Nagrody i wyróżnienia

Adamed z hiszpańskim tytułem „Lider w dziedzinie badań i rozwoju w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym”

7 marca 2022

Dziennik „La Razón” w ramach pierwszej edycji plebiscytu Madryt Stolica Przyszłości 2022 (Premios Madrid Futuro), głosami ekspertów przyznał Adamed Laboratorios – hiszpańskiej spółce Adamed Pharma - tytuł „Lidera w dziedzinie badań i rozwoju w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym”.

Ideą plebiscytu, jest podkreślenie unikatowego potencjału Madrytu, jako miasta, w którym rozwija się przedsiębiorczość. Laureatami nagrody zostały firmy i podmioty z różnych sektorów przemysłu: technologicznego, spożywczego, budowalnego, edukacyjnego czy opieki zdrowotnej. To zarówno inicjatywy prywatne, jak i podmioty publiczne, które przyczyniają się do wzrostu inwestycji i PKB całego kraju. Wszystkie wyróżnione firmy to organizacje, które mają siedzibę lub biura i obiekty w regionie. Cechą łączącą 25 zwycięzców, jest także umiejętność adaptacji do nowej cyfrowej rzeczywistości i przygotowanie do technologicznej przyszłości.

Gala, którą prowadziła María Eugenia Carballedo, przewodnicząca Zgromadzenia Wspólnoty Madrytu, odbyła się 2 marca 2022 r. Nagrodę w imieniu Adamed Laboratorios, hiszpańskiej spółki Adamed Pharma odebrał Marcin Nowak, Dyrektor Generalny.

 „Głównym celem firmy jest znajdowanie nowych, skutecznych i bezpiecznych terapii dla pacjentów na całym świecie oraz promowanie innowacji jako wartości strategicznej. Naszą misją jest odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny. Pracujemy w teraźniejszości z myślą o przyszłości. To szczególnie istotne w tym trudnym i pełnym wyzwań okresie ostatnich lat” – powiedział odbierając nagrodę.

Adamed Pharma S.A. poprzez swoje przedstawicielstwo jest obecny na rynku hiszpańskim od ponad dekady. Dziś Adamed Laboratorios tworzy ponad 100 osobowy zespół, którego znaczna część odpowiada za rozwój wdrożonej właśnie linii kardiologicznej Adamed Cardio. W latach 2022-2025 spółka planuje wprowadzić na tamtejszy rynek 16 nowych produktów, które zapewnią skuteczne i nowoczesne terapie w przewlekłych schorzeniach układu sercowo-naczyniowego. Wiele z tych produktów dostarcza wartość dodaną w postaci produktów kombinowanych, zawierających więcej niż jedną substancję czynną, co w efekcie umożliwia zredukowanie liczby przyjmowanych tabletek przez pacjenta. Wartość dodana dotyczy zarówno poprawy skuteczność terapii, jak również jakości życia pacjenta. Na przestrzeni najbliższych 5-7 lat, spółka stawia sobie za cel wejść do pierwszej 50-tki największych firm farmaceutycznych w Hiszpanii w kategorii rynku otwartego Rx.

***

La Razón to hiszpański dziennik założony w 1998 roku w Madrycie przez Luisa Marię Ansóna. Gazeta jest ogólnokrajowym dziennikiem, z lokalnymi siedzibami w Barcelonie, Murcji, Sewilli, Walencji oraz Valladolid. Nakład La Razón wynosi 142 838 egzemplarzy, co daje mu piąte miejsce w Hiszpanii pod względem nakładu wśród ogólnokrajowych dzienników (za ABC, El País, El Mundo oraz barcelońskim La Vanguardia).