Wydarzenia

Adamed Pharma kolejny rok partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

9 lutego 2023

6 lutego 2023 r. Adamed Pharma na zaproszenie Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, razem z Ministrem Rozwoju i Technologii Waldemarem Budą, Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego, Piotrem Adamczykiem, oraz przedsiębiorcami działającymi w regionie zainaugurowali kolejny rok współpracy w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Adamed Pharma jako pierwsza firma farmaceutyczna jest jednym z wiodących inwestorów w Łódzkiej Strefie. Inicjatywa ta powstała w 1997 roku i obejmuje swoim obszarem przede wszystkim województwo łódzkie, ale również część województwa mazowieckiego i wschodnią część województwa wielkopolskiego. Prężnie działająca i nieustannie rozwijająca się w ostatnich latach Łódzka SSE znalazła się w czołówce stref ekonomicznych na świecie w rankingu przygotowanego przez Magazyn FDI.

Podczas wydarzenia, które miało miejsce w siedzibie Łódzkiej SSE, Adamed Pharma reprezentowali dr n. ekon. Bartłomiej Rodawski, Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Operacyjny oraz zespół HR reprezentowany przez Magdalenę Tomczyk oraz Ewę Najda.

Podczas części oficjalnej wydarzenia, zwrócono uwagę na szczególną wieź łączącą Adamed Pharma z regionem łódzkim.

- Zawsze z dumą zwracamy uwagę, że jesteśmy rodzinną firmą farmaceutyczno-biotechnologiczną ze stuprocentowym udziałem kapitału polskiego, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. W Pabianicach i Ksawerowie posiadamy dwa zakłady produkcyjne, które tworzą Centrum Produkcyjno-Logistyczne firmy Adamed. To wizytówka regionu łódzkiego, dzięki której Adamed jest postrzegany jako stabilny pracodawca, który zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę – mówi dr n. ekon. Bartłomiej Rodawski.

Obecnie, w Pabianicach trwa rozbudowa jednego z najnowocześniejszych w polskiej farmacji Centrum Produkcyjno-Logistycznego. Dzięki tej inwestycji Adamed konsekwentnie realizuje założenia zwiększenia bezpieczeństwa lekowego pacjentów w Polsce. Inwestycja, której koszt przekroczy 300 mln zł, przyniesie zwiększenie mocy i możliwości produkcyjnych oraz zdolności magazynowych, a także digitalizację procesów logistycznych, produkcyjnych i jakościowych.

- Planowane i realizowane inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej są kolejnym etapem wypełniania założeń strategicznej perspektywy wzrostu i doskonalenia, realizującym zapotrzebowanie na dalsze wymagane tempo wzrostu produkcji. Nabywane w ramach nowej inwestycji urządzenia pozwolą na zoptymalizowanie procesu transferu technologii produktów opracowywanych w fazie laboratoryjnej oraz półtechnicznej do ośrodków produkcyjnych Adamed, zarówno z punktu widzenia dostępnych metod wytwarzania, jak i zwiększenie skali produkcji –  dodaje dr Karolina Czekaj, Dyrektor ds. Finansów Korporacyjnych i Inwestycji Adamed Pharma S.A.

Spotkanie poprzedziła konferencja prasowa. W trakcie wydarzenia miało miejsce wręczenie nagrody przyznawanej przez Związek Cyfrowa Polska - Cyfrowego Orła, prezentacja nowych firm i projektów w ŁSSE oraz networking.