Wydarzenia

Grupa Adamed i ADAMED SmartUP na spotkaniu Młodzi Innowatorzy’2015

29 września 2015

Spotkanie, przeprowadzone w formie prezentacji i debaty, składało się z czterech części. W pierwszej swoje sylwetki prezentowali laureaci konkursów dla młodych talentów, następnie wystąpili reprezentanci najważniejszych ogólnopolskich programów edukacyjnych., W trzeciej części przemawiali przedstawiciele innowacyjnych firm, a ostatnim elementem był warsztat i dyskusja, w których udział wzięli wszyscy zgromadzeni.  

Jednym z prelegentów był Jerzy Szuniewicz, ambasador programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP.. Podczas spotkania młody naukowiec opowiedział o swoim projekcie, w którym zaproponował metodę ułatwiającą wprowadzenie pojedynczych fotonów do światłowodów z wykorzystaniem przestrzennego modulatora światła sterowanego algorytmem generycznym. Ponadto, zwrócił uwagę na konieczność wsparcia rozwoju młodych talentów – jak mówił, taką możliwość kreuje program ADAMED SmartUP. Obok Jerzego wypowiadali się Katarzyna Chrapko oraz Michał Ratajczak.

Po wystąpieniach młodych innowatorów, prowadzący spotkanie, prof. Tadeusz Baczko z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, zaprosił do rozmowy przedstawicieli czołowych konkursów dla młodzieży. W tej części wystąpiła Anna Kosińska, Project Manager ADAMED SmartUP, która opowiedziała o celach i założeniach programu, o możliwościach wspierania młodych utalentowanych ludzi oraz o trwającym konkursie dla szkół pt. „Wygraj wyposażenie laboratorium dla swojej szkoły”.

Istotnym punktem programu było wystąpienie polskich innowacyjnych pracodawców. W tej części głos zabrał Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Adamed, który opowiedział o historii firmy i o wspieraniu młodych talentów i innowacji w Grupie Adamed. Podczas panelu dyskusyjnego uczestnicy rozmawiali o polskiej innowacji oraz dyskutowali na temat problemów, których rozwiązaniem jest współpraca pomiędzy edukacją i nauką a biznesem.