Rozwój i innowacje

Otwieramy wraz z Uniwersytetem w Alcalá de Henares katedrę CNS

4 kwietnia 2023

Hiszpańskie przedstawicielstwo Adamed z końcem lutego 2023 roku podpisało z Uniwersytetem w Alcalá de Henares porozumienie, na mocy którego powołana zostanie katedra rozwoju projektów z zakresu Ośrodkowego Układu Nerwowego. Umowa z jednym z najstarszych uniwersytetów w tym kraju to krok w odpowiedzi na ogromne potrzeby w obszarze zaburzeń psychicznych, które dotykają nie tylko Hiszpanii, ale i całego świata.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia aż 1 na 8 pacjentów cierpi na zaburzenia psychiczne, co wskazuje na potrzebę pogłębienia poszukiwań nowych terapii w tym zakresie. Podpisane przez Adamed Laboratorios i Uniwersytet w Alcalá de Henares porozumienie odpowiada właśnie na te potrzeby. W jego ramach zakładana jest promocja badań i rozpowszechnianie wiedzy z obszaru ośrodkowego układu nerwowego poprzez nowo otwartą katedrę.

Marcin Nowak, Dyrektor Generalny w Adamed Laboratorios, podkreślił, że dzięki tej umowie „Adamed będzie kontynuował pracę nad poszukiwaniem rozwiązań poprawiających jakość życia pacjentów, tym samym zobowiązując się do zapewniania lekarzom dostępu do merytorycznej wiedzy, tak aby byli na bieżąco w kwestii najnowszych osiągnięć naukowych. Będzie także w ten sposób wspierał i promował nowe i różnorodne projekty we współpracy z Uniwersytetem w Alcalá de Henares”.

Każda katedra jest tworzona wokół trzech podstawowych filarów: rozwoju, badań oraz rozpowszechniania wiedzy i jej transferu. Poprzez tę nową katedrę, którą zakładamy wspólnie z Adamed Laboratorios, chcemy być wierni tym filarom, wnosząc tym samym swój wkład w projekty w dziedzinie ośrodkowego układu nerwowego, które mogą poprawić życie wielu ludzi. Jako przedstawiciele Uniwersytetu jesteśmy niezwykle zadowoleni, że możemy tym samym przyczynić się do rozwoju nowych projektów, które przyniesie katedra” – dodał prorektor Uniwersytetu w Alcalá de Henares, prof. Javier de la Mata.

Wzrost zaburzeń związanych z układem nerwowym skłonił Adamed do wdrożenia tego projektu badawczo-rozwojowego, w którym wezmą udział specjaliści z branży. Firma od lat poszukuje innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych odpowiadając tym samym na wyzwania współczesnej medycyny.