Rozwój i innowacje

Firmom nie brakuje nowatorskich pomysłów. Adamed wybierze te najlepsze

22 kwietnia 2021

Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych Adamed, wziął udział w debacie „Gdzie się podziały jednorożce? Startupy w Polsce – bilans dziesięciolecia", inaugurującej kolejną edycję redakcyjnego konkursu Rzeczpospolitej „Orzeł Innowacji”. Partnerem projektu już po raz szósty jest firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed.

Marcin Szczeciński skomentował na łamach Rzeczpospolitej kwestię polskich "jednorożców", czyli firm z wyceną przekraczającą 1 mld dol. Mówił także o branży biotechnologicznej w kontekście drogi rozwoju takich firm jak Moderna czy BioNTech, które poznał cały świat, bo stworzyły szczepionki przeciw Covid-19.

– Dziś nikt nie patrzy, kiedy i jaką miały wycenę w kontekście tego, co ich rozwiązania znaczą dla ludzkości. Chciałbym mieć taką polską Modernę o wycenie poniżej miliarda dolarów – mówił Marcin Szczeciński, który podkreślał również to, co dotychczas udało się osiągnąć w Polsce. – Bardzo doceniam to, co udało się zrobić na polskim rynku biotechowym, bo to jest bardzo trudna branża. Poza kapitałem do założenia spółki nie wystarczą komputer i miejsce w przestrzeni coworkingowej, a mamy kilka przykładów spektakularnego rozwoju – mówił.

Relacja z debaty ukazała się w „Rzeczpospolitej" nieprzypadkowo 21 kwietnia br. – jest to bowiem Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. Pełen artykuł dostępny jest pod tym linkiem.

Ruszył nabór zgłoszeń do „Orłów”

Po raz kolejny redakcja „Rzeczpospolitej” nagrodzi najlepsze polskie startupy oraz najciekawsze, innowacyjne projekty. Konkurs przeznaczony jest zarówno dla młodych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Chęć uczestnictwa do „Orłów Innowacji” można zgłaszać do 31 maja br. za pomocą formularza dostępnego na tej stronie internetowej.