Nagrody i wyróżnienia

Adamed Pharma zwycięzcą konkursu IPMA PMO Award

21 listopada 2022

Ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu IPMA PMO Award. Pierwsze miejsce w konkursie zajął zespół PMO Adamed, czyli Dział Zarządzania Projektami Biznesowymi.

Adamed Pharma został doceniony za przeprowadzoną w ostatnich latach transformację obszaru zarządzania projektami strategicznymi w organizacji. Realizowana transformacja zespołu PMO była odpowiedzią na potrzeby szybko rozwijającej się firmy w intensywnie zmieniającym się otoczeniu.

Na początku 2020 roku firmy na całym świecie stanęły przed ogromnym wyzwaniem związanym z nagłymi zmianami w otoczeniu rynkowym z powodu pandemii COVID-19. Z tego też względu, w Adamed Pharma podjęto decyzję o zredefiniowaniu roli zespołu PMO w organizacji. W efekcie przedstawiono wizję ambitnej transformacji obszaru zarządzania projektami strategicznymi w wersji PMO 2.0. Elastyczne działania firmy pokazały umiejętności nie tylko dostosowania się i odpowiedzi organizacji na kryzys, ale także wyjścia naprzeciw oczekiwaniom. To właśnie ta wizja pozwoliła zbudować na nowo rolę PMO w organizacji – i tym samym przekształcić ją z funkcji kontrolnej, prowadzonej dla wszystkich projektów, w strategiczną, skupioną na szybkiej oraz skutecznej realizacji projektów priorytetowych.

To właśnie przeprowadzanie tych działań znalazło uznanie ekspertów IPMA i stało się podstawą przyznania pierwszej nagrody przez jury konkursu. Zespół PMO w Adamed zarządza portfelem strategicznych projektów, nadzoruje procesy zarządzania projektami biznesowymi, a także prowadzi szkolenia i działania mentoringowe z obszaru projektowego.

 

O konkursie

IPMA (International Project Management Association) to pierwsze na świecie międzynarodowe stowarzyszenie zarządzania projektami, założone w 1965 roku przez pasjonatów tego tematu. Dziś jako federacja siedemdziesięciu stowarzyszeń członkowskich, wspomaga prowadzenie projektów przez profesjonalistów, organizacje oraz stowarzyszenia na całym świecie

IPMA PMO Awards to konkurs, w którym eksperci IPMA oceniają jakość i skuteczność zarządzania projektami przez PMO oraz promują szczególne osiągnięcia w przygotowywaniu organizacji do coraz sprawniejszej realizacji projektów i programów, docenienie wysiłków osób tworzących PMO oraz wymiana najlepszych praktyk.