CSR

2. edycja programu ADAMED SmartUP w Wietnamie

19 listopada 2020

W środę, 28 października, zainicjowana została 2. edycja programu ADAMED SmartUP w Wietnamie. Stu uczniów ze Szkoły Średniej im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej w Hanoi, zakwalifikowanych do programu, weźmie udział w intensywnym kursie języka angielskiego z native speakerami oraz w warsztatach naukowych.

Trwająca edycja jest już drugą odsłoną programu ADAMED SmartUP w Wietnamie – pierwszym kraju poza Polską, w którym Fundacja Adamed organizuje swój sztandarowy program dla uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. 11 listopada, odbyły się testy rekrutacyjne do programu. Wzięło w nich udział prawie 400 uczniów Szkoły Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej, spośród których zostanie wyłonionych 61 szczęśliwców, którzy dołączą do 39 uczestników 1. edycji.  Ze względu na pandemię COVID-19 nie mieli oni możliwości dokończenia zajęć ADAMED SmartUP rozpoczętych w ubiegłym roku.

Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego z native speakerami oraz w warsztatach z zakresu inżynierii i ochrony środowiska, prowadzonych przez polskiego naukowca – wykładowcę SGGW, współpracującego też z Uniwersytetem w Hanoi. W kolejnym roku trójka najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych uczniów dołączy do polskich kolegów i koleżanek z 7. edycji programu. Wspólnie wezmą udział w letnim obozie naukowym ADAMED SmartUP.

Współpraca ze Szkołą Średnią im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej nie ogranicza się tylko do oferty edukacyjnej. Podczas inauguracji 2. edycji programu ADAMED SmartUP zostały przekazane monitory cyfrowe i komputery. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie z Ambasadą RP w Hanoi.