CSR

Adamed wyróżniony za walkę z COVID-19

10 lipca 2020

Działania firmy Adamed zostały wyróżnione w trzeciej odsłonie mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie, tworzonej w ramach akcji Forum Odpowiedzialnego Biznesu i prezentującej aktywność firm w czasie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Inicjatywa zaprezentowała 33 inicjatywy podzielone na 7 obszarów, a firma Adamed została wyróżniona za walkę z epidemią „koronawirusowych” fake newsów w kategorii "społeczność internautów". Najnowsza mapa zaangażowania biznesu w walkę z koronawirusem dostępna jest pod tym linkiem.

W ostatnich miesiącach słowo „koronawirus” odmienione zostało przez wszystkie przypadki. Wokół tematu epidemii narasta też niebezpieczne zjawisko fake newsów. W Internecie rozpowszechniane są rozmaite, sensacyjne teorie oraz niepoparte dowodami opinie dotyczące m.in. genezy choroby COVID-19.By ochronić się przed samym wirusem, jak i przed niesprawdzonymi informacjami na jego temat, Fundacja Adamed w ramach programu edukacyjnego ADAMED SmartUP zorganizowała otwarte, bezpłatne webinary „Biologia molekularna wirusa SARS-CoV-2”. 

Adamed jako firma społecznie odpowiedzialna, poprzez Fundację Adamed, udostępniła również grę naukową online. W ramach gry uczniowie mogli wcielić się w rolę stażystów uniwersytetu ADAMED SmartUP, a ich zadaniem było rozwiązanie szeregu zagadek naukowych. Osią fabularną gry jest natomiast walka z fake newsami. Jej konstrukcja pozwala, by kluczem do sukcesu była nie tylko wiedza, ale też umiejętności kojarzenia ze sobą faktów, wyszukiwania informacji i krytycznego myślenia.