Wydarzenia

Adamed Pharma na 44. Dniach Pabianic

5 września 2022

W pierwszą sobotę września, Pabianice, w których działa Adamed Pharma S.A. – odchodziły święto Miasta. Prezydent Miasta, Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta oraz partnerzy wydarzenia, m. in. Adamed Pharma przygotowali dla mieszkańców liczne atrakcje dla całych rodzin. W trakcie 44. Dni Pabianic w strefie zdrowia firmy Adamed zostało przeprowadzonych ponad 600 badań i konsultacji.

Adamed Pharma od początku swojego istnienia jest firmą odpowiedzialną społecznie, której misją jest odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny. W związku z trwającą od 2020 roku pandemią mamy do czynienia z pogłębiającym się długiem zdrowotnym całego społeczeństwa. Pacjenci z obawy przed zakażeniem COVID-19 często rezygnowali z profilaktycznych badań i konsultacji lekarskich, z drugiej zaś strony system ochrony zdrowia przestawił się i koncentruje się na pacjentach covidowych, co powoduje znaczące trudności w dostępie do opieki zdrowotnej. Dlatego Adamed intensyfikuje w ostatnich latach działania prozdrowotne, których celem jest promocja profilaktyki, edukacja z zakresu zdrowego stylu życia, a także umożliwienie dostępu do bezpłatnych badań lekarskich, laboratoryjnych oraz konsultacji z wybranymi lekarzami specjalistami.

Pabianice, w których od lat działa Adamed, zajmują szczególnie ważne miejsce na mapie tych aktywności. Stąd zaangażowanie i chęć wsparcia lokalnej społeczności Pabianic, Współpracowników i ich rodzin tam żyjących – podczas dorocznego święta Miasta, które odbyło się 3 września br.

- Pabianice to strategiczna lokalizacja dla Adamed, tutaj inwestujemy w rozwój i tutaj dajemy zatrudnienie mieszkańcom regionu. Tutaj żyją na co dzień nasi Współpracownicy i ich rodziny. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć się do obchodów 44. Dni Pabianic oraz ponownie wesprzeć lokalną społeczność i kontynuować tym samym naszą współpracę z Urzędem Miasta oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury – mówi dr n. ekon. Bartłomiej Rodawski Członek Zarządu Adamed Pharma, Dyrektor Operacyjny.

W ramach obchodów jubileuszu Miasta - Adamed Pharma przygotował na terenie imprezy swoje stoiska. Odwiedzający mogli spotkać się z nami m.in. w:

  • Strefie bezpłatnych badań, w której chętni mogli skorzystać z badań spirometrycznych oraz konsultacji z lekarzem pulmonologiem, wykonać lipidogram i pomiar ciśnienia krwi tętniczej oraz skonsultować się z lekarzem kardiologiem. Wszystkie usługi diagnostyczne wykonywane były pod profesjonalnym nadzorem specjalistów w danej dziedzinie: lekarzy lub zespołu pielęgniarskiego.
  • Strefie Pracodawcy, gdzie zespół HR Adamed Pharma przedstawiał możliwości współpracy z firmą.