Nagrody i wyróżnienia

Adamed wśród 10 Najbardziej Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych 2016

1 lipca 2016

Gazeta Finansowa dokonała analizy wdrożeń najbardziej innowacyjnych rozwiązań wśród firm z sektora farmaceutycznego w Polsce. Grupa Adamed, wraz z zaprezentowanym projektem ONCO-3CLA, znalazła się wśród 10 Najbardziej Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych w 2016 r.

Projekt ONCO-3CLA ma na celu opracowanie innowacyjnej cząsteczki biotechnologicznej unieszkodliwiającej komórki nowotworowe, nie uszkadzając jednocześnie zdrowych komórek w organizmie. Program powstał dzięki autorskiej platformie technologicznej opracowania specjalnego nośnika – systemu naprowadzającego do komórek. ONCO-3CLA jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kontynuacją projektu ONCO-3CLA jest ONCOTRAIL, który ma na celu przeprowadzenie I fazy badań klinicznych celowanej cząsteczki biotechnologicznej opracowanej przez dział badawczo-rozwojowy Grupy Adamed oraz powołanie pierwszego w kraju ośrodka badań klinicznych wczesnych faz w onkologii. Projekt jest realizowany w ramach konsorcjum, w skład którego wchodzą Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Grupa Adamed, Instytut Hematologii i Transfuzji, Centrum Medyczne Kształcenia podyplomowego oraz Instytut Matki i Dziecka. Posiada dofinansowanie w ramach programu STRATEGMED.