Komunikaty

Lek Hydroxychloroquine Adamed dostępny dla pacjentów w Polsce

2 lutego 2023

Adamed Pharma, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, zapewnia bezpieczeństwo lekowe kraju w obszarze produktów leczniczych w wielu grupach terapeutycznych. Odpowiadając na potrzebę pacjentów z chorobami m.in. takimi jak toczeń rumieniowaty układowy, toczeń rumieniowaty krążkowy czy reumatoidalne zapalenie stawów, w zakresie dostępności leku z substancją hydroxychloroquine, Adamed Pharma rozwinęła w swoich laboratoriach i wytwarza w zakładach produkcyjnych w Polsce lek Hydroxychloroquine Adamed. Produkt uzyskał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na terytorium Polski i od pierwszych dni lutego 2023 r. rozpocznie się dystrybucja do hurtowni a następnie lek będzie dostępny w aptekach.

Jako firma odpowiedzialna społecznie, Adamed Pharma bardzo poważnie traktuje bezpieczeństwo lekowe pacjentów w Polsce i potrzeby Ministra Zdrowia w tym zakresie.

W związku z powyższym, w  grudniu 2020, podpisany został list intencyjny pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a Adamed Pharma, na mocy którego Adamed zobowiązał się do rozwoju, wytworzenia i wprowadzenia do obrotu produktu, który wcześniej był dostępny dla pacjentów jedynie jako sprowadzany z zagranicy w trybie importu docelowego. Dzięki działaniom Adamedu, teraz pacjenci będą mogli nabyć w aptece lek wytworzony w Polsce i w polskim opakowaniu.

Lek Hydroxychlorochina Adamed, tabletki powlekane, 200 mg jest lekiem wydawanym na receptę.  Jest stosowany m.in. w leczeniu tocznia rumieniowatego układowego, tocznia rumieniowatego krążkowego, reumatoidalnego zapalenia stawów (szczegółowe wskazania dostępne w Charakterystyce Produktu Leczniczego Hydroxychloroquine Adamed).