Nagrody i wyróżnienia

Marcin Nowak wyróżniony nagrodą Dyrektora Zarządzającego Roku w branży farmaceutycznej w Hiszpanii

11 czerwca 2024

Pod koniec maja br. Marcin Nowak, Dyrektor Zarządzający Adamed Laboratorios, został wyróżniony przez dziennik "La Razon" nagrodą CEO Roku w branży farmaceutycznej. To prestiżowe wyróżnienie jest dowodem uznania nie tylko dla samego Marcina Nowaka, ale też dla całego zespołu. Adamed działa na rynku hiszpańskim przez swoje przedstawicielstwo od 2009 roku.

„Najważniejsi są ludzie, członkowie zespołu. To oni dostarczają rozwiązań, oddają swoje serca i umysły na drodze do wspólnego sukcesu. To dzięki nim jestem tu, gdzie jestem dzisiaj” – podkreślił Marcin Nowak, odbierając nagrodę Dyrektora Zarządzającego Roku w branży farmaceutycznej od dziennika "La Razon". Jako obcokrajowiec, wraz z otwarciem przedstawicielstwa firmy w Hiszpanii, musiał dostosować się do nowych warunków życia, kultury i otoczenia, co, jak przyznał, jest dla niego ogromnym źródłem satysfakcji. Dla firmy nagroda stanowi potwierdzenie skuteczności strategii w Hiszpanii oraz zachętę do dalszego wzrostu, rozwijania portfolio, tworzenia miejsc pracy i inwestowania w tym kraju.

Adamed Laboratorios to jedno z dziewięciu, a zarazem największe przedstawicielstwo zagraniczne Adamed – polskiej firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej. Marcin Nowak dołączył do Adamed w 2001 roku jako młody absolwent medycyny. W ciągu 17 lat pracy w firmie awansował na różne stanowiska, aż do objęcia funkcji Dyrektora ds. Marketingu i Sprzedaży, gdzie zarządzał zespołem ponad 500 osób i odpowiadał za około 150 produktów z różnych obszarów terapeutycznych.

W 2019 roku Marcin Nowak został mianowany Dyrektorem Zarządzającym Adamed Laboratorios w Hiszpanii. Wówczas Adamed był już jedną z pięciu największych firm farmaceutycznych w Polsce. Przyjęcie tej funkcji oznaczało dla niego wyjście ze strefy komfortu. Wraz z rodziną przeprowadził się do Hiszpanii, gdzie musiał dostosować się do nowego języka, kultury i obyczajów. Proces ten zbiegł się z pandemią COVID-19, kryzysem gospodarczym i niestabilnością geopolityczną, co nie ułatwiało sytuacji.

W ciągu 5 lat pracy jako Dyrektor Zarządzający Adamed Laboratorios Marcin Nowak i jego zespół opracowali nową strategię wzrostu, podwoili przychody firmy, stworzyli nowe miejsca pracy i wprowadzili na rynek wiele nowych leków poprawiających jakość życia pacjentów. Celem Marcina jest stworzenie silnej organizacji, która będzie należała do najlepszych firm farmaceutycznych na rynku, skupionej jednocześnie na poprawie zdrowia i jakości życia społeczeństwa. Marcin stawia na przejrzystość i bliskość w relacjach z pracownikami, budując zdywersyfikowany zespół i środowisko sprzyjające rozwojowi talentów.

W przyszłości Adamed Laboratorios planuje wprowadzenie leków w nowych dla firmy na tym rynku obszarach terapeutycznych, a także rozważa możliwość inwestycji w zakład produkcyjny na terenie Hiszpanii. Firma myśli również o ekspansji na Półwysep Iberyjski, w tym na terytorium Portugalii. Celem jest znalezienie się w gronie rynkowych liderów, by na stałe stać się zaufanym partnerem pacjentów i środowiska medycznego.