część polskiego społeczeństwa. Chcąc lepiej zrozumieć ich potrzeby oraz samopoczucie w tym bezprecedensowym dla ochrony zdrowia czasie, przeprowadziliśmy kolejne już badanie „Potrzeby i zdrowie Seniorów podczas pandemii COVID-19”.

Jak pokazują wyniki, sytuacja jest poważna. Okazuje się, że 2 na 3 polskich Seniorów ma problem z dostępem do opieki medycznej, szczególnie do lekarzy specjalistów. Co więcej, blisko co trzeci Senior przerwał dotychczasowe leczenie z powodu pandemii COVID-19. Osoby starsze także jasno nazywają wyzwania z jakimi się mierzą – dla ponad połowy z nich, dostęp do lekarza specjalisty jest największą potrzebą medyczną. Wszystko to z pewnością będzie miało swoje konsekwencje w przyszłości.

To już czwarty raz, kiedy w tym okresie pandemii przebadaliśmy polskich Seniorów z inicjatywy „Adamed dla Seniora” – programu społecznego, który w tym roku obchodzi swoje 5-lecie. Wyniki są więc porównywalne w czasie, a wnioski dają dużo do myślenia.

Całość raportu powstałego pod patronatem Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej dostępna jest do pobrania, a nagranie debaty, podczas której zaprezentowano wyniki dostępna jest pod linkiem: https://srebrnerozmowy.pl/.

infografika

Pobierz materiały

Pobierz materiały

Kampania społeczna - Poznaj Swojego Sąsiada - Seniora

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc. Albo nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą, jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia.

W trosce o seniorów i niełatwą ich sytuację społeczną Adamed dla Seniora oraz Głos Seniora 27 lipca br. wspólnie rozpoczęli ogólnopolską kampanię pod nazwą Poznaj Swojego Sąsiada - Seniora. W ten sposób, organizatorzy akcji promują pomoc sąsiedzką dla potrzebujących seniorów i apelują do wszystkich osób, aby wsparły swoich starszych sąsiadów.

Wystarczy wydrukować gotowy plakat i wpisać numer kontaktowy i zawiesić na klatce schodowej lub włożyć do skrzynki osoby samotnej. Dzięki temu osoby starsze będą mogły skontaktować się prosząc o pomoc w załatwianiu codziennych spraw.

Spot ogólnopolskiej kampanii społecznej Poznaj Swojego Sąsiada – Seniora:

https://www.youtube.com/watch?v=6n4IlfLJYT0.

Więcej informacji o kampanii na:

www.glosseniora.pl/poznaj-sasiada

Pobierz plakat

Pobierz plakat

Dlaczego Seniorzy?

W Adamedzie jesteśmy świadomi zmian demograficznych zachodzących w kraju i na świecie.

W portfolio leków produkowanych przez naszą firmę ważne miejsce stanowią nowoczesne produkty lecznicze dedykowane osobom starszym. Znamy potrzeby tej grupy społecznej i wiemy, jak ogromnym potencjałem wiedzy oraz doświadczenia życiowego oraz zawodowego ona dysponuje. Jednocześnie widzimy, jak ważna jest aktywizacja polskich Seniorów.

 

Naszą odpowiedzią na senioralne wyzwania XXI wieku jest program Adamed dla Seniora.

Głównym kierunkiem naszych działań jest wsparcie Seniorów w systemie ochrony zdrowia – troszczymy się o ich kondycję, sprawność i aktywność fizyczną. Zajmujemy się promocją profilaktyki, która pozwala odpowiednio wcześniej dostrzec problemy zdrowotne. Chcemy wspierać Seniorów, tak aby najdłużej cieszyli się zdrowiem oraz pielęgnowali i rozwijali swoje pasje.

Adamed dla Seniora to trzy główne obszary działań:

Partnerstwa podczas imprez organizowanych dla Seniorów, łączące się nie tylko ze wsparciem finansowym kluczowych wydarzeń w Polsce, ale przede wszystkim z udzielaniem porad zdrowotnych oraz strefą bezpłatnych badań profilaktycznych.
 
Strategiczne partnerstwa z Ogólnopolskim Porozumieniem Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Stowarzyszeniem Manko, Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, Fundacją Zaczyn.
Coroczny ogólnopolski Konkurs Adamed dla Seniora.

Efekty działań

Udział w 28 wydarzeniach Senioralnych m.in. Parada Seniorów, Piknik Pokoleń, Dzień Uniwersytetów III-go wieku, Piknik Pro Seniore, Jarmark Kreatywności

Ok. 50 tys. uczestników wydarzeń pod patronatem Adamed dla Seniora

Edukacja Seniorów m.in. z zakresu konieczności i właściwego czytania ulotek oraz profilaktyki zdrowotnej

Ok. 7 tys. przeprowadzonych konsultacji i badań profilaktycznych m.in. spirometrii, poziomu glukozy, ciśnienia, z zakresu chirurgii naczyniowej.

Konkursy Adamed dla Seniora

W ramach organizowanych przez naszą firmę konkursów organizacje pozarządowe, jednostki samorządowe czy Uniwersytety Trzeciego Wieku mogą zgłaszać swoje projekty dotyczące promocji aktywnego spędzania czasu przez Seniorów, przestrzegania zasad zdrowego stylu życia oraz działań z obszaru szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej.

Aktywny Senior w domu - zestawy ćwiczeń

 

Regularna aktywność fizyczna w widoczny sposób poprawia jakość życia Seniorów. Ruch nie tylko ma wpływ na lepszą pracę mięśni, ale też dodaje energii i polepsza samopoczucie. Dlatego jako Adamed dla Seniora postanowiliśmy przygotować dla Osób Starszych zestawy ćwiczeń, które z łatwością mogą wykonać w domu.

Zestaw treningowy A

 

 

Zestaw treningowy B

 

 

Współpracujemy

Galerie naszych wydarzeń

Galerie naszych wydarzeń