Wydarzenia

Adamed z tytułem „Inwestor bez granic”

3 września 2020

Adamed został wyróżniony tytułem „Inwestor bez granic” przyznawanym przez Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Wyróżnienie jest przyznawane najskuteczniejszym polskim inwestorom realizującym ekspansję zagraniczną. Uhonorowane firmy poznano 2 września 2020 r. podczas uroczystej gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.  Nagrodę w imieniu Adamedu odebrała Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia.

Kapituła nagrody doceniła Adamed za konsekwentną realizację strategii rozwoju opartej na innowacyjności oraz ekspansji  zagranicznej.

Adamed aktywny na EKG

Adamed aktywnie uczestniczył też w innych wydarzeniach, które miały miejsce podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia wzięła udział w panelu pt. „Protekcjonizm, patriotyzm, rynek”.

Podczas dyskusji z udziałem Katarzyny Dubno rozmawiano o potencjale gospodarczym polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, skracaniu międzynarodowych łańcuchów dostaw oraz jak w XXI wieku należy rozumieć patriotyzm gospodarczy.

- W przypadku przemysłu farmaceutycznego patriotyzm gospodarczy to rozwój, ale i bezpieczeństwo kraju. A rolą Państwa jest jego  zagwarantowanie. Czekamy na instrumenty zwiększające produkcję leków w Polsce od 5 lat. Dziś rano podczas spotkania z przedsiębiorcami premier oznajmił, że rząd jest już na ostatniej prostej z przygotowaniem takiego mechanizmu – mówiła Katarzyna Dubno podczas panelu.

Obecnie Adamed jest producentem około 500 produktów oferowanych pacjentom w 70 krajach na całym świecie. Firma zatrudnia 2200 osób i posiada prawie 200 patentów w dziedzinie farmacji. Jej przedstawicielstwa działają w Hiszpanii, Rosji, Czechach, Wietnamie, Włoszech, Kazachstanie, Uzbekistanie oraz na Słowacji i Ukrainie.