Rozwój i innowacje

Adamed wśród inwestorów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

14 września 2020

Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczył firmie Adamed Pharma certyfikat wsparcia i powitał spółkę jako nowego strefowego inwestora.

W ceremonii wręczenia decyzji o wsparciu, która odbyła się w piątek 11 września w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wziął udział Bartłomiej Rodawski Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu Adamed Pharma.

Inwestycja w Pabianicach to istotny element dalszego rozwoju działalności firmy, a także odpowiedź na wyzwania stojące przed przedsiębiorstwem w perspektywie wzrostu na najbliższe 10 lat, umożliwiająca dwukrotny wzrost produkcji. 

Inwestycja zakłada rozwój infrastruktury produkcyjno-logistycznej, w szczególności zwiększenie mocy i możliwości produkcyjnych oraz zdolności magazynowych, automatyzację i rozwój możliwości pakowania z jednoczesnym unowocześnieniem tych procesów. Rozwój majątku równocześnie wymaga wdrożenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i nowoczesnych systemów informatycznych wspierających zarządzanie tymi procesami.

Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na około 300 mln PLN w perspektywie kolejnych 5 lat.

Firma Adamed od 2001 r. przeznaczyła ponad 1,5 mld zł na inwestycje w działalność badawczo-rozwojową.

Nowsze
Komunikaty
29 września 2020
Starsze
Wydarzenia
9 września 2020