Wydarzenia

O start-upach na HCC Online

9 czerwca 2020

Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych w firmie Adamed, wziął udział w sesji „Start-upy w medycynie” w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online. 

Podczas sesji 8 czerwca br. odbyła się prezentacja dziewięciu finalistów II Konkursu Start-Up-Med. Zgłoszone projekty zostaną ocenione przez Jury, które nagrodzi najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów, jaki i systemu ochrony zdrowia. W gronie ekspertów jest Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych w Adamed Pharma.

Druga część sesji to debata zasiadających w Jury ekspertów, którzy dzielili się praktyczną wiedzą i wskazówkami dotyczącymi tego, jak powinni działać początkujący przedsiębiorcy. Ich zdaniem problemu w Polsce nie stanowi finansowanie startup-ów, ale dobra znajomość realiów rynkowych oraz świadomość globalnej konkurencji. 

- Sektor life-science, farmacja, a w szczególności rozwój innowacyjnych leków to dziedziny, które charakteryzują się wysokim ryzykiem niepowodzenia technicznego, co paradoksalnie zrównuje szanse największych i mniejszych firm. Pracując nad nowymi lekami stajemy przed wielkimi wyzwaniami. Są to tak złożone projekty technologiczne, że porównałbym je z konstruowaniem promu kosmicznego – mówił Marcin Szczeciński podczas sesji.  

Laureatów konkursu „Start-Up-Med” poznamy 17 czerwca 2020 r. podczas Gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online, która także zostanie zorganizowana w zdalnej formie.

 

Nowsze
Nagrody i wyróżnienia
9 czerwca 2020
Starsze
Wydarzenia
21 maja 2020