Wydarzenia

Adamed wspiera edukację w Wietnamie

3 października 2019

Adamed od 2017 roku jest właścicielem jednej z najszybciej rozwijających się wietnamskich firm farmaceutycznych – Dat Vi Phu. Transakcja zakupu większościowego pakietu udziałów tej firmy stanowiła największą polską inwestycję bezpośrednią w Wietnamie.

Uroczyste przekazanie monitorów odbyło się piątek, 27 września br. w Szkole im. Przyjaźni Wietnamsko-Polskiej w stolicy Wietnamu. Bezpośrednimi beneficjentami projektu są uczniowie, a także kadra nauczycielska jednej z największych szkół średnich w stolicy Wietnamu, w której obecnie uczy się 1900 uczniów w 46 klasach, a zatrudnionych jest 108 nauczycieli. Dzięki tej inicjatywie uczniowie otrzymają lepsze warunki do nauki i przygotowania się do egzaminów na studia wyższe.

Działania podejmowane w Wietnamie są naturalną kontynuacją aktywności w Polsce – w ramach programu ADAMED SmartUP, wspierającego rozwój utalentowanej młodzieży oraz popularyzującego nauki ścisłe i przyrodnicze.

– Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. Edukujemy, informujemy, zmieniamy postawy i pomagamy każdego dnia. Dlatego z zadowoleniem przyjęliśmy możliwość wspierania wysiłków i pracy dyrekcji, nauczycieli i uczniów z liceum w Hanoi – powiedział Michał Wieczorek, Dyrektor Generalny Adamed w regionie Azji i Pacyfiku.

Nowsze
Wydarzenia
8 października 2019
Starsze
Wydarzenia
1 października 2019