Wydarzenia

Grupa Adamed na Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Farmaceutycznego

20 października 2016

Przedstawiciel firmy zaprezentowała ekspertom branży farmaceutycznej m.in. technologię Hot Melt Extruder dostępną w centrum badawczym Grupy.

Doroczna konferencja poświęcona zagadnieniom produkcji leków jak co roku zgromadziła specjalistów z zakładów farmaceutycznych z całej Polski. Oprócz przedstawicieli firm produkujących leki, obecni byli również dostawcy maszyn i rozwiązań stosowanych przy produkcji farmaceutyków.

Uczestnicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji przygotowanej przez Grupę Adamed. W czasie swojego wystąpienia Marta Wencław-Walesiak przybliżyła działalność badawczo-rozwojową firmy, skupiając się na możliwościach, które w produkcji preparatów leczniczych stwarzają najnowsze technologie. Słuchacze z uznaniem przyjęli informacje o opracowywaniu w Grupie Adamed leków w oparciu o zaawansowaną technologię Hot Melt Extrusion (HME), zapewniającą lepszą biodostępność substancji leczniczej oraz mniej działań niepożądanych w stosunku do tradycyjnych form leków.

Jedną z możliwości HME jest również zmiana smaku produkowanych tabletek. Jak wyjaśniła specjalistka Grupy Adamed, ta jedynie z pozoru prozaiczna zmiana znacznie poprawia komfort w przyjmowaniu leków i zwiększa prawdopodobieństwo skuteczności terapii.

Konferencja odbyła się w dniach 19-20 października w hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.