CSR

Adamed Pharma aktywnie wspiera lokalne wydarzenia w Pabianicach

26 czerwca 2024

Adamed Pharma aktywnie uczestniczy w życiu pabianickiej społeczności i wspiera działania realizowane w ramach partnerstw z kluczowymi lokalnymi organizacjami.

Firma od lat współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach, wspierając organizację miejscowych wydarzeń. W tym roku relacja ta ma formę partnerstwa strategicznego, co daje Adamed Pharma możliwość wsparcia bieżącej działalności MOK, jak również towarzyszenia Współpracownikom i ich bliskim przy ciekawych i ważnych dla pabianickiej społeczności uroczystościach.

Pierwsza połowa 2024 roku to czas inspirujących wydarzeń, które były okazją do wielkopokoleniowych spotkań i aktywnego spędzania wspólnego czasu.

– Ogromnie cieszymy się, że jako Adamed Pharma możemy wspierać społeczność Pabianic i uczestniczyć w ważnych dla niej wydarzeniach. Pabianice są bliskie naszemu sercu ze względu na to, że to w nich tętni serce naszego Centrum Produkcyjno-Logistycznego. Zależy nam, aby być blisko naszych Współpracowników i ich rodzin, a także towarzyszyć im w codziennych radościach. Dlatego też zdecydowaliśmy się na nawiązanie partnerstwa strategicznego z Miejskim Ośrodkiem Kultury, które daje nam okazję do wielu miłych spotkań, rozmów i wzruszających przeżyć – mówi Agnieszka Rejer-Mellin, Kierowniczka Zespołu Komunikacji Zewnętrznej i Zaangażowania Społecznego Adamed Pharma S.A.

„Jestem Kobietą”

19 kwietnia przedstawiciele Adamed Pharma mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu „Jestem Kobietą” – treningu modowym z udziałem Niecodziennych Kobiet Dnia Codziennego. Jest to wydarzenie cykliczne, którego celem od pierwszej, zapoczątkowanej 5 lat temu edycji, jest wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz samoakceptacji wśród kobiet. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony była relacja dorosłej córki z matką. Uczestnicy mogli podziwiać na scenie duety mam i ich dorosłych córek w roli modelek – bez względu na wiek, wzrost, rozmiar noszonej odzieży czy też doświadczenia życiowe. Oprócz pokazu mody nie zabrakło również występów wokalnych, tanecznych i panelu dyskusyjnego.

„Dni aktywnych seniorów – od juniora do seniora”

Ostatni weekend maja to dla Adamed Pharma możliwość wsparcia wydarzenia „Dni aktywnych seniorów – od juniora do seniora”. Warsztaty, koncerty i rozmowy o zdrowiu – tak w kilku słowach można opisać pabianickie święto seniorów. W programie dwudniowego wydarzenia znalazły się aktywności takie jak: joga, zumba, zajęcia zdrowy kręgosłup czy wspólny spacer nordic-walking. Uczestnicy mogli wziąć udział w licznych atrakcjach artystycznych w tym m.in. warsztatach gliniarskich, plenerze malarskim, występach lokalnych i krajowych artystów oraz koncercie gwiazdy wieczoru – Izabeli Trojanowskiej.

„Pabianicki Dzień Dziecka w Dolinie Skrzatów”

1 czerwca natomiast nie mogło zabraknąć Adamed Pharma na lokalnych obchodach Dnia Dziecka, którego motywem przewodnim był świat skrzatów. Wydarzenie było okazją dla dzieci, ale również całych rodzin, do spędzenia wspólnie czasu w bajkowym klimacie i skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatora – Urząd Miejski w Pabianicach. W ramach Dnia Dziecka na najmłodszych czekały m.in. pokazy psów, piana party, bitwa wodna czy Holi Festiwal Święto Kolorów, a także liczne niespodzianki zorganizowane przez lokalne organizacje społeczne w ramach Miasteczka Aktywności.

Koncert Rodzinny – zasłuchani w filmie"

Czerwiec rozpoczął się również wydarzeniem skierowanym do całych rodzin, podczas którego sekcje wokalne i taneczne działające przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach przeniosły publiczność do kolorowego świata filmu. Wystąpić na scenie mogła każda chętna osoba. Dzięki temu całe wydarzenie miało wzruszający, wielopokoleniowy charakter.

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

10 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2023/2024 UTW w Pabianicach, który prężnie działa już 21 lat! Ten rok akademicki zgromadził na zajęciach grupę blisko 300 słuchaczy, którzy poszerzali swoją wiedzę m.in. z zakresu bezpieczeństwa w sieci, profilaktyki zdrowia, ekologii czy historii Pabianic, a także rozwijali swoje pasje podczas wspólnych warsztatów i spotkań. W trakcie uroczystości nie zabrakło gratulacji, ciepłych słów i życzeń dla słuchaczy płynących od zaproszonych gości – reprezentantów zaprzyjaźnionych organizacji senioralnych, władz samorządowych oraz przedstawiciela parlamentu – posła na Sejm Krzysztofa Habury, a także przedstawicielki Adamed Pharma, Specjalistki ds. Relacji Zewnętrznych i Zaangażowania Społecznego – Alicji Romanowskiej. Wydarzenie uświetnił koncert prezentujący znane wszystkim polskie przeboje.