Nagrody i wyróżnienia

Dwie Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2023 dla Adamed Pharma

26 kwietnia 2023

Podczas jubileuszowej XX edycji Nagród Zaufania Złoty OTIS, Adamed Pharma został uhonorowany aż dwukrotnie. W czasie uroczystej gali, która odbyła się 25 kwietnia w Warszawie, Adamed otrzymał nagrodę w kategorii „Akcje profilaktyczne i edukacyjne” za ubiegłoroczną kampanię „Adamed dla Rodziny” oraz towarzyszący jej raport „Stan Zdrowia Polaków”. Indywidualnie doceniona została także Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia, która odebrała statuetkę w kategorii Nagrody Specjalnej z okazji jubileuszu XX-lecia plebiscytu redakcji Świat Lekarza.

 

Kategoria: Akcje profilaktyczne i edukacyjne

„Adamed dla Rodziny i Raport „Stan Zdrowia Polaków”

Wyróżniona kampania „Adamed Dla Rodziny” to akcja społeczna, która w 2022 r., odwiedziła 6 polskich miast i pozwoliła przeprowadzić ponad 2150 bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami. Były to między innymi badania kardiologiczne, pulmonologiczne, okulistyczne, diabetologiczne, a także badania USG, porady urologiczne i co bardzo ważne - warsztaty psychologiczne. Jej założeniem było dotarcie do mieszkańców mniejszych miejscowości (50 tys. - 100 tys. mieszkańców), w których dostęp do lekarza specjalisty jest szczególnie utrudniony. Inicjatywą towarzyszącą akcji, było sprawdzenie kondycji zdrowotnej w ramach wywiadów badawczych. W ten sposób powstał unikalny raport „Stan Zdrowia Polaków”, który głębiej traktuje tematy dotyczące poszczególnych chorób, profilaktyki czy trybu życia. Efektem jest niemal 200 stronicowe kompendium wiedzy na temat post-pandemicznego stanu zdrowia Polek i Polaków. Zawarte w raporcie dane zostały wzbogacone o komentarze tak znamienitych praktyków i ekspertów swoich specjalizacji, jak: prof. dr hab. n. med. Małgorzata Janas-Kozik z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, prof. dr hab. n. med. Maciej Kupczyk z Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz prof. dr hab. n. med. Filip Szymański z Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych. Nagrodę odebrała Martyna Strupczewska, Kierownik ds. ESG Adamed Pharma S.A.

- Zainteresowanie z jakim spotkała się kampania „Adamed dla Rodziny” oraz przekrojowe dane uzyskane z rozmów z pacjentami pokazują, jak ważna jest profilaktyka oraz uświadamianie pacjentów co do roli i wagi badań. Cieszy nas, że wysiłki te zostały dostrzeżone prze wybitne grono ekspertów medycznych tworzących kapitułę Nagród Zaufania Złoty OTIS – mówi Martyna Strupczewska, Kierownik ds. ESG Adamed Pharma S.A.

 

Kategoria: Nagroda Specjalna

Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia, Adamed Pharma S.A. odebrała natomiast podczas gali wyjątkowe wyróżnienie przyznane przez kapitułę plebiscytu „Za inspirowanie i solidarność z Nagrodą Zaufania ZŁOTY OTIS (2003 – 2023)”.

Pełna lista Lauretów Nagordy Zaufania Złoty OTIS 2023 pod linkiem.

***

Złoty OTIS to prestiżowa Nagroda Zaufania przyznawana z inicjatywy grupy ekspertów, członków kapituły Nagrody Zaufania Złoty OTIS, którzy kształtują system ochrony zdrowia w Polsce. Nagroda przyznawana jest od 2004 roku dla wybitnych lekarzy, farmaceutów, dziennikarzy i organizacji pacjenckich oraz firm farmaceutycznych.

Nowsze
Nagrody i wyróżnienia
27 kwietnia 2023
Starsze
Nagrody i wyróżnienia
18 kwietnia 2023