Rozwój i innowacje

Grupa Adamed otworzyła przedstawicielstwa w Czechach i Słowacji

19 września 2016

W 2016 roku Grupa Adamed przejęła cztery tamtejsze spółki farmaceutyczne i włączyła je w swoją międzynarodową strukturę. Tym samym działalność rozpoczęły lokalne przedstawicielstwa firmy – Adamed Czech Republic oraz Adamed Slovakia. Grupa nie wyklucza również kolejnych akwizycji na europejskich rynkach.

Rozpoczęcie działalności w Czechach i na Słowacji to efekt prowadzonej przez nas długofalowej strategii globalizacji, w której upatrujemy szansę na dynamiczny rozwój Grupy Adamed. Od lat konsekwentnie umacniamy naszą pozycję na zagranicznych rynkach, czego dowodem jest fakt, że do dotychczasowych przedstawicielstw w Hiszpanii, Rosji, Ukrainie i Kazachstanie dołączyły kolejne dwa kraje. W pierwszej kolejności na nowych rynkach naszą działalność skupimy przede wszystkim na lekach na receptę, ale w niedalekiej przyszłości wprowadzimy leki OTC i suplementy diety – mówi Michał Wieczorek, Dyrektor Handlowy Grupy Adamed.

W 2016 roku Grupa przejęła działające zarówno w Czechach, jak i na Słowacji firmy Genericon i Iterchemia. Michał Wieczorek podkreśla jednak gotowość firmy do skorzystania z możliwości innych ciekawych lokalnych akwizycji. Celem jest znalezienie się wśród 20 największych przedsiębiorstw branży farmaceutycznej zarówno w Czechach, jak i na Słowacji. 

Rozwój biznesu u południowych sąsiadów wpisuje się w szerszy, zagraniczny kontekst działania Grupy Adamed. Działalność eksportową firma rozpoczęła już w 2003 roku, a obecnie jej produkty dostępne są dla pacjentów w Europie, na Środkowym Wschodzie, w Azji, Ameryce Łacińskiej oraz Oceanii.