Wydarzenia

ADAMED SmartUP uczestnikiem Drzwi Otwartych UM

5 marca 2015

W wydarzeniu uczestniczyli też przedstawiciele programu ADAMED SmartUP, którzy opowiadali przyszłym żakom o programie i realizowanych w jego ramach inicjatywach.

Z zaproszenia do udziału w Drzwiach Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi skorzystało ponad 1000 uczniów liceów i gimnazjów z całej Polski. Podczas szerokiego wachlarza wydarzeń towarzyszących, młodzież mogła lepiej poznać uniwersytet, aktywności podejmowane przez koła naukowe, a także  zapoznać się ze specyfiką studiów na uczelni medycznej. Uczniowie wzięli również udział w inspirującym wykładzie „I Ty możesz zostać naukowcem!” , przygotowanym przez Annę Kosińską Project Managera ADAMED SmartUP oraz Joannę Jurek, młodego ambasadora programu.

Podczas prelekcji Anna Kosińska zaprezentowała słuchaczom założenia i cele programu ADAMED SmartUP, przedstawiła etapy rekrutacji do programu stypendialnego oraz zapowiedziała cykl wyjątkowych kursów naukowych  ADAMED SmartUP Academy. W ramach weekendowych kursów z biochemii i medycyny, które odbędą się w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Trójmieście, uczniowie będą mogli pogłębić wiedzę w tych dziedzinach, rozwijać swoje naukowe pasje oraz poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Joanna Jurek, tegoroczna maturzystka i  ambasador programu ADAMED SmartUP, na swoim przykładzie opowiedziała rówieśnikom o kolejnych etapach swojego naukowego rozwoju, trudnych sytuacjach, z jakimi się spotkała oraz sposobach na rozwiązanie napotkanych problemów. Podkreślała też rolę determinacji i umiejętności określania problemu badawczego w osiągnięciu sukcesu.

Stoisko ADAMED SmartUP przez cały dzień cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy dopytywali o start kolejnej edycji programu, możliwość udziału w ADAMED SmartUP Academy i pozostałe działania towarzyszące projektowi.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest jednym z 10 patronów honorowych programu ADAMED SmartUP.

Szczegółowe informacje o programie ADAMED SmartUP dostępne są na stronie: www.adamedsmartup.pl