Nagrody i wyróżnienia

Adamed narodowym czempionem

23 października 2020

Firma farmaceutyczna Adamed znalazła się w gronie narodowych czempionów rankingu Polityki Insight. 

Raport „Czempioni narodowi” klasyfikuje rodzime przedsiębiorstwa pod względem ich wielkości, pozycji w branży, innowacyjności oraz aktywności na rynkach zagranicznych.  Adamed po raz pierwszy znalazł się w zestawieniu i uzyskał 12 miejsce jako najlepszy Aspirujący Czempion Narodowy. 

- Wysokie miejsce Adamedu to głównie zasługa wysokiej innowacyjności firmy i znacznego udziału przychodów ze sprzedaży swoich wyrobów za granicą - czytamy w uzasadnieniu raportu.

Pełne zestawienie oraz raport dostępny jest pod tym linkiem.

Globalny rozwój 

Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju oparta na dwóch filarach – innowacyjności oraz ekspansji zagranicznej, sprawiła, że dziś Adamed jest międzynarodową marką. W swoim portfolio posiada ok. 500 produktów, oferowanych pacjentom w 70 krajach. Ma swoje przedstawicielstwa zagraniczne w 9 krajach. Adamed jest również właścicielem pakietu kontrolnego Davipharm, jednej z najszybciej rozwijających się lokalnych firm farmaceutycznych w Wietnamie.  W 2019 r. Adamed nabył pakiet udziałów włoskiej spółki Ecupharma, działającej w obszarze neuropsychiatrii oraz urologii.

Nowsze
Komunikaty
23 października 2020
Starsze
Rozwój i innowacje
22 października 2020