Wydarzenia

Pomoc ma znaczenie. Adamed na międzynarodowej konferencji „Ukrainian Recovery Conference”

1 lipca 2023

Starania i działania pomocowe Adamed Pharma na rzecz Ukrainy po raz kolejny zostały dostrzeżone. Na zaproszenie rządu Wielkiej Brytanii, firma gościła na wyjątkowej międzynarodowej konferencji „Ukrainian Recovery Conference”. Podczas wydarzenia przedstawiciel Adamed miał możliwość podzielenia się informacjami nt. zakresu pomocy, jaką dostarcza Ukrainie.

Jedność, stabilność i bezpieczeństwo – to trzy główne hasła, które towarzyszyły temu wydarzeniu organizowanemu przez rządy brytyjski i ukraiński. Jak pokazały doświadczenia, to wartości szczególnie bliskie także Współpracownikom Adamed. Już od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę, Adamed udziela nieprzerwanie wsparcia stronie ukraińskiej, niosąc niezbędną pomoc. Jej dotychczasowa wartość, którą przeważającą część stanowią leki i środki pomocy medycznej - osiągnęła 14,5 mln PLN. Dobro pacjentów i zapewnienie im bezpieczeństwa lekowego – to idee, którymi kierujemy się w codziennej pracy całej organizacji.

Dwudniowe wydarzenie odbywające się w Londynie w dniach 21 i 22 czerwca br., zgromadziło ponad 1000 uczestników reprezentujących najważniejsze unijne instytucje, 33 organizacje międzynarodowe, ponad 400 przedsiębiorstw i 130 organizacji społeczeństwa obywatelskiego z 60 krajów.

Adamed Pharma reprezentował Andrzej Bober, Ekspert ds. Międzynarodowych Relacji Zewnętrznych.