Wydarzenia

Adamed na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

9 września 2020

Jak co roku Adamed wziął udział w Forum Ekonomicznym, czyli najważniejszym ekonomiczno-gospodarczym wydarzeniu w Europie Środkowo – Wschodniej. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa – Forum Ekonomiczne zostało zorganizowane w Karpaczu, a nie jak dotąd w Krynicy.

Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia reprezentowała Adamed podczas dwóch paneli dyskusyjnych: „Made in Poland – jak powtórzyć zagraniczny sukces polskiej marki w nowej rzeczywistości” oraz „Biznes i Medycyna – w jaki sposób zarządzać ochroną zdrowia?”.

W swoim wystąpieniu Katarzyna Dubno zwróciła uwagę na ogromny potencjał polskiego rynku farmaceutycznego, podkreśliła też, że cały czas zmaga się on z wieloma trudnościami: „Sektor farmaceutyczny pozostaje jedną z najbardziej rozwojowych branż, będąc istotnym elementem gospodarek państw zaawansowanych technologicznie. Niestety kondycja branży farmaceutycznej w Polsce systematycznie się pogarsza.”

Katarzyna Dubno podkreśliła też, że branża farmaceutyczna wciąż czeka na obiecane wsparcie ze strony rządu: „Dlatego konieczne jest przyspieszenie prac nad wdrożeniem instrumentów które pobudzą aktywność inwestycyjną krajowych firm, co przełoży się na wzrost produkcji leków a tym samym  trwałe bezpieczeństwo lekowe.”

W tym roku Forum Ekonomiczne odbywa się pod hasłem: „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?”