Wydarzenia

Grupa Adamed mecenasem piątej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu

16 maja 2016

"To innowacja odróżnia lidera od naśladowcy". Aby pomysły czy idee wpływały na naszą rzeczywistość, potrzebna jest jeszcze odwaga i ogromna determinacja aby je wdrażać. W Polsce nie brakuje młodych, utalentowanych ludzi. Trzeba jednak dać im szansę i wspierać ich rozwój jako liderów innowacyjnej polskiej gospodarki – powiedziała dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, wręczając nagrodę w kategorii „Wizja i Innowacje" Tomaszowi Kułakowskiemu – prezesowi spółki CodiLime, odnoszącej sukcesy na świecie dzięki wykorzystaniu talentu polskich matematyków i informatyków.

Wśród laureatów tegorocznych Nagród znaleźli się także: w kategorii „Sukces" Dariusz Miłek - twórca potęgi działającej na rynku obuwia Grupy CCC, w kategorii „Działalność Społeczna" dr Anita Kucharska-Dziedzic - pomysłodawczyni i prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, udzielającego pomocy dla kobiet będących ofiarami przemocy domowej. W tym roku Kapituła Nagrody przyznała także nagrodę specjalną. Pośmiertnie uhonorowany nią został  Andrzej Czernecki oraz jego fundacja wspierająca edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wiejskich, na rzecz której przeznaczył połowę̨ swojego, szacowanego na kilkaset milionów złotych, majątku.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to najbardziej prestiżowe wyróżnienia przyznawane przedsiębiorcom – zarówno biznesmenom, innowatorom, ale także działaczom społecznym. Kandydatów do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zgłasza kilkaset opiniotwórczych instytucji nominujących z całego kraju. Wartości, które przyświecają Nagrodzie, ujęte są w trzech słowach: „Wierzyć. Działać. Dawać”. Wartości te odpowiadają trzem kategoriom, w których przyznawana jest Nagroda: kategoria „Sukces” – dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi, kategoria „Wizja i Innowacje” – dla osób, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte wsparcia i promocji oraz kategoria „Działalność Społeczna” – dla osób, które swoją pracą i chęcią niesienia pomocy innym, budują systemowe rozwiązania pomagające tysiącom ludzi.

Polska Rada Biznesu została założona w kwietniu 1992 roku przez prezesów największych firm działających w Polsce. Ideą przyświecającą powołaniu Polskiej Rady Biznesu było stworzenie apolitycznej instytucji zrzeszającej przedstawicieli najbardziej znaczących podmiotów gospodarczych. Od początku istnienia reprezentuje ona interesy przedsiębiorców i pracodawców. Obecnie, Polska Rada Biznesu jest najbardziej prestiżową i elitarną instytucją, do której należą wyróżniający się reprezentanci świata biznesu w Polsce. Od ponad dwudziestu lat prowadzą działania mające na celu aktywizację krajowej gospodarki, kreowanie nowych standardów oraz wsparcie inicjatyw społecznych i filantropijnych.

Jan Wejchert to jeden z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców. Współtwórca Grupy ITI, wiodącej grupy medialnej w Polsce. Współzałożyciel Polskiej Rady Biznesu. – Pełen pasji lider, niekonwencjonalny wizjoner, nieafiszujący się swoją działalnością filantrop – tak o Janie Wejchercie mówią partnerzy, współpracownicy i przyjaciele. Nagroda Polskiej Rady Biznesu jego imienia, odzwierciedla to, co Jan Wejchert cenił najbardziej - wartości, jakimi kierował się w życiu i zasady, które przyświecały mu w kontaktach zawodowych.