Wydarzenia

Konferencja „Next Step Poland”

2 lutego 2015

Z inicjatywy polskich przedstawicieli Cambridge Society, 31 stycznia br. odbyło się spotkanie pod hasłem „Next Step Poland”, które miało na celu zaprezentowanie polskim studentom możliwości rozwoju naukowego i zawodowego w naszym kraju. Z ramienia Grupy Adamed w tym wyjątkowym spotkaniu udział wzięli dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny oraz przedstawiciele działu HR: Tomasz Krzak, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich oraz Monika Grodzka, Kierownik ds. Rekrutacji.

Jednym z głównych elementów konferencji była prezentacja dr n. med. Małgorzaty Adamkiewicz, przedstawiająca  zmiany jakie zaszły w naszym kraju w ciągu ostatnich 25 lat, dzięki którym Polska znalazła się wśród krajów mających realny wpływ na funkcjonowanie Unii Europejskiej i odgrywa dziś coraz większą rolę na arenie międzynarodowej. Wystąpienie miało także na celu zachęcenie młodzieży do powrotu do kraju. - Polska zaczyna być krajem atrakcyjnym nie tylko dla wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów, ale również dla młodych zdolnych ludzi dopiero inwestujących w rozwój kariery zawodowej. Poszukując osób do pracy na określone stanowiska oceniamy przede wszystkim ich potencjał, który jest dla nas ważniejszy od doświadczenia zdobytego na rynku pracy. Na osoby, które chcą dołączyć do naszego zespołu czeka ciekawa oferta. Poszukujemy kandydatów zainteresowanych rozwojem własnym w obszarze badawczo-rozwojowym, ale również w sprzedaży i marketingu,  finansach, czy produkcji. Tworzymy  inspirujące i przyjazne środowisko pracy poprzez system szkoleń wewnętrznych oraz programów rozwojowych. Liczy się zaangażowanie, chęć do nauki i otwartość na świat – powiedziała Małgorzata Adamkiewicz.

W swoim wystąpieniu Małgorzata Adamkiewicz podkreśliła wagę polskiej transformacji, która wpłynęła między innymi na wzrost poziomu życia Polaków oraz wzrost wskaźników skolaryzacji w szkolnictwie wyższym, co w dalszej kolejności miało również wpływ na rozwój przemysłu. Lata po transformacji ustrojowej zostały aktywnie wykorzystane przez polskie firmy – PKB kraju wzrosło dwukrotnie, a zarobki – siedemnastokrotnie.  Przykładem firmy, która odniosła sukces rynkowy jest Grupa Adamed - po prawie 30 latach działalności, może pochwalić się dziś dostępnością swoich produktów na ponad 40 rynkach światowych, rozbudowanym portfolio ponad 250 produktów, jak również wciąż rozwijającym się działem R&D – ostatnie 16 lat to 92 patenty, wśród których aż 50 w zakresie działalności innowacyjnej.

Dalszą część wydarzenia wypełniły warsztaty  i debaty  panelowe, podczas których studenci mieli możliwość osobistego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami. Odwiedzając stoiska informacyjne firm uzyskiwali szczegółowe informacje na temat możliwości zatrudnienia lub odbycia programów stażowych, jak również bliższe informacje na temat samych przedsiębiorstw. - Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów Europy. Coraz dynamiczniejszy rozwój firm, powstające start-upy – to jedne z sygnałów i zwiastunów pozytywnych zmian. Aby utrzymać ten trend nasz kraj potrzebuje młodych, wykształconych osób, które w przyszłości staną się liderami innowacyjnej gospodarki. Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy odpowiednie warunki do rozwoju w postaci ambitnej i szybkiej ścieżki kariery, dostarczania szkoleń i programów rozwojowych na najwyższym poziomie, a także samodzielnego prowadzenia projektów – mówił w rozmowach ze studentami Tomasz Krzak, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich Grupy Adamed

Wydarzeniem podsumowującym konferencję: „Next Step Poland” była oficjalna kolacja, podczas której studenci mogli odbyć szereg indywidualnych rozmów z wybranymi przedsiębiorcami.