Wydarzenia

Strefa badań Adamedu w salonie Toyoty

1 października 2019

W sobotę, 28 września mieszkańcy Rzeszowa i okolic mogli bezpłatnie sprawdzić swój stan zdrowia w strefie badań profilaktycznych Adamedu. Odwiedzający mogli skorzystać z badania spirometrycznego oraz skonsultować się z pulmonologiem w ramach programu „Głęboki Oddech”, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat przyczyn i skutków chorób układu oddechowego. Chętni mogli wykonać badania poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia tętniczego, a także omówić wyniki z kardiologiem. 

Adamed udostępnił również innowacyjny i jedyny w Europie program badań przesiewowych w kierunku jaskry, który został opracowany pod kierownictwem prof. Jerzego Szaflika, wykorzystujący technologię e-jaskra. System używa w procesie diagnostycznym sztucznej inteligencji, która przyporządkuje zdjęcie dna oka do kategorii „zdrowej” lub „chorej”, korzystając z tzw. sieci neuronowej oraz ogromnej bazy wiedzy wprowadzonej do systemu.

Adamed od wielu lat prowadzi programy, które długoterminowo wpływają na zmianę postaw zdrowotnych Polaków. Edukujemy, budujemy świadomość prozdrowotną i zwracamy uwagę na potrzeby pacjentów i ich bliskich – powiedział Robert Wiśniewski, Kierownik ds. Relacji Zewnętrznych Adamedu.

Nowsze
Wydarzenia
3 października 2019
Starsze
Wydarzenia
27 września 2019