Rozwój i innowacje

Grupa Adamed realizuje największą polską inwestycję w Wietnamie

28 listopada 2017

Davipharm wytwarza szerokie spektrum produktów leczniczych zarówno na rynek wietnamski, jak i rynki ościenne. Naszą inwestycję traktujemy jako platformę do dynamicznej dalszej ekspansji Grupy Adamed w obszarze Azji i Pacyfiku. Jednocześnie jestem przekonana, że ze względu na skalę transakcji i dalszych inwestycji w rozwój spółki, nasze przedsięwzięcie stanowić będzie kamień milowy dla wzmocnienia stosunków gospodarczych między Polską a Wietnamem – mówi dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed.

Transakcja przewiduje szeroko zakrojony plan inwestycyjny, m.in. transfer know-how Grupy Adamed. Umowa nabycia pakietu kontrolnego została uroczyście podpisana przez dr n. med. Małgorzatę Adamkiewicz oraz pana Phạm Tài Trường, założyciela Davipharm, 28 listopada w Hanoi w obecności prezydentów obu krajów - Andrzeja Dudy oraz Trần Đại Quang - podczas oficjalnej wizyty Prezydenta RP w Wietnamie oraz towarzyszącej mu misji biznesowej, organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Davipharm w ciągu ponad 10 lat swojego istnienia osiągnęła znaczący udział w wietnamskim rynku farmaceutycznym. Inwestycja Grupy Adamed to dla nas szansa na dalszy dynamiczny rozwój. Współpraca z tak doświadczonym partnerem pozwoli na ugruntowanie naszej pozycji na rynku lokalnym oraz ekspansję w obszarze Azji i Pacyfiku – mówi Phạm Tài Trường.

Inwestycja w Wietnamie wpisuje się w strategię internacjonalizacji Grupy Adamed. W 2016 roku firma zanotowała 15% wzrost wartości przychodów z eksportu. Grupa Adamed planuje konsekwentnie zwiększać udział sprzedaży zagranicznej w przychodach.

***

Davipharm – to założona w 2004 r. wietnamska firma wytwarzająca niemal 300 produktów leczniczych w większości klas terapeutycznych. Jest najdynamiczniej rozwijającym się przedsiębiorstwem na wietnamskim rynku farmaceutycznym. Prowadzi sprzedaż eksportową na rynki Filipin, Kambodży i Birmy. Zlokalizowana w prowincji Binh Duong w pobliżu Ho Chi Minh City, zatrudnia obecnie ok. 200 pracowników.