Wydarzenia

Przedstawiciele platformy Medivio gośćmi Konferencji „Polka w Europie”

26 września 2016

 

Podczas tegorocznej konferencji „Polka w Europie” została zaprezentowana certyfikowana przychodnia telemedyczna Medivio. Mariusz Borkowski, przedstawiciel Grupy Adamed, partnera strategicznego platformy, podczas prezentacji „Medivio – sposób na koordynowaną opiekę zdrowotną” zademonstrował uczestnikom wydarzenia w jaki sposób funkcjonalności platformy stanowią odpowiedź na współczesne wyzwania medycyny.

Platforma Medivio umożliwia zdalny kontakt pacjenta z lekarzem specjalistą. Dzięki bieżącemu monitoringowi stanu zdrowia i nadzorowi nad przyjmowaniem leków przez osoby przewlekle chore, platforma telemedyczna Medivio ma swój udział w poprawie efektywności prowadzonej terapii, zmniejszeniu liczby tradycyjnych kontaktów z placówkami ochrony zdrowia oraz redukcji liczby hospitalizacji. Narzędzie odpowiada więc na aktualne problemy systemu ochrony zdrowia, stanowiąc jednocześnie wsparcie procesu terapeutycznego w diabetologii, kardiologii oraz psychiatrii.

Funkcjonalności platformy, pomagające pacjentom aktywnie zarządzać swoim zdrowiem, doskonale wpisują się w rozwijający się współcześnie trend angażowania pacjentów w proces leczenia. To kluczowe w walce z chorobami cywilizacyjnymi, przy których zmiana stylu życia i systematyczne dbanie o swoje zdrowie, stanowią ponad 50% szans na sukces w leczeniu.

Certyfikacja wyrobu medycznego oraz rygorystyczne badania kliniczne sprawiły, że Medivio stało się pierwszym w kraju narzędziem, z którego można korzystać także na smartfonie czy tablecie, dzięki czemu pacjenci mogą w prosty sposób, w dowolnym miejscu i czasie dbać o swoje zdrowie. Status wyrobu medycznego umożliwia również postawienie profesjonalnej diagnozy lekarskiej, tak samo jak podczas stacjonarnej wizyty w tradycyjnym gabinecie.

***

Stowarzyszenie "Dziennikarze dla Zdrowia" powstało w 2002 roku aby krzewić edukację prozdrowotną wśród społeczeństwa poprzez podnoszenie świadomości i wiedzy dziennikarzy.

Obecnie jest największym stowarzyszeniem skupiającym dziennikarzy o specjalizacji medycznej w Polsce, do którego należy 107 członków reprezentujących prasę, radio, telewizję oraz portale internetowe w całej Polsce.