Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem Rankingu Szpitali 2016

16 grudnia 2016

W tym roku odbyła się 13. edycja Rankingu Szpitali przygotowywanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firmę doradczą IDEA Trade. Patronat honorowy nad rankingiem objął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, a jednym z partnerów wydarzenia była Grupa Adamed.

Bydgoskie Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka zdobyło 918 punktów na 1000 możliwych. Na drugim miejscu znalazł się Samodzielny Publiczny zakład Opieki Zdrowotnej ze Świdnicy (895 pkt), na trzecim Pleszewskie Centrum Zdrowia z Pleszewa (894 pkt).

Najlepszy wśród szpitali monospecjalistycznych okazał się Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. a wśród szpitali niezabiegowych wygrał Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem.

Nagrody w stołecznym hotelu Radisson Blu Sobieski odebrali także zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. W rankingu jakości opieki medycznej pierwsze miejsce zajął lider całego Rankingu -  Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy; najlepszą placówką prywatną został ogłoszony szpital ginekologiczny Pro-Familia z Rzeszowa.

W tym roku w rankingu wzięło udział 226 szpitali, które reprezentują 42 proc. bazy łóżkowej i realizują 67 proc. hospitalizacji w Polsce.