Wydarzenia

Grupa Adamed na Europejskim Kongresie Gospodarczym

15 maja 2018

Głównymi zagadnieniami poruszanymi przez prelegentów były: skuteczność wspierania eksportu i zagranicznych inwestycji firm, doświadczenia różnych krajów, efekty polskiej rewolucji w pomocy państwa dla firm realizujących ekspansję zagraniczną oraz centralizacja wsparcia dyplomatycznego i finansowego.

– Duże polskie firmy, takie jak Adamed, w skali światowej są nadal małe. Dlatego wsparcie Rządu jest niezbędne, aby skutecznie wchodzić na nowe rynki międzynarodowe i odnosić na nich sukcesy. Najważniejsze jednak jest systemowe wsparcie na rynku polskim, który pozwala finansować badania i rozwój oraz inwestycje w kraju i za granicą. Konieczne jest stabilne, przewidywalne otoczenie prawne z rozwiązaniami premiującymi krajowe firmy, które w Polsce płacą podatki, tworzą miejsca pracy, inwestują w badania i rozwój i poprzez eksport poprawiają bilans handlowy kraju. Dlatego niezbędne jest wprowadzenie Refundacyjnego Trybu Rozwojowego – powiedziała Katarzyna Dubno.

W panelu udział wzięli również m.in.: Tomasz Pisula, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Przemysław Lutkiewicz, Wiceprezes Zarządu LLP SA oraz Weronika Achramowicz, Partner Baker McKenzie.