Wydarzenia

Grupa Adamed na Kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich

13 marca 2017

Wśród gości Kongresu byli dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, przedstawiciele działów Zasobów Ludzkich oraz Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed. Na zorganizowanym stoisku zainteresowani młodzi ludzie otrzymać mogli informacje na temat firmy, a także dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nią stażach.

Tegoroczna edycja wydarzenia była wyjątkowa ze względu na niepewność, jaka pojawiła się na linii Polska – Wielka Brytania w związku z Brexitem, czyli planowanym opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. W tym świetle zachęcanie studentów, by po ukończeniu studiów wracali do Polski, nabrało nowego znaczenia.

– Polska potrzebuje agentów zmiany – nowego pokolenia naukowców, menedżerów, urzędników, którzy tchną nowego ducha w polskie firmy i instytucje – podkreślał Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów. Ponadto zaznaczył on wagę funkcjonowania katedry polskiej działającej od dwóch lat na brytyjskiej uczelni.

Kultura, kariera, polityka i ekonomia oraz integracja to tematy przewodnie 10. edycji Kongresu. Poza wykładami, warsztatami i dyskusjami panelowymi był też czas na mniej formalny, ale niemniej istotny networking na wieczornym balu maskowym. W spotkaniu wzięło udział 350 polskich studentów.

Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii powstał w 2008 r. w celu wymiany doświadczeń i integracji pomiędzy polskimi organizacjami studenckimi działającymi w Wielkiej Brytanii oraz dla promocji polskiej kultury zagranicą. Dotychczas w ramach inicjatywy odbyło się już 10 serii spotkań. Wydarzenie organizowane było wspólnie z konferencją NEXT STEP: Poland, podczas której studenci zyskują możliwość zapoznania się z perspektywami kariery w wiodących polskich firmach, między innymi w Grupie Adamed.

Więcej informacji na stronie: www.polishcongress.org