Komunikaty

#standwithukraine

1 marca 2022

Ostatnie dni kolejny raz pokazały, że „Rodzina Adamed” nie jest tylko hasłem, a tym jak rzeczywiście działa Adamed Pharma. Zawsze w chwilach próby jednoczymy nasze siły i robimy absolutnie wszystko, aby pomagać tym, którzy tego potrzebują. Podobnie, w obliczu toczących się działań wojennych w Ukrainie - na bieżąco analizujemy sytuację i podejmujemy adekwatne, skoordynowane działania pomocowe.

W pierwszej kolejności opieką otoczyliśmy naszych Współpracowników z Ukrainy i ich Rodziny, gwarantując pomoc bytową, materialną i psychologiczną. Dokładamy starań, aby zapewnić im i ich Rodzinom bezpieczeństwo. Niesiemy pomoc tym, którzy byli lub są cały czas na terenach objętych wojną, jak również chcemy wesprzeć Współpracowników i ich Rodziny z Ukrainy, którzy pracują na co dzień w naszym Centrum Produkcyjno-Logistycznym w Pabianicach. Dbamy o nasze Koleżanki i Kolegów bez względu na narodowość.

Podobnie, jak w przypadku wszystkich innych kryzysów, priorytetem naszych działań jest zabezpieczenie dostaw leków. W obecnej sytuacji dbamy o dostawy leków na teren Ukrainy, jak i zapewniamy bezpieczeństwo lekowe polskich pacjentów. Jesteśmy otwarci i gotowi współdziałać. Pomagamy w sposób zaplanowany, by w porozumieniu z polskim rządem, dotrzeć z lekami i środkami pomocy medycznej do szpitali, rannych i chorych na terenach objętych wojną. Jednocześnie pamiętamy o polskich pacjentach. Prowadzimy stały monitoring dostaw leków na terenie naszego kraju.

W myśl Adamed dla Rodziny, przygotowujemy pełen pakiet pomocowy dla członków rodzin ukraińskich, a w dłuższej perspektywie Adamed Pharma, będzie również finansowo wspierać najbardziej priorytetowe cele.

Adamed to przede wszystkim Ludzie! Ludzie pełni empatii, wiary w dobro i moc współdziałania, angażujący się by nieść pomoc potrzebującym.