Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Wizjonerzy 2018 dla dr n. Med. Małgorzaty Adamkiewicz oraz Macieja Adamkiewcza

16 maja 2018

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach w imieniu Wlaścicieli nagrodę odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.

Europejski Kongres Gospodarczy to największe wydarzenie gospodarcze Europy Centralnej, które odbywa się co roku, od 10 lat. Podczas EKG wręczany jest tytuł Wizjonera, który zdobywają znaczące osobistości polskiego biznesu. Organizatorzy konkursu wyróżniają tych właścicieli i menedżerów firm, którzy pomimo niesprzyjającego otoczenia rynkowego, wykazali się odwagą oraz determinacją.

W poprzednich latach statuetkę Wizjonera otrzymali między innymi: Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, Herbert Wirth, prezes KGHM, czy Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursusa.

Grupa Adamed, realizując swoją strategię internacjonalizacji, w 2017 r. dokonała największej dotychczas polskiej inwestycji bezpośredniej w Wietnamie. Umowa nabycia pakietu kontrolnego akcji Dat Vi Phu została uroczyście podpisana przez dr n. med. Małgorzatę Adamkiewicz oraz pana Phạm Tài Trường, założyciela spółki, 28 listopada 2017 r. w Hanoi w obecności prezydentów obu krajów - Andrzeja Dudy oraz Trần Đại Quang - podczas oficjalnej wizyty Prezydenta RP w Wietnamie oraz towarzyszącej mu misji biznesowej, organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Dat Vi Phu to założona w 2004 r. wietnamska firma wytwarzająca niemal 300 produktów leczniczych w większości grup terapeutycznych, będąca najdynamiczniej rozwijającym się przedsiębiorstwem na lokalnym rynku farmaceutycznym. Zajmuje się wytwarzaniem szerokiego spektrum produktów leczniczych zarówno na rynek wietnamski, jak i rynki ościenne: Filipin, Kambodży i Birmy. Dat Vi Phu zlokalizowana jest w prowincji Binh Duong w pobliżu Ho Chi Minh City, zatrudnia obecnie ok. 250 pracowników.