Komunikaty

Rusza Program Platformy Mentoringowej Warsaw Health Innovation Hub z udziałem ekspertów Adamed Pharma

21 lutego 2023

Adamed Pharma, jako partner Platformy Mentoringowej Warsaw Health Innowation Hub (WHIH), będzie wpierał swą wiedzą zwycięskie zespoły I edycji Programu. Indywidualne spotkania mentorskie zaplanowane zostały na kwiecień-czerwiec br.

Zaangażowanie w I edycję Programu Platformy Mentoringowej, jest działaniem komplementarnym wobec inicjatyw Adamed Pharma na rzecz wspierania rodzimej nauki. Jako polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed inwestuje w rozwój nauki, współpracując z wiodącymi uniwersytetami i instytucjami, zarówno w kraju, jak i za granicą. Firma od lat wspiera i kreuje możliwości budowy rynku polskich startupów m.in.  medycznych. Bierze udział w szeregu programów akceleracyjnych dla poczatkujących firm technologicznych. Natomiast w ramach programu ADAMED SmartUP, który realizowany jest przez Fundację Adamed – od niemal dekady tworzy wśród młodzieży przyjazny ekosystem wspierający zainteresowania takimi dziedzinami nauki, jak m.in.: biologia, chemia, medycyna, matematyka czy fizyka. Wszystkie te dotychczasowe doświadczenia ekspertów Adamed, wykorzystane zostaną w ramach I edycji projektu WHIH.

Celem Programu jest wsparcie zespołów akademickich w wypracowaniu najlepszej drogi rozwoju wybranych projektów badawczo-rozwojowych. Edycja obejmuje  20 godzin mentoringu realizowanych w okresie 3 miesięcy. Nabór i ocena formalna wniosków uczelnianych zespołów badawczych  prowadzone są przez poszczególne Uczelnie. Następnie wnioski zostaną przekazane do organizatora - Agencji Badań Medycznych, do oceny merytorycznej. 10 najwyżej ocenionych Zespołów projektowych o potencjale komercjalizacji, otrzyma możliwość konsultacji m. in. z ekspertami Adamed, zarówno w obszarze biznesowym, jak i w technologicznym, klinicznym czy regulacyjnym.

Więcej szczegółów tutaj

 

Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) to wspólny projekt Agencji Badań Medycznych i wiodących podmiotów z sektora medycyny, farmacji i biotechnologii, realizowany przez Wydział Innowacji i Rozwoju Biotechnologii ABM. Adamed Pharma jest Partnerem Warsaw Health Innovation Hub od listopada 2021 roku.