Wydarzenia

Grupa Adamed partnerem głównym Nagród Naukowych Polityki

19 października 2015

Nagrody Naukowe Polityki, przyznawane od przeszło 15 lat, z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością wśród naukowców. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 257 kandydatów, reprezentujących wszystkie obszary nauki – od archeologii, przez architekturę, aż po nauki humanistyczne i nauki o życiu. Tegoroczna gala, podczas której ogłoszono laureatów 15. edycji Nagród Naukowych Polityki odbyła się 18 października w siedzibie redakcji Polityki. Drugi rok z rzędu partnerem głównym konkursu jest Grupa Adamed.

- Stanisław Staszic powiedział kiedyś, że "Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada". Dziś spotykamy się w gronie takich właśnie talentów - dojrzałych, wartościowych, które właśnie ciężką pracą, pasją i zaangażowaniem przyczyniają się do zmiany świata na lepsze. Cieszę się, że grono tych właśnie utalentowanych ludzi z pasją do nauki i wiedzy rokrocznie się rozrasta, czego dowodem jest rosnąca – z roku na rok - liczba zainteresowanych udziałem w Nagrodach Naukowych Polityki – powiedziała Anna Kosińska, Project Manager ADAMED SmartUP.

Anna Kosińska zwróciła również uwagę na znaczenie talentów naukowych w budowaniu przewag gospodarczych Polski. - W imieniu Grupy Adamed pragnę serdecznie pogratulować wszystkim finalistom i laureatom tegorocznych Nagród Naukowych Polityki i życzyć dalszej pasji do działania, otwartości na nowe idee i wielu sukcesów – dodała.

Tegoroczni laureaci zostali wyłonieni z grona piętnastu finalistów w pięciu kategoriach konkursowych: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki o życiu, nauki ścisłe oraz nauki techniczne.