Komunikaty

Magdalena Krakowiak Przewodniczącą IQMED

9 grudnia 2020

Magdalena Krakowiak, szefowa Public Affairs i CSR przedstawicielstwa Adamedu w Wietnamie została wybrana na kolejną kadencję na stanowisko Przewodniczącej Sektora Leków Jakościowych (IQMED – Generic and Biosimilar).

Komitet IQMED działa w ramach The European Chamber of Commerce in Vietnam (Eurocham), a Magdalena Krakowiak będzie jego Przewodniczącą przez kolejny rok.

Podpisanie 30 czerwca 2019 r. w Hanoi umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Wietnamem (EVFTA) to wielka szansa dla polskich przedsiębiorców. Wietnam to konkurencyjna gospodarka, a wietnamski rynek farmaceutyczny jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. Biorąc pod uwagę zmienność prawa i szybkość procesów legislacyjnych, dla Komitetu był to kolejny pracowity rok. Tym bardziej nominacja Magdaleny Krakowiak jest jej kolejnym ogromnym sukcesem i potwierdzeniem osiągnięć biznesowych.

Adamed od 2017 roku jest właścicielem wietnamskiej firmy Davipharm – lokalnego czempiona w farmacji. Transakcja zakupu większościowego pakietu udziałów tej firmy stanowi dotychczas największą polską inwestycję bezpośrednią w Wietnamie i jest platformą do dalszej dynamicznej ekspansji Adamedu w obszarze Azji i Pacyfiku.