Nagrody i wyróżnienia

MEDAL 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 maja 2019

Uroczystość przyznania medali odbyła się 8 maja 2019 roku w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Odznaczenia w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego wręczyła Minister Jadwiga Emilewicz. Wyróżnienie jest przyznawane osobom, które działają na rzecz krajowej gospodarki i budują rozpoznawalność polskiej marki za granicą.

„Osoby, które dzisiaj uhonorujemy, rozwijają odważnie swoje firmy oraz instytucje, a ich wieloletnie zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego w wymiarze ekonomicznym i społecznym stanowi dzisiaj fundament rozwojowy naszego kraju” – powiedziała Minister Emilewicz. Zdaniem Minister, sukces polskiej gospodarki nie miałby miejsca, gdyby nie polscy przedsiębiorcy. To dzięki nim, Polska jest drugą gospodarką w Unii Europejskiej pod względem tempa wzrostu.

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości to polska odznaka okolicznościowa ustanowiona uchwałą Rady Ministrów z dnia 8 maja 2018 r. dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego.