Wydarzenia

Adamed globalnie. Międzynarodowa konferencja o COVID-19

3 grudnia 2020

Kilkunastu wybitnych ekspertów z dziewięciu krajów z Europy i Azji oraz blisko 3000 lekarzy z całego świata, weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu poświęconym leczeniu COVID-19. W dniach 3-4 grudnia 2020 r.  odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Adamed „Światowa medycyna w codziennej praktyce COVID-19 – aktualny stan wiedzy i implikacje kliniczne w praktyce lekarskiej.”

Z racji trwającej pandemii wydarzenie w całości będzie zorganizowane w formule online w kilku strefach czasowych.

Wśród zaproszonych ekspertów znaleźli się m.in.:

Prof. Andrzej M. Fal - Kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w szpitalu MSWiA w Warszawie i prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Prof. Robert Flisiak - prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, kierownik kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Dr Jose Antonio Garcia Donaire -  Prezes Hiszpańskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, wykładowca na Otwartym Uniwersytecie w Madrycie.

Prof. Richard Ceska, Prezes Czeskiego Towarzystwa Chorób Wewnętrznych, Członek Rady Administracyjnej Europejskiej Federacji Medycyny Wewnętrznej (EFIM).

Dr Claudio Ferri - były przewodniczący i sekretarz komitetu naukowego Włoskiego Towarzystwa ds. Nadciśnienia oraz członek Sojuszu na rzecz Profilaktyki Sercowo-Naczyniowej i Sojuszu na rzecz Zapobiegania Naczyniom Mózgowym z inicjatywy włoskiego Ministra Zdrowia.

W trakcie Konferencji poruszone zostaną m.in. tematy: aktualnych wytycznych leczenia, niespecyficznych objawów zakażenia SARS-Cov2, depresji i wpływu COVID-19 na stan pacjenta oraz lekarza, a także opieki nad pacjentkami w ciąży.

Wydarzenie to będzie idealnym miejscem na międzynarodową wymianę doświadczeń  związanych z leczeniem i profilaktyką COVID-19  pomiędzy przedstawicielami środowiska medycznego.

Misja Adamedu brzmi „Odpowiadamy na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny”, dlatego chcemy  wspólnie zadbać o bezpieczeństwo i skuteczną ochronę zdrowia wszystkich ludzi – szczególnie w tym trudnym czasie pandemii.

 

Konferencja dostępna pod linkiem:  https://adamedunited.com/#

Nowsze
Wydarzenia
7 grudnia 2020
Starsze
Wydarzenia
27 listopada 2020