Rozwój i innowacje

Adamed partnerem programu mentoringowego dla studentów

1 kwietnia 2021

Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed została partnerem programu MedBiz Innovations, międzynarodowego studenckiego hubu innowacji.

MedBiz Innovations Program to program organizowany jest przez Szkołą Główną Handlową w Warszawie – Studenckie Koło Naukowe Biznesu oraz Europejską Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości. Skierowany jest głównie do studentów medycyny, uczelni technicznych oraz biznesowych – ale również wszystkich kierunków pokrewnych. Jego celem jest wspieranie międzyobszarowych inicjatyw z pogranicza tych dziedzin, które mogą zrewolucjonizować nasze życie i usługi medyczne. Dzięki zapewnieniu kontaktu z mentorem młodzi ludzie mogą przygotować się do podjęcia własnej działalności i lepiej zrozumieć rynek, na którym chcą działać. 

Uczestnicy w czteroosobowych, interdyscyplinarnych zespołach mają za zadanie wymyślić i opisać innowacyjny produkt, proces czy usługę, łączącą medycynę, nowe technologie oraz biznes. Trzynaście najlepszych zespołów otrzymuje szansę rozwoju swoich projektów z pomocą czołowych polskich ekspertów z sektora MedTech. Jednym z mentorów projektu jest Marcin Szczeciński, kierownik ds. inwestycji kapitałowych w Adamedzie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami Medbiz Innovations Program na stronie internetowej https://www.medbizinnovations.pl. Zapisy do programu trwają do 4 kwietnia 2021 r.

 

Adamed od wielu lat uczestniczy w szeregu programów akceleracyjnych dla początkujących firm oraz wspiera startupy na wszystkich etapach rozwoju biznesu. Firma m.in. dzieli się wiedzą i doświadczeniem swoich ekspertów z innowacyjnymi przedsiębiorstwami z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej uczestniczącymi w Programie Akceleracji MITEF CEE. Adamed jest również Partnerem konkursu „Orzeł Innowacji-Startup” organizowanego przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”.