Wydarzenia

Grupa Adamed na Dniu Warszawskich UTW na Torze Służewiec

8 czerwca 2017

W ramach tegorocznej edycji Dnia Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku na stoisku Grupy Adamed czekały trzy strefy tematyczne. Pierwszą z nich była strefa konkursowa, gdzie można było uzyskać szczegółowe informacje o konkursie Adamed dla Seniora oraz zgłosić do niego projekt mający na celu aktywizację osób starszych. Na miejscu można było dodatkowo wygrać 3 zestawy upominków od Grupy Adamed. W kolejnej strefie przedstawiciel Grupy Adamed informował o działalności firmy oraz  produktach, w tym o nowym suplemencie diety Geriamoc -  zawierającym żeń-szeń, witaminy i składniki mineralne, które pomagają w utrzymaniu wydolności fizycznej. Najwięcej zainteresowanych przyciągnęła strefa bezpłatnych badań: spirometrycznych oraz ciśnienia.

Dzień Uniwersytetów Trzeciego Wieku to unikalna impreza o charakterze integracyjnym, gromadząca co roku kilka tysięcy Seniorów z warszawy i okolic, którzy razem świętują zakończenie roku akademickiego. Nieodłącznym elementem wydarzenia jest konkurs kapeluszy oraz gonitwa o Puchar UTW.  Jak co roku nie mogło zabraknąć gwiazdy specjalnej, tym razem uczestnicy mogli posłuchać koncertu Hanny Banaszak.

Organizatorami Dnia Warszawskich UTW na Torze Służewiec jest Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie UTW - największa organizacja przedstawicielska UTW w Polsce skupiająca ponad 30 000 słuchaczy. Patronat nad imprezą objął Parlamentarny Zespół ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Grupa Adamed jako partner strategiczny Fundacji Ogólnopolskiego Porozumienia UTW już po raz drugi uczestniczyła w wydarzeniu. W ramach wspólnych działań do tej pory zorganizowano również liczne wykłady dla studentów UTW, w tym z przedstawicielami Grupy Adamed – Joanną Ścisłowską i Justyną Grzechocińską, Doradcami Medycznymi oraz prof. Bolesławem Samolińskim i dr n. med. Ewą Jagielińską-Kalinowską.