CSR

Adamed na Polskich Targach Pracy w Londynie

15 maja 2019

Wydarzenie odbyło się 12 maja 2019 r. w Queen Elizabeth II Centre w Londynie. Targi otworzyli minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Kazimierz Kuberski. 

Polska dobrym miejscem do życia

W Londynie można było spotkać ponad 30 przedsiębiorców i instytucji publicznych, które miały pomóc w podjęciu decyzji o rozwoju lub kontynuacji kariery nad Wisłą. Wśród nich pojawili się również Współpracownicy Adamedu, którzy zaprezentowali ofertę zatrudnienia w firmie w takich obszarach jak badania i rozwój, produkcja, spedycja, marketing czy kontrola jakości. Oprócz Adamedu pojawiły się inne duże polskie przedsiębiorstwa np. spółki Skarbu Państwa, jak i międzynarodowe firmy z branży medycznej, finansowe, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej.

Według Minister Emilewicz, Polska to kraj z nowymi możliwościami i nie jest to już miejsce, które opuszcza się w celu poszukiwania lepszego życia.  Największymi atutami życia w Polsce jest silna gospodarka, przedsiębiorczość, niskie bezrobocie, szybki wzrost pensji oraz wsparcie państwa dla rodzin.

„Wiem, że powrót do Polski po latach emigracji może być trudny. Mam jednak nadzieje, że dostrzegają Państwo, że nie jest to już ten sam kraj, z którego wyjeżdżaliście. Jeśli jeszcze mają Państwo jakieś wątpliwości, dziś je rozwiejemy” – powiedziała Minister Jadwiga Emilewicz. – „Polska to kraj z nowymi możliwościami, który przeszedł długą drogę. Już nie jest miejscem, które opuszcza się w celu poszukiwania lepszego życia. Wiemy, że jeszcze wiele pracy przed nami. Jestem jednak przekonana, że z Państwa pomocą uda nam się osiągnąć jeszcze więcej. Gorąco zapraszam do powrotu. Z autopsji wiem, że to się po prostu opłaca” – dodała.

Organizatorem Targów Pracy w Londynie było Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z bieżącymi ofertami pracy, stażu i praktyk w Adamedzie można zapoznać się tutaj*.