CSR

Zakończenie naukowych wakacji na SGGW

30 lipca 2019

Oficjalne zakończenie obozu odbyło się w piątek, 26 lipca. Podczas uroczystości organizatorzy wręczyli 50 uczestnikom dyplomy oraz podziękowali za udział i zaangażowanie we wszystkie zaplanowane aktywności. O tym, że obóz ADAMED SmartUP przynosi rezultaty i jest unikalnym wydarzeniem naukowym, można było przekonać się jeszcze przed jego zakończeniem. Wszyscy uczestnicy mieli wtedy okazję zaprezentować zdobytą wiedzę podczas krótkich 10-minutowych prezentacji grupowych.

Tegoroczny program obozu był pełen naukowych atrakcji. Długie godziny spędzone na opanowywaniu współczesnych technik pracy w laboratorium. Czas, kiedy uczestnicy mogli zapoznać się z podstawową wiedzą dotyczącą anatomii ludzkiego ciała oraz zastosowania fizyki kwantowej w technologii. Przekonali się, jak czasochłonna jest budowa robota, a także że dzięki równaniu Schrödingera znamy nie tylko budowę atomów, ale i cząsteczek chemicznych. Jak podkreślało wielu uczestników, dużą wartością obozu była możliwość kontaktu z rówieśnikami i uczestnictwa w zajęciach niezwiązanych bezpośrednio z nauką m.in. zajęciach integracyjnych, wycieczkach, warsztatach kulinarnych czy szkoleniu z wystąpień publicznych.

Żałuję, że nie mogę uczestniczyć w obozie jeszcze raz. Zebrała się tutaj cudowna młodzież. Czas, który spędziliśmy razem był niesamowity, przepełniony pozytywną energią. A także to, co jest najważniejsze na tym obozie, czyli nauka. Wszystkie wykłady i zajęcia były bardzo wartościowe – mówi pochodząca z Piotrkowa Trybunalskiego Emilia Staszór, przyszła studentka kierunku biotechnologicznego na Uniwersytecie Warszawskim. Na pytanie o to, co zyskała dzięki udziałowi w obozie dodaje – Nabycie pewności siebie i spotkanie tych wszystkich ludzi. Pomimo wszystko uznaję, że poznanie uczestników, opiekunów i wykładowców było najbardziej niesamowite.

Najbliższe spotkanie wszystkich uczestników piątej edycji obozu ADAMED SmartUP odbędzie się już we wrześniu br. podczas Gali finałowej. Tego dnia poznamy nazwiska laureatów nagrody głównej, którzy skorzystają z programu indywidualnych konsultacji edukacyjnych. Najlepsi z nich będą mieli też szansę na uzyskanie stypendium naukowego.