Nagrody i wyróżnienia

Agencja Badań Medycznych nagrodziła Adamed Pharma w kategorii „Przedsiębiorstwo”

11 grudnia 2023

5 grudnia podczas konferencji pt. „Agencja Badań Medycznych – impuls dla rozwoju nauki, zdrowia i innowacji" zostały wręczone Nagrody Prezesa Agencji Badań Medycznych "Medycyna Jutra". Adamed Pharma otrzymał nagrodę w kategorii „Przedsiębiorstwo”.

Podstawą działalności każdego przedsiębiorstwa są inwestycje, które stanowią fundament rozwoju, działalności i umacniania potencjału firmy. Dlatego jednym z najważniejszych filarów rozwoju i działalności Adamed Pharma są inwestycje i innowacje. Adamed Pharma od lat inwestuje zarówno  w rozwój zaplecza badawczego,  jak i infrastrukturę poprzez rozbudowę Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicach. W ciągu ostatnich dwóch dekad Adamed Pharma przeznaczył na inwestycje i działalność badawczo-rozwojową niemal 2 mld zł. Do 2025 r. firma planuje zainwestować w tę działalność kolejny miliard.

- Granty Agencji Badań Medycznych to dla nas ważna część współfinansowania działań prowadzonych przez zespołowy naukowe Adamed Pharma. Ale także potwierdzenie, że zarówno prace nad zupełnie nowymi rozwiązaniami, jak i te nad wartością dodaną w lekach nieobjętych już patentem – charakteryzują się innowacją. I my jako polski producent leków wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, które służą pacjentom a także zapewniają bezpieczeństwo lekowe – mówiła dr Karolina Czekaj, Dyrektor ds. Finansów Korporacyjnych i Nadzoru Właścicielskiego, Adamed Pharma S.A.

Konferencja była również przestrzenią do dyskusji międzynarodowych ekspertów na temat światowych trendów w badaniach klinicznych, potrzebach i możliwościach rozwoju tego sektora, a także potencjale współpracy sektora publicznego z biznesem. Wydarzenie jest okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Agencji Badań Medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem wybranych projektów badawczych, które wspierają polski system ochrony zdrowia