Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem „Chemii” - niezwykłego filmu o miłości

28 września 2015

„Chemia” opowiada o wielkiej miłości dwójki bohaterów, w których życie wpisana była walka z chorobą nowotworową. Przedstawia prawdziwe relacje, trudne wybory i emocje, jakie towarzyszą ludziom w takich chwilach. Reżyserem „Chemii” jest Bartek Prokopowicz - znakomity reżyser, który odpowiadał m.in. za zdjęcia do filmu „Komornik” nagrodzonego Złotymi Lwami. Prywatnie był mężem Magdy Prokopowicz, której historia zainspirowała twórców do nakręcenia „Chemii”. W główne role wcielili się Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt.

Uroczysta premiera zgromadziła wielu dziennikarzy i przedstawicieli polskiej sceny artystycznej. Przed projekcją  reżyser „Chemii” wraz z dystrybutorami i producentami podziękował Grupie Adamed za wsparcie w realizacji filmu. 

- Od 2008 r. prowadzimy prace nad pierwszym polskim lekiem innowacyjnym o działaniu przeciwnowotworowym. Nasz projekt znajduje się już na zaawansowanym etapie, wkrótce planujemy wkroczyć w kolejną fazę badań. Mamy nadzieję, że dzięki „Chemii” profilaktyka nowotworowa stanie się ważnym elementem debaty publicznej. Jest to szczególnie ważne, ponieważ problem chorób nowotworowych dotyka coraz większej liczby osób  w różnym wieku – powiedziała dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed.

Światowa premiera filmu odbyła się 5 lipca podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Varach. Fabularny debiut Prokopowicza spotkał się tam z wielkim uznaniem. Kolejna projekcja filmu miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Montrealu. W Polsce „Chemię” pokazano pierwszy raz w trakcie Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, a następnie podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Film niezmiennie gromadził tłumy widzów. W kinach „Chemię” będzie można oglądać już od 2 października.