Wydarzenia

Hialeye - specjalista od nawilżania oczu

2 maja 2012

Zespół Suchego Oka (ZSO) to zespół zaburzeń stabilności filmu łzowego, co jest poważnym problemem okulistycznym. Do jego objawów zalicza się m.in. uczucie zmęczenia, zaczerwienienia, suchość, pieczenie oraz swędzenie oczu, a także pogorszenie widzenia.

Hialeye to preparat sztucznych łez zawierający kwas hialuronowy. Jest to jedyna substancja nawilżająca, naturalnie występująca we łzach. Ponadto kwas hialuronowy zapewnia bezpieczeństwo, optymalne nawilżanie, doskonałą tolerancję oraz wygodę stosowania – długo utrzymuje się na powierzchni rogówki, przez co nie wymaga częstego zakraplania.

Hialeye dostępne są w dwóch kategoriach:

Hialeye 0,2% (10 ml) to nawilżające krople do oczu zapobiegające ZSO. Zostały opracowane z myślą o  osobach m.in. spędzających dużo czasu przed komputerem lub za kierownicą auta, przebywających w zanieczyszczonym, zadymionym powietrzu, klimatyzowanym pomieszczeniu oraz przy sztucznym oświetleniu.

Hialeye 0,4% (10 ml) to nawilżające krople do oczu o najwyższym stężeniu kwasu hialuronowego, specjalnie po to by zwalczać uciążliwe objawy ZSO. Krople kierowane są szczególnie do osób cierpiących na przewlekłe choroby (np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze), osób przyjmujących leki mogące wysuszać rogówkę (np. leki hipotensyjne, przeciwalergiczne), doustne preparaty antykoncepcyjne oraz które mają zdiagnozowane ZSO. Wysokie stężenie kwasu hialuronowego gwarantuje szybką ulgę dla oczu oraz regenerację zniszczonych komórek rogówki.