Nagrody i wyróżnienia

Adamed ze Złotym Listkiem CSR

9 czerwca 2020

Adamed znalazł się w gronie najlepszych firm realizujących ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Po raz kolejny firma została nagrodzona Złotym Listkiem CSR Polityki. To wyróżnienie przyznawane jest od 2011 roku polskim firmom za zaangażowanie oraz szczególne osiągnięcia w obszarze CSR.

Organizatorem konkursu jest tygodnik POLITYKA, firma doradcza Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Adamed po raz kolejny został nagrodzony najwyższym wyróżnieniem – Złotym Listkiem CSR i znalazł się w gronie 14 najlepszych, spośród 96 nadesłanych zgłoszeń. 

- Zgodnie z naszą misją: „Odpowiadamy na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny” - szczególnie w tak wyjątkowym i trudnym okresie, jakim jest pandemia COVID-19, szybko reagujemy na pojawiające się potrzeby a najistotniejszym pozostaje dla nas odpowiedzialne i etyczne prowadzenie działań biznesowych. Zapewniamy bezpieczeństwo zdrowotne poprzez produkcję leków ale także poprzez promocję profilaktyki i edukację społeczeństwa i środowiska medycznego. Złoty Listek CSR potwierdza, że obraliśmy słuszny kierunek. – mówi Martyna Strupczewska, Kierownik ds. CSR w Adamed. 

Listki CSR Polityki to nagrody za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Złoty Listek CSR Polityki otrzymują firmy działające w Polsce, które w strategiczny sposób wspierają zrównoważony rozwój i zaangażowanie społeczne. Oprócz Złotych Listków Polityka przyznała także Srebrne i Białe.