Nagrody i wyróżnienia

Grupa ALSTAL nagrodzona w konkursie „Budowa Roku 2022” za rozbudowę Centrum Produkcyjno-Logistycznego Adamed Adamed Pharma S.A.

6 października 2023

ALSTAL Grupa Budowlana otrzymał nagrodę I stopnia w konkursie „Budowa Roku 2022”, za realizację pakowni P4 oraz magazynu gotowych wyrobów farmaceutycznych Centrum Produkcyjno-Logistycznego Adamed Pharma w Pabianicach. Organizatorem konkursu jest Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

Rozbudowa Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicach jest jednym z kluczowych elementów działań Adamed Pharma S.A. Inwestycja ma na celu zwiększenie mocy, możliwości produkcyjnych oraz zdolności magazynowych, a także digitalizację procesów logistycznych, produkcyjnych i jakościowych.

- Dzięki rozbudowie Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicach działa i rozwija się jeden z najnowocześniejszych w polskiej farmacji kompleks produkcyjno-logistyczny. Wielowątkowy program rozbudowy dwukrotnie zwiększa zdolności produkcyjne Adamed Pharma, natomiast realizacja inwestycji polegała na wybudowaniu zintegrowanych budynków pakowni oraz magazynu dystrybucji i wyposażenia ich w nowoczesne systemu IT (WMS, MES) oraz elementy automatyki przemysłowej i robotyki. W efekcie uzyskaliśmy istotne zwiększenie potencjału pakowania, składowania i dystrybucji leków. Podjęte i planowane na kolejne etapy działania inwestycyjne, pozwalają odpowiedzialnie reagować na potrzeby lekowe polskich pacjentów oraz możliwie stały dostęp do skutecznych terapii dla nich – mówi Bartłomiej Rodawski, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu Adamed Pharma S.A.

W ramach inwestycji powstał magazyn gotowych wyrobów farmaceutycznych oraz budynek pakowni wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą o łącznej kubaturze wynoszącej ponad 160 000 m3.

- Bardzo cieszę się z tak prestiżowej nagrody. Budowa pakowni i magazynu wyrobów gotowych jest przykładem zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań tego typu w polskiej farmacji. Chcę serdecznie podziękować i pogratulować całemu zespołowi, który był zaangażowany przy realizacji tej budowy, a w szczególności Michałowi Bekowi – Kierownikowi Budowy ALSTAL oraz Adamowi Kamińskiemu – Kierownikowi Projektu ALSTAL, z którymi miałem przyjemność odbierać nagrodę – mówił Łukasz Jabłoński, Dyrektor Oddziału ALSTAL w Łodzi.

Renomowany konkurs branży budowlanej jest organizowany od 1989 roku. Promuje on polskie budownictwo oraz firmy budowlane znacząco przyczyniając się do ich rozwoju. Dzięki bogatej tradycji „Budowa Roku” stała się jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa.